Блоки живлення для світлодіодних стрічок 12 вольт

  1. Види блоків живлення для світлодіодної стрічки Розрізняють декілька видів цих джерел напруги. Їх...
  2. Як розрахувати блок живлення для світлодіодної стрічки

Види блоків живлення для світлодіодної стрічки

Розрізняють декілька видів цих джерел напруги. Їх ще називають електронними трансформаторами, хоча правильніше було б назва як імпульсний перетворювач напруги 220 - 12 вольт.

Їх ще називають електронними трансформаторами, хоча правильніше було б назва як імпульсний перетворювач напруги 220 - 12 вольт

Блок живлення герметичний 60Вт 5А IP67

Види імпульсних блоків живлення;

- блок живлення герметичний, пластиковий. Ці джерела напруги мають гарний герметичний пластиковий корпус. Обмін повітря в такому корпусі утруднений, тому вони легко перегріваються. Потужність цих пристроїв не перевищує 100 Вт;

- такий же джерело напруги, але в герметичному алюмінієвому корпусі. Подібні блоки відрізняються підвищеною потужністю, надійністю і хорошим теплообміном. Сфера застосування цих пристроїв в основному професійна - підсвічування, реклама. Вартість їх найвища;

- блоки живлення для світлодіодних стрічок 12 вольт з відкритим перфорованим металевим корпусом. Це найпопулярніше джерело напруги для стрічок в додатковому і декоративному освітленні гіпсокартонних стель, хоча і має він такі недоліки як, збільшений розмір, не захищений від пилу, не герметичний. Так як він встановлюється за гіпсокартонних стелею, то ці недоліки не мають великого значення;

- мережеві блоки живлення невеликого розміру. Ці недорогі компактні пристрої, без стаціонарної установки і потужністю до 60 Вт. В основному використовуються для харчування стрічок 5 метрів і включаються в розетку мережі.

Підключення світлодіодним стрічки до блоку живлення

Особливостей в підключенні світлодіодним стрічки до блоку живлення немає. Головне, не переплутати позначення на клемнику, де:

L - клема підключення фази мережі, яку знаходять пробником напруги.

N - клема підключення нульового проводу.

G - тут передбачено підключення захисного заземлення, якщо його немає то клема залишається порожньою.

Для підключення стрічки передбачені клеми з позначенням V + і V-. Це позначення для постійної напруги +12 вольт і -12 вольт. Ще вихідну напругу 12 вольт можна підрегулювати в невеликих межах.

Ще вихідну напругу 12 вольт можна підрегулювати в невеликих межах

Позначення клем на блоці живлення

Про включення блоку сигналізує індикатор зеленого кольору. Контакти після підключення залишаються відкритими, щоб попередити випадковий дотик можна ізолювати їх обрізками кабельного каналу.

Як розрахувати блок живлення для світлодіодної стрічки

У квартирах, будинках краще встановлювати імпульсні джерела живлення в герметичному, безпечному пластиковому корпусі. При розрахунку блоку живлення для світлодіодної стрічки потрібно визначити потужність світлодіодної стрічки. Для всіх стрічок вказується потужність одного погонного метра.

Для всіх стрічок вказується потужність одного погонного метра

Підключення світлодіодних стрічок до блоку живлення

Якщо метр стрічки має 4, 4 Вт / м, тоді вся стрічка в 5 метрів має 5м х 4,4 Вт / м = 22 Вт / м потужності. Пристрій з такою потужністю не можна встановлювати, так як потрібно мати запас по потужності блоку на 30%, тобто 28,6 Вт / м, або з найближчого значення потужності пристрою 30 Вт / м. Запас по потужності блоку потрібен для збільшення його надійності, терміну служби, а також для зниження ймовірності перегріву.

Якщо залишився шматок світлодіодним стрічки, і ви хочете його використовувати для декоративного підсвічування, як малопотужного джерела напруги можна використовувати будь-яке джерело на 12 вольт. Це можуть бути пристрої від телевізора, комп'ютера, маршрутизатора і так далі. Не потрібно платити за нове джерело 12 В, завжди його можна знайти у себе, у друзів або сусідів.

Теж цікаві статті