Чи не працює інтернет, як знайти вірус.

Не працює інтернет. Не працює інтернет

WiFi

Третій випадок за тиждень - не працює інтернет. Господа і дами, друзі, не можна ж так! Необхідно дуже уважно і дбайливо ставитися до свого комп'ютера, і тим більше до сайтів, які ви відвідуєте. Будь-який фільм, пісня, картинка за визначенням не може мати розширення назву-песні.exe! EXE - це виконуваний файл, а так як майже у всіх користувачів працюють на своєму комп'ютері, права, і повноваження Адміністратора системи, то запущений вами файл, запускається з цими правами. І вірус встановлює себе, з вашого «благословення». Інше питання в тому, що ви не бачите розширення скачав вами файлу, та й взагалі всіх файлів в системі, а все від того що господарі Windows - Microsoft, з якихось «добрих» міркувань, взяли і за замовчуванням приховали їх від вас. Все - інтернет не працює, або ви маєте банер, на весь екран, з пропозицією надіслати гроші, якомусь дядьку, щоб комп'ютер розблокували. Як знайти вірус, далі я повернуся до цього питання, а також про приховані розширеннях файлів.

Розширення файлу - три літери в кінці назви, після точки. Наприклад блокнот windows - notepad.exe, вбудований в Windows графічний редактор - mspaint.exe, або мультфільм "Маша і медведь.avi", пісня А.Б. Пугачової - Айсберг.mp3. Я пропоную все це зробити видимим. Для цього в панелі управління, доступ до панелі можна отримати через Кнопку - Пуск (Start) -> Панель Управління.

Для цього в панелі управління, доступ до панелі можна отримати через Кнопку - Пуск (Start) -> Панель Управління

Панель управління, властивості папки

І далі -> Властивість папки -> вкладка Вид -> Зняти галку - "Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів", застосувати. Після такої операції ви будете бачити все, що запускаєте.

Властивості папки

Тепер повернемося до питання - про непрацюючому інтернет. Всі три випадки - як під копірку. У квартиру приходить кабель від провайдера, вставлений в Wi-Fi роутер. Роутер роздає інтернет через DHCP (DHCP - програма в роутері присваивающая вашим железякам номера, щоб пам'ятати як до них звертатися), вайфай і кабелем (Патчкорд) по квартирі.
На одному з ноутбуків інтернет не працює, хоча в наладоннике і в стаціонарному комп'ютері інтернет є. На тому ноутбуці де сайти не відкриваються, значок в нижньому правому куті каже, що все нормально - інтернет підключений. Але як я вже сказав на ділі його немає.

Напишу алгоритм пошуку несправності:
1. Запускаємо консоль (Кнопка Пуск -> Виконати -> cmd.exe). В консолі пишемо ping ya.ru. Якщо бачимо щось типу такого.

Якщо бачимо щось типу такого

ping ya.ru

Значить щось з вашим Броузером (Explorer, Opera, Mozilla, GoogleHrome) не все гаразд. Шукаємо новий дистрибутив і встановлюємо його заново.

Якщо бачимо таку картину.

Якщо бачимо таку картину

Пінг не проходить

Це дійсно говорить про те що пінг не проходять - так інтернету явно немає. (Можна скористатися командою Windows «tracert», щоб зрозуміти де що втрачається)

2. Відключаємо Windows брєндмауери (Firewall), пробуємо інтернет.

3. Відключаємо Антивірус, а краще видаляємо. пробуємо інтернет. Ставимо інший, пробуємо.

4. Пробуємо підключити ноутбук до роутера через кабель (пачкорд).

Пробуємо підключити ноутбук до роутера через кабель (пачкорд)

патч корд

Якщо інтернет ping проходить, значить проблеми з WiFi. Намагаємося перезапустити роутер. Якщо після перезапуску інтернет через Wi-Fi знову не працює, намагаємося розібратися з модулем Wi-Fi в ноутбуці Для цього треба включити, відключити Wi-Fi, стерти всі наявні підключення в Свойствах Мережевого адаптера -> Бездротові мережі.
перевстановити драйвера

(Старі видалити, попередньо скачавши нові, у виробника модуля).

(Старі видалити, попередньо скачавши нові, у виробника модуля)

драйвер wi-fi модуля

Якщо після проведених маніпуляцій інтернет працює у всіх крім вас.
5. Починати боротьбу з вірусами:
6. Для початку подивитися що вантажиться з системою, тобто Автозавантаження.

автозавантаження

Запустити через кн. Пуск -> Виконати -> ввести команду - msconfig -> вкладка Автозавантаження.

msconfig - автозавантаження

Відключаємо все зайве, якщо не знаєте що, для чого, звіряємося з Internet Google Search.
Якщо після відключення і перезавантаження інтернету немає, робимо наступне.

7. Додаємо нового користувача в систему, і даємо права адміністратора перезавантажуємо систему, і пробуємо увійти новим користувачем, якщо інтернет працює, значить профіль вашого старого користувача зіпсований або заражений вірусом. (Далі боремося зі знайденою проблемою)

8. Подальше, складніше, - Скористайтеся послугами профі.
Йдемо в властивості папок, через панель управління, і знімаємо галки - Приховувати системні файли і папки, Приховувати Розширення для системних файлів, вибираємо - Показувати приховані папки та файли.

властивості папок

Йдемо чистити профілі користувачів. - Default User, All Users, і призначені для користувача папки. Шукаємо зайве. Очистити папки Temp, Перевірити папки автозавантаження. (Я знаю чого там бути не повинно), вам Internet на допомогу.

9. Подальше, складніше, - Скористайтеся послугами профі.
Перевіряємо Системний реєстр - Запустити через кн. Пуск -> Виконати -> ввести команду - regedit. Запуститься редактор Реєстру.

Запуститься редактор Реєстру

редактор реєстру Windows - regedit

Обов'язково перевірити дві гілки:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

У них не повинно бути нічого зайвого. На допомогу Google-Serach

10. Очистити «Temp» папки в C: \ Documents and Settings \ All Users \ Application Data \ TEMP \, C: \ Documents and Settings \ Default User \ Local Settings \ Temp \, C: \ Windows \ Temp, і т. п. - звідти можна видалити все. Те що системі необхідно, не піти.

11. Через Total Commander перевірити папки C: \ RECYCLER \

вірус в папці recicler

12. Перевіряємо на віруси. Як знайти вірус - для початку дивимося в ручну C: \ WINDOWS \ SYSTEM32 на предмет незрозумілих файлів - csrcs.exe, aadrive32.exe або 22CC6C32.exe тощо .. Запускаємо Антивірус на повну перевірку системи. (Файли в налаштуваннях сказати не видаляти, а переміщати в карантин).

На цьому етапі в двох випадках інтернет через вайфай заробив. У третьому випадку я завантажив систему з флешки з WinPE_uVS _recSys, і знайшов не дістають.

У третьому випадку я завантажив систему з флешки з WinPE_uVS _recSys, і знайшов не дістають

WinPE_uVS _recSys - як знайти вірус

13. WinPE_uVS _recSys або Win7PE_uVS - вам на допомогу . Для складних випадків .