Брест: Де підробити школярам і студентам цього літа?

У той час як стомлене щоденної турботою про хліб насущний доросле населення спрямовується в відпустки, активна частина учнівської молоді шукає можливість заробити.

У той час як стомлене щоденної турботою про хліб насущний доросле населення спрямовується в відпустки, активна частина учнівської молоді шукає можливість заробити

У минулому році син подруги, десятикласник Сергій скористався шансом, який надала рідна школа, - влаштувався з одним на підсобні роботи в найближчу ЖЕС. Фарбували лавки і огорожі, переносили будматеріали - словом, були на підхваті. Але місячною зарплатою в 2 мільйони рублів на кожного залишилися задоволені.

- У червні на Брестчине буде створено понад 170 таборів праці та відпочинку, в яких з користю і задоволенням проведуть час більше трьох тисяч школярів від 14 до 16 років. Вони будуть зайняті роботою в сельхозорганизациях, на пришкільних ділянках, ремонтом меблів, прибиранням вулиць та благоустроєм дворових територій, стануть помічниками вихователів в оздоровчих таборах, - зазначає головний спеціаліст управління освіти Брестського облвиконкому Алла Сенькевич. - У плані організації процесу ми активно співпрацюємо з обласним управлінням Республіканського центру з оздоровлення та санаторно-курортного лікування, головним управлінням ідеологічної роботи, культури і у справах молоді облвиконкому і, звичайно ж, комітетом з праці, зайнятості та соціального захисту, який виділяє необхідні кошти - вони направляються насамперед на заробітну плату учням. Діти вперше отримують трудову книжку і свідоцтво про соціальне страхування. Це вже багато про що говорить. Дозволяє підліткам відчути себе дорослими.

Як розповіли Zarya.by в комітеті з праці, зайнятості та соцзахисту Брестського облвиконкому, на фінансування тимчасової трудової зайнятості близько 3,5 тисячі учнів і студентів у вільний від навчання час в нинішньому році передбачено спрямувати 7,5 млрд рублів - удвічі більше торішнього.

Гроші головним чином будуть задіяні для організації роботи під час канікул. Засоби отримають всі райони області. Пріоритет віддається працевлаштування підлітків, які перебувають на обліку інспекції у справах неповнолітніх або знаходяться в соціально небезпечному положенні.

Розпочався третій трудовий семестр і у студентів. На цей час в складі студентських загонів планується працевлаштувати понад 10,5 тисячі молодих людей, повідомив другий секретар обласного комітету БРСМ Микола Луговський, вони будуть працювати як на території області, так і за її межами. Територіальними комітетами ГО БРСМ вже укладено 119 договорів.

Студентські загони формуються в галузі освіти, охорони навколишнього середовища, будівництва, сільського господарства, у сфері надання послуг. А з цього року - ще й в сферах охорони здоров'я та виробництва товарів.

Сьогодні найбільше хлопців задіяно в сервісних і будівельних загонах, ось-ось цей список поповнять педагогічні, а в липні-серпні - сельхозотряди.

25 загонів Брестського технічного університету відпрацювали і сьогодні працюють на Республіканській молодіжної будівництві - Островецькому АЕС. Тільки в Пінську діє 16 сервісних загонів - у сферах обслуговування та медицини, в Бресті, Барановичах і Пінську хлопці зайняті на підприємствах Белтелекома - підключають нових абонентів. У Столінського районі активно працюють екологічні загони - вони в лісгоспах зайняті посадкою дерев. Добре зарекомендували себе загони, об'єктом для яких став Горинскій агрокомбінат - вони вже двічі перемагали в республіканському змаганні за підсумками року.

Зараз обком БРСМ веде переговори з підприємством "Білоруські лотереї", а на пожежонебезпечний період планується створити загони спільно з МНС , В перспективі - і формування педагогічного загону для роботи на Азовському узбережжі Краснодарського краю. Молодіжної будівництвом буде оголошено зведення школи-саду в південно-західному районі Бреста.

Заявку про своє бажання докласти руки до добрих справ можна подати в будь-який територіальний комітет ГО БРСМ , Зазначає Микола Луговський, а також залишити на сайті обласної організації "Молодь Білорусі" - в базі даних є вся інформація про вакансії, крім того, різні інформаційні акції проходять в навчальних закладах.

- Молоді люди сьогодні прагнуть до фінансової незалежності, шукають можливості проявити себе, можуть і хочуть працювати, - впевнена головний спеціаліст головного управління ідеологічної роботи, культури і у справах молоді облвиконкому Наталія Андросюк.

Відділ у справах молоді управління якраз і є головним координатором тимчасової трудової зайнятості молодих людей в віці від 14 років до 31 року. Зайнятість бажає попрацювати молоді забезпечують цілий рік, а ось пік попиту припадає з травня по вересень.

- Всіх бажаючих вносимо в списки - що називається, беремо на олівець. І якщо відразу не виходить працевлаштувати, дивимося, що є на найближчий час - тобто намагаємося нікого не залишити без уваги. Практично в кожній установі освіти є штаб трудових справ, куди з цим питанням можна звернутися, - зазначає Наталя. - Рішенням облвиконкому затверджені 169 об'єктів для роботи студентських загонів в 2016 році. Протягом року по мірі необхідності в це рішення вноситимуться зміни та доповнення.

Протягом року по мірі необхідності в це рішення вноситимуться зміни та доповнення

Серед об'єктів, на яких студентські загони будуть працювати нині, - підприємства «Белтелеком», «Тепличний комбінат« Берестя »,« Остромечеве »,« Брестський м'ясокомбінат », Парк молоді« Натхненні Перемогою »міста Барановичі,« Горинскій агрокомбінат »,« Продтовари » , «Будівельний трест №8» Бреста, «Будівельний трест №2» Пінська, Островецький АЕС. З багатьма зв'язку налагоджені давно, але щороку додаються нові цікаві проекти. Беруть участь навіть фермерські господарства.

- Істотною підмогою розвитку студотрядовского руху став набув чинності 1 січня 2016 Законодавчий акт про мотивацію підприємств і організацій, які беруть студентські загони. З цього року вони будуть звільнятися від сплати обов'язкових страхових внесків на пенсійне страхування із заробітної плати учасників студзагонів, - звертає увагу співрозмовниця.

Молода людина може звернутися в штаб трудових справ свого навчального закладу, про всі наявні вакансії можна також дізнатися в територіальних комітетах ГО БРСМ . Також відомості про наявні вакансії на тимчасове працевлаштування молоді розміщені на офіційному сайті Брестського обласного виконавчого комітету, а також на сайті Брестського ОК ГО "БРСМ" ". Звернутися не пізно ніколи. Вас включать в загін, який буде сформований як мінімум з семи чоловік і як мінімум 10 днів повинен буде відпрацювати.

Коментарі доступні тільки для
зареєстрованих користувачів сайту

Гость 2016-06-04 14:04

Тут дорослим людям важко знайти додатковий приробіток, а ще малолітки дурні і студенти недоучки намагаються відібрати халтуру! Немов їм на літо немає дом.заданія!


Ірена_гость  2016-06-04 11:13Ірена_гость 2016-06-04 11:13

Да уж, зароблять. Кілька років тому моя дочка після закінчення 10 класу влаштувалася на місяць в нашу знамениту мобільну мережу підключати нових абонентів. Так ось, місяць вистояти на спеці (не повний день) і зареєстровано сотні абонентів, їй заплатили 114 тис. Білоруських рублів і на руки не дали ніяких документів.


327_гость  2016-06-04 9:02327_гость 2016-06-04 9:02

нехай звикають до рабства на прополюванні в фортеці там спеціально напевно двірники погано прибирають цілий рік


миш_гость  2016-06-03 22:51миш_гость 2016-06-03 22:51


Звучить жахливо - відразу привидівся табір з гаслом "arbeit macht frei" на в'їзді.
Мені важко уявити, чим можна здивувати школяра від 14 до 16, щоб від нього хоч шкоди було мінімум, про користь я взагалі мовчу.
Нас, наприклад, раз відправляли на сільгоспроботи. Полоти наприклад, щавель збирати і т.д. Ну так і то ми не стільки пололи і збирали, скільки топтали і кидали один в одного грудками землі. Наймачі були в шоці і плакали гіркими сльозами, стільки збитків ми їм завдали, але їх же зобов'язали нас взяти, їм ще й зарплату нам доводилося платити.


SandmanBrest  2016-06-03 21:07

SandmanBrest 2016-06-03 21:07

Я не чув жодного разу, що хтось заробив на цьому форексі. Крім власників та викладачів, звичайно.
А ось про те, що люди там серйозні гроші втратили чув не раз.



gerchikgerchik.ru_гость 2016-06-03 21:24

Заробляють одиниці, професіонали, які навчалися і теж втрачали досить великі суми не один рік. Це дуже важкий шматок хліба. Але воно того варте.


SandmanBrest  2016-06-03 22:20SandmanBrest 2016-06-03 22:20

Саме так, що одиниці. А основна маса втрачає - на чому і заробляють одиниці.
Але Ви продовжуйте кроликів розводити. Може вони і порозумнішають згодом і підуть нарешті в реальний сектор економіки. Виробляти реальний продукт, а не маржу генерувати.



Dow Jones_гость  2016-06-04 23:49Dow Jones_гость 2016-06-04 23:49

Нехай вчаться уму розуму. Або мітла чекає. Кожен вибирає сам.


Анті_гость  2016-06-03 20:22Анті_гость 2016-06-03 20:22

Людям з спеціальністю немає роботи, щоб годувати сім'ю. Правильно, нехай діти годують своїх батьків.


289_гость  2016-06-03 20:22289_гость 2016-06-03 20:22

тільки кодером більше ніде


тільки кодером більше ніде

Сторінки: [1]

Дополнительная информация

rss
Карта