Чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів в квартирі

Коли настає зима, разом з нею приходить холодна погода Коли настає зима, разом з нею приходить холодна погода. Саме тоді у багатьох жителів міст виникає цілком актуальне питання, чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів в квартирі, але ж багато хто використовує свій прилад неправильно, що дуже часто призводить до поломки кондиціонера.

Даний прилад може обігріти квартиру в тому випадку, коли опалювальний сезон ще не почався в осінню пору року, а також коли на вулиці дуже холодно в зимову пору року. Але чи можна взагалі використовувати апарат для нагрівання повітря в квартирі при мінусовій температурі на вулиці. У цій статті буде докладно описаний процес дії кондиціонера, а також читачеві пояснять, чому можна або не можна використовувати прилад в зимову пору року, а це може нашкодити для дому та сім'ї .

Що являє собою кондиціонер?

Перші кондиціонери проводилися досить великого розміру, щоб застосувати агрегат для звичайної квартири, потрібно було постаратися вмістити його у віконний отвір. Такі прилади могли тільки охолоджувати приміщення, та й то при певній температурі повітря на вулиці, якщо сонце пектиме надмірно сильно, то кондиціонер міг зламатися, не витримавши навантаження. Насправді такі агрегати були доступні людям навіть в радянські часи, але купували їх не надто часто, позначалися не тільки розміри, але і ціни на ці апарати.

Розвиток технологій за останні кілька десятків років дозволило отримати менш габаритні апарати, які ще й мають привабливий і стильний дизайн, здатний прикрасити приміщення в квартирі. І якщо раніше кондиціонер використовувався виключно для охолодження приміщення, то сьогодні такі прилади мають функцію зігрівання повітря, що і призводить до питання, чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів в квартирі.

Даний агрегат сьогодні складається з двох частин, одна з них знаходиться всередині приміщення, а інша частина переміщається назовні, що дозволяє позбутися від старих моноблоків, які кріпилися до вікна і виглядали не надто привабливо. Насправді агрегат має назву спліт-система, оскільки володіє двома функціями, але люди звикли називати агрегат кондиціонером.

Чому варто використовувати кондиціонер для нагріву повітря?

Багато раніше вважали за краще використовувати електронагрівачі, але сьогодні їм на зміну прийшов звичайний кондиціонер, який має відразу дві функції, він охолоджує і нагріває повітря до комфортної температури, але виникає питання, чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів в квартирі, якщо температура повітря досить сильно знизилася ? Насправді можна дійсно знайти такі моделі кондиціонерів, які можуть використовуватися в зимову пору року, але найкраще включати прилад при температурі не нижче десяти градусів за Цельсієм. Також у продажу можна помітити вигідні моделі, які мають на додаток спеціальний зимовий комплект, що дозволяє апарату працювати навіть при температурі повітря в мінус п'ятнадцять, або навіть в мінус двадцять градусів.

Рекомендуємо: Нові телевізори Самсунг 2016: старт продажів в Росії

Хотілося б сказати про те, що таке використання приладу не раціонально, для кожного приладу максимально допустима температура повітря зовні не повинна бути нижче десяти градусів, як доведено на практиці, спеціальний зимовий комплекти не дають можливості захистити прилад від переохолодження і поломки, при роботі під час значного зниження температури повітря.

Хотілося б сказати про те, що таке використання приладу не раціонально, для кожного приладу максимально допустима температура повітря зовні не повинна бути нижче десяти градусів, як доведено на практиці, спеціальний зимовий комплекти не дають можливості захистити прилад від переохолодження і поломки, при роботі під час значного зниження температури повітря

В який час оптимальніше використовувати кондиціонер?

Так як сьогодні найактуальнішим питанням залишається, чи можна включати кондиціонер взимку на обігрів в квартирі, варто сказати, що використовувати апарат для нагрівання повітря в квартирі можна, але тільки в тому випадку, якщо зима в регіоні досить тепла, тобто температура повітря в нічний час тримається не нижче мінус десяти градусів. Взагалі ж виробники говорять про те, що режим обігріву квартири може використовуватися в самі прохолодне місяці літа, якщо такі будуть, а також в осінній і весняний період, коли стовпчик термометра все ще показує плюсову температуру. В даному випадку є можливість включати режим обігріву перед початком опалювального сезону, а також після того, як опалення в квартирі навесні відключать, така температура повітря не зашкодить приладу, при цьому він зможе відмінно впоратися зі своєю роботою.

Якщо ж хочеться ще якихось температурні рамки, в яких може працювати домашній прилад, варто розглянути його інструкцію, там зазвичай дають повну відповідь на питання про те, чи можна користуватися кондиціонером взимку на обігрів в квартирі. Також саме на цьому листочку повинен бути представлений список температурного режиму для літа, і для зими, щоб точно знати, в яку температуру повітря краще буде відключити апарат, щоб він не зламався.

Також саме на цьому листочку повинен бути представлений список температурного режиму для літа, і для зими, щоб точно знати, в яку температуру повітря краще буде відключити апарат, щоб він не зламався

Для більшості стандартних приладів для невеликих приміщень оптимальна температура повітря може становити не нижче -5 градусів, хоча є і більш потужні моделі, які можуть справлятися з функціями охолодження і обігріву приміщення навіть при температурі повітря зовні -15 градусів. Велика частина нашої країни не зможе користуватися приладом постійно, так як в зимовий час температура повітря може знижуватися до -20 градусів і нижче. Якщо ж включати постійно агрегат в зимовий час, коли температура повітря значно нижче -15 градусів, це незабаром призводить до повної поломки кондиціонера.

думка фахівців

Як говорить більшість виробників, найкраще з настанням перших морозів взагалі відключити кондиціонер від системи харчування і залишити його в режимі консервації. Якщо включати прилад при дуже низькій температурі повітря, це може позначитися на його повноцінної роботи, а також викликати поломку. Чим нижче температура повітря буде за вікном, тим гірше буде працювати кондиціонер.

Чим нижче температура повітря буде за вікном, тим гірше буде працювати кондиціонер

При зниженні температури виникають різні проблеми, але в першу чергу страждає обмінник тепла, саме він втрачає свою потужність, коли покривається інеєм, також через мороз відбувається автоматичне включення системи, що відповідає за автоматичне розморожування зовнішнього блоку, це в підсумку призводить до того, що всередині приладу утворюються крижані нарости, вони поступово руйнують лопаті вентилятора, що працює всередині кондиціонера, що призводить до повної поломки кондиціонера. Також страждає компресор, він перегрівається, а потім починає обмерзати, що дуже швидко виводить з ладу даний прилад.

Невеликий моноблочний кондиціонер для зимового обігріву квартири

Деякі запитують не тільки про те, чи є можливість використовувати прилад для обігріву кімнати, але і про те, чи можна включати кондиціонер взимку на охолодження в квартирі. Кожен з цих питань має всього одну певну відповідь, адже в деяких випадках просто неможливо обійтися без кондиціонера в зимовий період часу, тоді варто використовувати саме такий варіант моделі. Моноблок може бути встановлений абсолютно в будь-якій частині квартири, цим він і зручний, саме такий прилад використовується для утеплення приміщення в холодні дні зимового періоду. Є можливість ще і використовувати такий моноблок для охолодження приміщення, в цьому випадку кондиціонер виганятиме з квартири гаряче повітря на вулицю.

Є можливість ще і використовувати такий моноблок для охолодження приміщення, в цьому випадку кондиціонер виганятиме з квартири гаряче повітря на вулицю

Таким же методом працює апарат для обігріву, при цьому повітря нагрівається спеціальним керамічним апаратом, який вбудований в кондиціонер. Все ж є мінус використання такого моноблока, адже необхідно кудись вивести шланг для відведення води, так як прилад буде використовуватися взимку, то краще для відведення води використовувати вентиляційну систему.

Рекомендуємо: Огляд кращих недорогих смартфонів

Все таки такий прилад дає можливість легко і швидко прогріти повітря в приміщенні, сам апарат досить легкий, що дозволяє власнику переносити його по всьому приміщенню квартири, таким чином прогріваючи повітря по всьому приміщенню, а не тільки в одній кімнаті.

Все таки такий прилад дає можливість легко і швидко прогріти повітря в приміщенні, сам апарат досить легкий, що дозволяє власнику переносити його по всьому приміщенню квартири, таким чином прогріваючи повітря по всьому приміщенню, а не тільки в одній кімнаті

Так як прилад буде використовуватися тільки в квартирі, немає необхідності стежити за температурою повітря на вулиці, а в літній час є можливість відвести водовідвідну трубку на вулицю, щоб не шукати іншого місця для її розташування. Складність полягає в тому, що далеко не завжди в зимовий час можна знайти підходяще місце для відводу трубки приладу.

Як вже стало ясно, використовувати звичайний кондиціонер для обігріву в зимовий час не варто, тільки якщо температура повітря не знизилася до -5 градусів, можна періодично включати спліт-систему, але коли за вікном вже більше -10, варто вимкнути кондиціонер і залишити його відпочивати як мінімум до відключення опалення в будинку.

Що являє собою кондиціонер?
Чому варто використовувати кондиціонер для нагріву повітря?
В який час оптимальніше використовувати кондиціонер?

Дополнительная информация

rss
Карта