Чи не працює принтер в Windows 10

  1. Діагностика проблем з принтером від Microsoft
  2. Додавання принтера в Windows 10
  3. Установка драйверів принтера вручну
  4. Інформація щодо підтримки Windows 10 від виробників принтерів

Після оновлення до Windows 10 багато користувачів зіткнулися з проблемами своїх принтерів і МФУ, які або не бачить система, або вони не визначаються як принтер, або просто не друкують так, як це було в попередній версії ОС Після оновлення до Windows 10 багато користувачів зіткнулися з проблемами своїх принтерів і МФУ, які або не бачить система, або вони не визначаються як принтер, або просто не друкують так, як це було в попередній версії ОС.

Якщо і у вас не працює належним чином принтер в Windows 10, в цій інструкції - один офіційний і кілька додаткових способів, які можуть допомогти виправити виниклу проблему. Також приведу додаткову інформацію, що стосується підтримки принтерів популярних марок в Windows 10 (в кінці статті). Окрема інструкція: Як виправити помилку 0x000003eb «Не вдалося встановити принтер» або «Windows не вдається підключитися до принтера» .

Діагностика проблем з принтером від Microsoft

Перш за все, можна спробувати автоматичне рішення проблем з принтером, використовуючи утиліту діагностики в панелі управління Windows 10, або скачавши її з офіційного сайту Microsoft (зазначу, що я точно не знаю, чи буде відрізнятися результат, але наскільки зміг зрозуміти, обидва варіанти рівнозначні) .

Для запуску з панелі управління, зайдіть в неї, потім відкрийте пункт «Пошук та усунення несправностей», потім в розділі «Обладнання і звук» виберіть пункт «Використання принтера» (ще один шлях - «зайти в пристрої та принтери», а потім, клікнувши по потрібного принтера, якщо він є в списку, вибрати «Усунення неполадок»). Також для запуску інструменту усунення неполадок принтера можна завантажити файл з офіційного сайту Microsoft тут .

Також для запуску інструменту усунення неполадок принтера можна завантажити файл з офіційного сайту Microsoft   тут

В результаті запуститься діагностична утиліта, яка в автоматичному режимі перевірить наявність всіх типових проблем, які можуть перешкоджати правильній роботі вашого принтера і при виявленні таких проблем виправить їх.

У числі іншого буде перевірено: наявність драйверів і помилки драйверів, роботи необхідних служб, проблеми з'єднання з принтером та черги друку. Незважаючи на те, що гарантувати позитивний результат тут не можна, рекомендую спробувати використовувати цей спосіб в першу чергу.

Додавання принтера в Windows 10

Якщо автоматична діагностика не працює або ж ваш принтер і зовсім не відображається в списку пристроїв, можна спробувати додати його вручну, причому для старих принтерів в Windows 10 є додаткові можливості виявлення.

Клацніть по значку повідомлень і виберіть «Всі параметри» (а можна натиснути клавіші Win + I), потім виберіть «Пристрої» - «Принтери і сканери». Натисніть кнопку «Додати принтер або сканер» і почекайте: можливо, Windows 10 сама виявить принтер і встановить драйвера для нього (бажано, щоб Інтернет був підключений), можливо і ні.

Натисніть кнопку «Додати принтер або сканер» і почекайте: можливо, Windows 10 сама виявить принтер і встановить драйвера для нього (бажано, щоб Інтернет був підключений), можливо і ні

У другому випадку, натисніть по пункту «Необхідний принтер відсутній у списку», який з'явиться під індикатором процесу пошуку. У вас з'явиться можливість виконати установку принтера за іншими параметрами: вказати його адресу в мережі, відзначити що ваш принтер вже старий (в цьому випадку його пошук системою буде здійснений зі зміненими параметрами), додати бездротовий принтер.

У вас з'явиться можливість виконати установку принтера за іншими параметрами: вказати його адресу в мережі, відзначити що ваш принтер вже старий (в цьому випадку його пошук системою буде здійснений зі зміненими параметрами), додати бездротовий принтер

Не виключено, що даний спосіб спрацює для вашої ситуації.

Установка драйверів принтера вручну

Якщо поки нічого не допомогло, зайдіть на офіційний сайт виробника вашого принтера і знайдіть в розділі «Підтримка» (Support) доступні драйвера для вашого принтера. Добре, якщо вони для Windows 10. Якщо ж такі відсутні, можна спробувати для 8 або навіть 7. Скачайте їх собі на комп'ютер.

Перш ніж запускати установку, рекомендую зайти в Панель управління - пристрої та принтери і, якщо там вже є ваш принтер (тобто він визначається, але не працює), клікнути по ньому правою клавішею миші і видалити з системи. І вже після цього запускати інсталятор драйвера. Також може допомогти: Як повністю видалити драйвер принтера в Windows (Рекомендую зробити це перед перевстановлення драйвера).

Інформація щодо підтримки Windows 10 від виробників принтерів

Нижче я зібрав інформацію про те, що пишуть популярні виробники принтерів і МФУ про роботу своїх пристроїв в Windows 10.

  • HP (Hewlett-Packard) - компанія обіцяє, що більшість її принтерів працюватимуть. Ті, які працювали в Windows 7 і 8.1 не зажадають оновлення драйверів. У разі виникнення проблем, можна буде завантажити драйвер для Windows 10 з офіційного сайту. Додатково, на сайті HP є інструкція по вирішенню проблем з принтерами цього виробника в нових ОС: http://support.hp.com/ru-ru/document/c04755521
  • Epson - обіцяють підтримку принтерів і МФУ в Windows Необхідні драйвери для нової системи можна завантажити зі спеціальної сторінки http://www.epson.com/cgi-bin/Store/support/SupportWindows10.jsp
  • Canon - за інформацією виробника, більшість принтерів будуть підтримувати нову ОС. Драйвери можна скачати з офіційного сайту, вибравши потрібну модель принтера.
  • Panasonic - обіцяють випустити драйвери для Windows 10 в найближчому майбутньому.
  • Xerox - пишуть про відсутність проблем з роботою їх пристроїв друку в новій ОС.

Якщо ніщо з вищеописаного не допомогло, рекомендую скористатися пошуком Google (причому рекомендую саме цей пошук для цієї мети) за запитом, що складається з назви марки і моделі вашого принтера і «Windows 10». Дуже ймовірно, що на будь-яких форумах вже обговорювалася ваша проблема і було знайдено її рішення. Не бійтеся заглядати на англомовні сайти: на них рішення попадається частіше, а навіть автоматичний переклад в браузері дозволяє зрозуміти, про що йде мова.

А раптом і це буде цікаво: