Чи не відкривається зовнішній жорсткий диск

 1. Недостатнє харчування зовнішнього накопичувача
 2. Апаратна несправність жорсткого диска
 3. відсутність драйверів
 4. Відновлення жорсткого диска
 5. Усунення помилок жорсткого диска

Найчастіше місця на жорсткому диску, встановленому в комп'ютер або ноутбук, недостатньо, і користувачі змушені купувати зовнішні накопичувачі, щоб зберігати на них інформацію Найчастіше місця на жорсткому диску, встановленому в комп'ютер або ноутбук, недостатньо, і користувачі змушені купувати зовнішні накопичувачі, щоб зберігати на них інформацію. Зовнішні жорсткі диски бувають різні за обсягом і швидкості, і вони здатні усунути потребу в розширенні внутрішнього накопичувача. Але користувач ризикує зіткнутися з проблемою, при якій зовнішній жорсткий диск не відкривається. Це може бути викликано як програмними, так і апаратними проблемами, і в рамках даної статті ми розглянемо, що робити, якщо не відкривається зовнішній жорсткий диск на комп'ютері або ноутбуці.

Недостатнє харчування зовнішнього накопичувача

Чим більше обсяг і швидкість жорсткого диска, тим він більш вимогливий до вступнику харчуванню. Якщо накопичувач не може отримати необхідне харчування від комп'ютера, він буде неправильно працювати - не відображатись в системі або при його відкритті почнуть виникати помилки.

Практично всі зовнішні жорсткі диски з'єднуються з комп'ютером через протокол USB, при цьому більш сучасні моделі використовують для передачі даних USB 3.0. Наведемо кілька порад, як уникнути проблему з нестачею харчування для накопичувача від USB:

При підключенні жорсткого диска до комп'ютера, на ньому повинен загорятися індикатор, і можна почути, як розкручується магнітний диск. Якщо ніяких звуків накопичувач не відтворює, швидше за все проблема саме в харчуванні - його недостатньо.

Апаратна несправність жорсткого диска

Крім проблем з харчуванням, не подавати ознаки життя при підключенні до комп'ютера жорсткий диск може і через інших апаратних проблем. Найбільш часто мають місце такі несправності накопичувача:

Варто зазначити, що середній ресурс роботи зовнішніх жорстких дисків - 5-7 років. Якщо накопичувач старше даного віку, на ньому не рекомендується розміщувати важливу інформацію, втрата якої може викликати проблеми.

відсутність драйверів

Якщо не відкривається зовнішній жорсткий диск тільки на одному комп'ютері, а на інших працює без проблем, найімовірніше причина цього програмна. Найчастіше, якщо на комп'ютері відсутні драйвера для жорсткого диска, він навіть не буде відображатися в списку підключених пристроїв. Встановити або перевстановити драйвера зовнішнього жорсткого диска можна наступним чином:

 1. Запустіть «Диспетчер пристроїв». Для цього потрібно натиснути правою кнопкою миші на «Пуск» і вибрати у випадаючому меню пункт «Диспетчер пристроїв»;
 2. Найбільш простий спосіб встановити актуальну версію пристроїв для зовнішнього жорсткого диска - це виконати повне оновлення конфігурації обладнання. Самої верхньої рядком в «Диспетчері пристроїв» буде ім'я комп'ютера. Натисніть на нього правою кнопкою миші і виберіть пункт «Оновити конфігурацію устаткування». Зверніть увагу, що комп'ютер повинен бути підключений до інтернету для оновлення драйверів.

Якщо в процесі оновлення драйверів виникли проблеми з установкою програмного забезпечення для жорсткого диска, розкрийте розділи «Дискові пристрої» та «Інші пристрої». Зверніть увагу на елементи, відмічені жовтим знаком оклику - це пристрої, з якими виникли проблеми. Натисніть на знайдені пристрої в зазначених розділах правою кнопкою миші і виберіть пункт "Оновити драйвери». Якщо в процесі оновлення драйверів виникли проблеми з установкою програмного забезпечення для жорсткого диска, розкрийте розділи «Дискові пристрої» та «Інші пристрої»

Відновлення жорсткого диска

Якщо оновлення драйверів накопичувача ні до чого не привело, або ж жорсткий диск не відображається на всіх комп'ютерах, до яких підключається, потрібно виконати відновлення накопичувача. Зробити це найпростіше наступним чином:

 1. У пошуку знайдіть утиліту «Керування комп'ютером» і відкрийте її;
 2. У лівій частині вікна управління комп'ютером перейдіть в розділ «Сховище» - «Управління дисками»;
 3. У правій частині вікна відобразяться всі жорсткі диски, підключені до комп'ютера, як внутрішні, так і зовнішні. Натисніть на зовнішній накопичувач, з яким є проблеми, правою кнопкою миші і виберіть пункт «Стиснути том»;
 4. Далі системі буде потрібно якийсь час на підрахунок інформації, після чого з'явиться нове діалогове вікно стиснення томи накопичувача, в якому потрібно натиснути «Стиснути».

Після виконання описаних вище дій буде проведена розмітка даних області зберігання інформації, в результаті чого жорсткий диск повинен почати нормально працювати з системою.

Усунення помилок жорсткого диска

Якщо в програмному плані стався збій, через що жорсткий диск перестав нормально працювати з системою, може знадобитися його перевірити на помилки і усунути їх, якщо вони є. В операційній системі Windows передбачена для цього спеціальна утиліта. Виконайте наступні дії:

 1. запустіть командний рядок від імені адміністратора ;
 2. Пропишіть в командному рядку наступну команду для перевірки жорсткого диска на помилки і їх усунення, якщо вони будуть знайдені: Chkdsk C: / f

Зверніть увагу, що в описаній вище команді вказана перевірка жорсткого диска C. Якщо проблемний накопичувач ідентифікується інший буквою в системі, її потрібно замінити при введенні команди.

Варто відзначити, що найбільш часто усувати проблему з жорстким диском доводиться, якщо виникли збої при його форматуванні.

Дополнительная информация

rss
Карта