Чехи проміняли своє пиво на більш дешеве польське

- Давайте для початку підведемо підсумки минулого року - Давайте для початку підведемо підсумки минулого року.

«2010 рік був найгіршим для нас з часів оксамитової революції. У 2009 році виробництво пива впало на 6,5%, а в минулому ще на 12%. У такій важкій ситуації ми ще не виявлялися ».

- Згортання виробництва стало наслідком зниження попиту на пиво?

"Звичайно. Ми не можемо варити пиво про запас. Якщо немає збуту, виробництво стоїть. Крім того, знизився експорт чеського пива в ті країни, які до сих пір купували найбільше, перш за все, в межах ЄС. До того ж в 2009 і 2010 роках різко скоротилося число туристів, які теж активно пили пиво. Та й самі чехи стали пити менше - по-перше, через кризу, а, по-друге, через підвищення акцизів на третину, в результаті чого кожна пляшка пива подорожчала приблизно на 1 крону. Для пивоварів це стало смертельною раною ».

- Союз пивоварів якимось чином противився підвищенню акцизів?

Ян Веселі   «Ми звертали увагу міністерства фінансів на те, що підвищення податку не принесе очікуваного ефекту - що воно негативно позначиться на виробництві та в кінцевому підсумку призведе до зниження податкових надходжень до державної скарбниці Ян Веселі «Ми звертали увагу міністерства фінансів на те, що підвищення податку не принесе очікуваного ефекту - що воно негативно позначиться на виробництві та в кінцевому підсумку призведе до зниження податкових надходжень до державної скарбниці. У тимчасовому уряді чиновників до нас не прислухалися. Але ми мали рацію, що доводить дослідження, проведене міжнародною компанією PricewaterhouseCoopers. Надходження від споживчого податку нижче, ніж очікував уряд, а якщо до цього додати безробіття, викликану цим кроком, виплату звільненим посібників, зниження надходжень від прибуткових податків цих громадян, то виявляється, що бюджет зовсім нічого не заробив на цьому заході ».

У 2009 році обсяг експорту в Росію скоротився на 40%, зараз, за ​​словами Яна Веселого, ситуація виправляється. Але все-таки вона не райдужна.

«У Росії пиво не є продуктом щоденного споживання, як в Чехії «У Росії пиво не є продуктом щоденного споживання, як в Чехії. Тому, коли фінансове становище росіян погіршився, вони шукали, на чому можна заощадити. Пиво, яке ми експортуємо, відноситься в Росії до числа дорогих »,

- пояснює глава чеських пивоварів рекордне зниження обсягів експорту пива на російський ринок.

У минулому році в Чехію стали ввозити набагато більше дешевого пива зарубіжного виробництва. Якщо до цих пір в країну щорічно ввозилося близько 200-300 тисяч гектолітрів іноземного пива, то в 2010 році - імпорт склав 850 тисяч гектолітрів. Більше половини цієї кількості виробляється в Польщі, але польську продукцію Ян Веселі відмовляється називати пивом.

- Невже не можна захистити чеських пивоварів від конкурентів на рівні закону? Ввести якісь обмеження на ввезення?

Це неможливо "Це неможливо. Ми частина Євросоюзу і не можемо чинити перешкоди ввезення продукції з іншої країни ЄС. Це б означало кінець спільного ринку. Дешеве пиво ввозять малі мережі роздрібної торгівлі, щоб залучити покупця низькими цінами. Наші пивовари вже не хочуть виробляти таке пиво, тому що це не пиво, а напій, що нагадує пиво. Воно часто позначається словом «лагер» - так обманюють споживача. «Лагер» - це пиво щільністю 11-12%, а з Польщі нам привозять 7-8% -ве. Ми можемо лише нагадувати покупцям, що це несправжнє пиво, але чинити перешкоди постачальникам ми не маємо права ».

На щастя, на польську провокацію піддалися лише деякі чехи. Ті, кого під час кризи особливо притиснуло.

«Переважна більшість наших громадян продовжує пити чеське пиво «Переважна більшість наших громадян продовжує пити чеське пиво. Але є громадяни, які мають серйозні фінансові проблеми, і вони при покупці пива орієнтуються виключно на його ціну. Якість для них не так важливо. Але ми вважаємо, що після підвищення рівня життя і зниження безробіття ці споживачі повернуться до нашого пива. Тому що чехи розбираються в якості пива, вони досвідчені в цьому питанні. Просто в даний момент їм не залишається нічого іншого, окрім як перейти на дешевші напої ».

Криза не дає чеським пивоварам сидіти на місці: їм доводиться постійно дивувати покупців чимось новим. Останній тренд - продаж пива в дволітрових пластикових пляшках: до сих пір в Чехії можна було знайти пиво лише в скляній тарі або жерстяних банках. Кожен поважаючий себе пивний завод варить особливі сорти пива - так звані «Спеціальні».

«Особливу пиво характеризується або більш високим вмістом алкоголю, або це пиво з ароматичними добавками, нетрадиційним способом вироблене і т «Особливу пиво характеризується або більш високим вмістом алкоголю, або це пиво з ароматичними добавками, нетрадиційним способом вироблене і т.д. Такі особливі сорти в Чехії проводилися завжди, але зараз вони увійшли в моду. Споживач із задоволенням пробує нові напої, шукає нових вражень. Кожен пивовар зараз пропонує свої особливі сорти. Це битва за ринок, яка не припиняється ні на хвилину. Але поки в процентному співвідношенні особливі види пива на ринку представлені незначно і не є визначальними в розвитку пивного ринку ».

- Чи варто очікувати подорожчання пива в новому році?

«Пивовари зараз затиснуті в лещата. Дорожчає електрику, нафту. Але через падіння попиту пивоварні підприємства намагаються робити все для того, щоб не піднімати ціни на свою продукцію. Протриматися якомога довше, не піднімати ціни вище, ніж на 1-2% »,

- укладає Ян Веселі.

Згортання виробництва стало наслідком зниження попиту на пиво?
Союз пивоварів якимось чином противився підвищенню акцизів?
Невже не можна захистити чеських пивоварів від конкурентів на рівні закону?
Ввести якісь обмеження на ввезення?
Чи варто очікувати подорожчання пива в новому році?

Дополнительная информация

rss
Карта