Чи складно розкрутити блог про книгах в інстаграм?

Ірина Шибанова, автор блогу про книгах: https://www.instagram.com/books_best

- З 2015 року пишу в своєму блозі про книгах. Завела аккаунт для себе і друзів, які регулярно зверталися за книжковими порадами. Але поступово число передплатників росло, з'являлося багато особистих повідомлень з проханням писати частіше. Аккаунт розвивався сам собою. Був момент, коли під час вагітності я закинула ведення профілю. Тоді було не до нього. Через півроку я зайшла в акаунт і здивувалася, що там більше 10 тисяч передплатників. Тоді я поставила собі за мету займатися блогом, регулярно оновлювати його, спілкуватися з передплатниками.

Для себе я зробила наступні висновки:

1. Красиві фотографії і унікальний контент - шлях до сердець читачів.

2. Важливо потрапити в потрібний час і в потрібний час в певну тему. Книжкових блогерів не так багато, а я завела свій профіль як раз під час пропаганди читання, літературних премій та іншого.

3. У своєму блозі я нічого не продаю, не намагаюся впарити товар / послугу своїм читачам. Словом, намагаюся не напружувати їх зайвою інформацією, концентруючись на головному - огляді книг.

4. Періодично проводжу конкурси.

5. Відповідаю на кожне повідомлення, написане в директ.

6. Вважаю важливим періодично розповідати про себе, вказувати свою стать, інтереси. Адже я людина, а не безлика істота. З поява в Інстаграм нових функцій (історії та прямі ефіри) - показати своє обличчя стало простіше. Періодично проводжу прямі ефіри з передплатниками: обговорюємо книги, розповідаю про знижки в книжкових магазинах, про секретні словах і промокодом, відповідаю на будь-які питання. Це підвищує рівень довіри передплатників. Вони бачать, що я звичайна людина. З багатьма передплатниками ми спілкуємося з перших днів створення блогу.

7.Счітаю важливим поділитися з передплатниками важливою інформацією, книгою в електронному вигляді, секретним словом або промокодом, своєю знижкою в книжковий магазин. Все це підвищує довіру і інтерес. І завдяки цьому мою сторінку неодноразово радять своїм друзьям.8. Періодично моніторю релевантні хештеги (# книги # чточітаешь і т.д.). Це дозволяє бути в курсі інтересів сучасного читача.

9. Вважаю, що дуже важливо бути підкованим в тому, про що ти пишеш. У моєму випадку - це література. Потрібно бути готовим відповісти на питання про письменників, про твори, жанрах і до решти.

10. Просто веду блог, без ілюзій про фанатів, без бажання стати мега-популярною. Напевно, це теж свого роду секрет. Не треба вести блог заради кількості. Потрібно робити це якісно і з душею. А з душею можна писати тільки про те, що дійсно любиш і знаєш.

11. Вважаю важливим додавати в свій блог щось новеньке. Це може бути нова рубрика або новий напрямок. Одноманітність швидко набридне читачам. А ось щось цікаве може підігріти інтерес. Наприклад, недавно я стала вести розділ для батьків, де розповідаю про дитячі книжки. У планах присвятити прямі ефіри вівторка обговорення прочитаної за тиждень книги. До цього я також періодично вводила в блог нововведення: публікація книжкових рейтингів і добірок, рубрика з анти-відгуками.

Зараз аудиторія мого блогу - в основному жіночої статі у віці до 35 лет.Большінство моїх читачів живе в Москві і Санкт-Петербурге.А найактивніші передплатники - жителі провінцій. За моїми спостереженнями пов'язано це з відсутністю в провінційних містах певних книг, а особливо новинок. Ці передплатники часто запитують про книгах, про новинки, як їх можна придбати через мене в Москві. За спостереженнями - основний інтерес у читачів викликають сучасні любовні романи і книги нон-фікшн.

Дополнительная информация

rss
Карта