Чи не завантажується Windows 7: способи відновлення запуску Віндовс

 1. Видалення програм з автозавантаження
 2. Наступні дії:
 3. Виправляємо завантажувальні файли
 4. Наступні дії:
 5. Чи не завантажується Windows 7, тому що не встановлені драйвери
 6. Невдала установка Windows

Незважаючи на популярність Windows 7 серед користувачів, в системі часто виникають серйозні збої і помилки, які можуть стати причиною втрати важливих файлів і налаштувань. Розглянемо, чому не завантажується Windows 7 і як ви можете вирішити проблему самостійно.

Чи не завантажується Windows 7 з різних причин. Повільне включення може свідчити як про одноразове збої, так і про фатальну помилку в системі.

Поширені причини:

 • Неправильна установка ОС. Можливо, ви встановили систему на жорсткий диск, який вже містить іншу ОС. В цьому випадку відбувається конфлікт загрузчиков, тому Windows 7 і не включається;
 • Минулий сеанс роботи завершився появою синього екрану смерті . В цьому випадку рекомендується відновити систему за допомогою резервної копії або зробити скидання всіх налаштувань;
 • Збій в драйвері завантажувача. Якщо він працює з перебоями, Windows 7 довго завантажується або включається через раз;
 • Звісно системи на етапі завантаження також може бути наслідком збою в роботі жорсткого диска. Згадайте, можливо під час минулих сеансів ви намагалися змінювати назву розділів або саму структуру диска, видаляли системні файли?
 • Проблеми з відеокартою. Якщо ви чуєте мелодію включення, але на екрані не виникає картинка, це свідчить про проблеми з відеокартою;
 • Зараження комп'ютера вірусами. Вони можуть впливати на завантажувач і не дозволяти системі запуститися;
 • недавня установка оновлень . Можливо, програмний пакет не сумісний з характеристиками вашого комп'ютера;
 • Використання додатків-прискорювачів. Спеціальні програми для розгону процесора можуть ще більше погіршити ситуацію. В результаті, Windows 7 не завантажується. Повернути працездатність ПК можна тільки через повне скидання налаштувань або через меню БІОС;
 • Багато програм запускається при включенні ОС. Якщо системна папка «Автозавантаження» містить велику кількість положень, під час завантаження робочого столу ОС зависає або дуже довго завантажується;
 • Проблеми з завантажувачем. В ОС можуть бути пошкоджені виконувані файли, які відповідають за запуск системи. Також, в Біосе може бути порушена чергу включення пристроїв і замість ОС спочатку запускається дискової накопичувач;
 • Апаратні несправності. Сюди відносять поломки материнської плати, некоректне підключення шин, проблеми з монітором. Якщо програмні способи вирішення не усунули неполадку, рекомендуємо звернутися за допомогою в сервісний центр.

Видалення програм з автозавантаження

Найбільш простий варіант проблем з запуском Windows 7 - це занадто велика кількість додатків, які додані в папку «Автозавантаження». Ця директорія визначає, які програми будуть запущені відразу після появи на екрані робочого столу Віндовс.

Коли ви встановлюєте програму і приймаєте ліцензійну угоду, радимо відкрити поле «Додаткові параметри». У ньому може бути прописана установка додаткового ПЗ (різні утиліти від Яндекс, Mail.ru), яке захаращує систему. Всі ці утиліти додаються в автозавантаження і включення Windows 7 сповільнюється в кілька разів.

Якщо не завантажується Windows 7 на ноутбуці і система зависає через кілька хвилин після появи робочого столу, в першу чергу радимо самостійно відредагувати вміст Автозавантаження. Слід пам'ятати, що не можна видаляти зі списку абсолютно всі програми. Системні служби, підключена клавіатура, мишка принтер, колонки, всі ці елементи повинні обов'язково завантажуватися разом з ОС.

Наступні дії:
 • Запустіть комп'ютер і дочекайтеся завантаження робочого столу;
 • Тепер відкрийте «Пуск» і натисніть на поле «Виконати»;
 • У новому вікні введіть команду msconfig - відкриття вікна конфігурації системи;
Незважаючи на популярність Windows 7 серед користувачів, в системі часто виникають серйозні збої і помилки, які можуть стати причиною втрати важливих файлів і налаштувань

Подивитися всі 19 фото

 • Тепер зайдіть у вкладку з назвою «Автозавантаження»;
 • У ній галочками відзначені ті програми і процеси, які включаються разом з вашої Windows 7. Зніміть галочку, щоб деактивувати програму. Це не видалить її з системи, а заборонить додатком завантажуватися разом з нею. Ви в будь-який момент зможете запустити додаток, вибравши його ярлик в меню «Усі програми».

Також, відредагувати список можна через Провідник. Відкрийте меню «Пуск» і в полі «Знайти» впишіть назву «Автозавантаження». Потім відкрийте знайдену папку. У ній будуть знаходиться ярлики програм і служб. Видаліть ті ярлики, походження яких ви точно знаєте і тільки в тому випадку, якщо впевнені в непотрібності програми.

Для прискорення Windows 7 ніколи не бракує видалити з автозавантаження месенджери (Viber, Skype, Telegram і так далі), різні ігри, програми для монтажу відео, браузери. Все це ПО можна запустити вручну без такої сильної навантаження на систему.

Виправляємо завантажувальні файли

Друга за поширеністю помилка, через яку не завантажується Windows 7 і видно чорний екран - це пошкодження системних файлів завантажувача.

В такому випадку, замість логотипу операційної системи або її робочого столу ви побачите тільки чорний екран з написом BOOTMGR is missing.

Подивитися всі 19 фото

Що з'явилося повідомлення означає, що Bootmgr (тобто завантажувач ОС) був знищений або пошкоджений. Як відомо, користувачам недоступні файли завантажувача, їх не можна знайти на жорсткому диску через системи шифрування. Це захищає систему від поломки.

Однак, якщо ви раніше отформатировали жорсткий диск в режимі відновлення або змінювали порядок його розділів, структура завантажувача могла бути пошкоджена. Якщо важливі частини компонента видалені, система навіть не почне запуск. Замість логотипу Віндовс 7 ви побачите наступне вікно:

Вибір режиму звичайної завантаження не вирішить проблему, тому слід виділити пункт «Запуск засобу відновлення при завантаженні». Вибір здійснюється за допомогою клавіш вгору-вниз на клавіатурі. Для підтвердження операції натисніть на Enter.

Засіб діагностики дозволяє виявити точну причину неполадки. Також, з його допомогою можна повернути резервну копію ОС з робочим загрузчиком.

Якщо Windows 7 не завантажується після оновлення, необхідно увійти в систему через безпечний режим. З його допомогою можна швидко запустити ОС, навіть якщо при звичайному включенні нічого не відбувається. Швидше за все, апдейт був виконаний некоректно (перервано з'єднання з інтернетом) або ж вимоги цих оновлень не відповідають характеристикам комп'ютера.

Наступні дії:
 • Увімкніть комп'ютер і до появи на екрані значка Віндовс натисніть на клавішу F8. Це дозволить перейти в вікно вибору режиму запуску;
 • Далі рекомендуємо запускати безпечний режим з підтримкою мережевого обладнання. У звичайному безпечному режимі не можна підключитися до інтернету.

У звичайному безпечному режимі не можна підключитися до інтернету

Після завантаження робочого столу замість заставки ви побачите звичайний чорний екран. Це відбувається через те, що в даному режимі відключені настройки графіки і кастомізації, а також інші параметри, які навантажують роботу системи.

Відкрийте браузер і скачайте з сайту Майкрософт утиліту діагностики системи ( https://support.microsoft.com/ru-ru/help/17590/automatically-diagnose-and-repair-windows-file-and-folder-problems ).

Запустіть програму після завершення установки. Сканування системи на предмет помилок почнеться автоматично. Утиліта перевірить роботу жорстких дисків, підключених носіїв, програмних налаштувань, реєстру. Не забудьте зазначити галочкою пункт «Автоматичне виправлення».

Чи не завантажується Windows 7, тому що не встановлені драйвери

Також, причиною того, що Windows 7 не завантажується після оновлень може стати відсутність драйверів. Щоб встановити відсутню ПО, коректний:

 • Відкрийте Диспетчер пристроїв. Для цього відкрийте «Пуск» і правою кнопкою мишки натисніть на пункті «Комп'ютер»;
 • У випадаючому списку клікніть на «Управління». Зауважте, для виконання завдання знадобляться права адміністратора ;

Зауважте, для виконання завдання знадобляться  права адміністратора  ;

 • У новому вікні відкриється потрібний нам Диспетчер пристроїв. У ньому відображається все підключене до комп'ютера обладнання. Якщо разом з цим обладнанням встановлені некоректні драйвери або ж вони зовсім відсутні, це стає причиною зависання системи, її довгого включення і інших помилок;
 • Всі «проблемні» пристрої будуть відзначені жовтим знаком оклику. Натисніть правою кнопкою мишки на помилковому елементі списку і виберіть поле "Оновити драйвери ...»;

»;

 • У новому вікні вкажіть спосіб пошуку додатків. Рекомендується встановлювати файл автоматично з інтернету. Так Віндовс автоматично знайде надійні драйвера з сервера Майкрософт.

Так Віндовс автоматично знайде надійні драйвера з сервера Майкрософт

Після завершення установки запустіть комп'ютер. Повторне включення буде виконано в стандартному режимі. Якщо проблема полягала в некоректній роботі обладнання, з новими драйверами система запуститися без помилок.

Невдала установка Windows

Вище були розглянуті ситуації, коли Віндовс завантажується дуже повільно і з великою кількістю помилок. Якщо ж на вашому комп'ютері навіть не з'являється логотип Віндовс або ж ви тільки що встановили ОС, але вона не працює, необхідно провести відновлення через завантажувальний диск.

Власникам ліцензійної ОС Windows на окремому диску, необхідно тільки підключити цей диск до ПК. Якщо ж раніше ви використовували тільки емулятори дисководів, створіть завантажувальний флешку. Вам знадобиться другий робочий комп'ютер, образ ISO з Windows 7 (збірки встановленої на ПК системи та збирання образу повинні збігатися), програма Daemon Tools і флешка.

Відформатуйте флешку і підключіть її до другого комп'ютера. Потім відкрийте утиліту Daemon Tools, в ній виберіть флешку і запишіть на неї образ Віндовс.

Потім увімкніть неробочий комп'ютер і зайдіть в БІОС. Змініть чергу завантаження пристроїв. На першому місці має стояти контролер USB (якщо ви використовуєте флешку) або дисковод (якщо використовуєте CD). Збережіть налаштування системного меню і перезавантажте комп'ютер.

При повторному включенні комп'ютера буде запущена не основний, а її установник у вигляді записаного на завантажувальний диск образу ISO. Якщо раніше ви створювали точки відновлення, в вікні клацніть на «Відновлення системи» і дотримуйтесь інструкцій на екрані. Це дозволить відновити файли і усунути помилки.

У разі, коли не починається тільки що встановлена ​​ОС, натискайте на «Відновлення запуску». Далі запуститися утиліта, яка в автоматичному режимі відновить всі параметри.

Далі запуститися утиліта, яка в автоматичному режимі відновить всі параметри

Як варіант, можна спробувати ще і виправити реєстр за допомогою командного рядка. У вікні відновлення клікніть на поле «Command Promt». Потім введіть команду notepad.

Потім введіть команду notepad

Після відкриття блокнота виберіть в його вікні вкладку «Файл»> «Відкрити». У провіднику перейдіть в диск С (папка Windows-System32-Config). В поле відображуваного типу файлів виберіть «Всі файли».

В поле відображуваного типу файлів виберіть «Всі файли»

Далі зайдіть в папку RegBack. У ній скопіюйте всі файли і вставте їх в папку Config. Якщо системою будуть знайдені вже існуючі файли з однаковими назвами, замініть їх на нові копії з RegBack. Таким чином ми копіюємо бекап реєстру в його основну папку. Тепер перезавантажте комп'ютер. Система запуститься і почне роботу.

Система запуститься і почне роботу

Тепер ви знаєте, що робити, якщо Windows 7 не завантажується після установки, оновлення, форматування диска або після інсталяції додатків. Регулярно перевіряйте список автозавантаження і виправляйте всі виявлені помилки. Так система ніколи не буде лага при завантаженні. Чи допомогла вам інформація зі статті вирішити проблему? Залишайте свої коментарі.


Згадайте, можливо під час минулих сеансів ви намагалися змінювати назву розділів або саму структуру диска, видаляли системні файли?
Чи допомогла вам інформація зі статті вирішити проблему?