Чим відкрити isz файл?

Пропріетарний формат файлів з розширенням .ISZ (стислий образ диска ISO) розроблений компанією ESB Systems і є її власністю. Цей формат заснований на відомому форматі образів диска .ISO, але на відміну від оригіналу в форматі ISZ застосовується стиснення інформації, що дозволяє істотно заощадити дисковий простір і записати на один диск більше файлів. Ще однією важливою відмінністю від формату .ISO є те, що дані можуть бути зашифровані за допомогою методів AES128, AES192 або AES256 - це симетричний алгоритм блочного шифрування "Рейндол" з довжиною ключа 128,192 або 256 біт, в США прийнятий як державний стандарт.

Недоліком формату файлу .ISZ є те, що для роботи з ним потрібно встановити на комп'ютер додаткове програмне забезпечення.

Як дізнатися, що перед вами саме файл формату .ISZ? Для цього треба переглянути зміст файлу будь-яким переглядачем, наприклад, вбудованим в програму тотал командер (викликається при натисканні клавіші F3) і переконатися, що перші чотири байти виглядають як 49 73 5A 21, або у вигляді символів - IsZ! . Більш детально дивіться в специфікації формату .ISZ .

Які програми можуть працювати з .ISZ файлами? По-перше, програма UltraISO , Створена розробниками цього формату. Вона дозволяє не тільки відкривати файли з розширенням .ISZ, але і створювати їх і редагувати, а так же конвертувати файли між різними форматами.

Мал. 1. Головне вікно програми UltraISO

Користуватися цією програмою дуже просто - достатньо в програмі створити новий образ диска, перетягнути в верхнє праве вікно потрібні файли (рис. 1.) і в меню "File" вибрати пункт "Save as ...", потім в вікні, що з'явилося (рис. 2) вказати формат запису - Compressed ISO file (* .isz) і натиснути "ОК". В результаті на жорсткому диску створиться файл образу диска .ISZ

ISZ

Мал. 2. Вікно діалогу записи "Save as ..." і вибір формату файлу .ISZ в програмі UltraISO

Інший програмою для роботи з образами дисків є програма WinMount . Вона дозволяє примонтировать в систему образи дисків різних форматів (в тому числі і формату .ISZ) і працювати з ними як зі звичайними логічними дисками.

Мал. 3. Вікно програми WinMount зі змонтованим образом диска

Програмою WinMount користуватися дуже просто. Досить натиснути на кнопку "Mount file" (рис. 3) і вибрати файл образу стиснутого диска .ISZ, цей образ прімонтіруется в систему і буде доступний на читання як звичайний логічний диск (рис. 4).

4)

Мал. 4. Змонтований образ диска доступний через провідник як звичайний логічний диск

Що б демонтувати диск, досить вибрати його в головному вікні програми і натиснути кнопку "Unmount".

Чим ще можна відкрити isz файл? Дві інші програми - це DAEMON Tools Pro і Alcohol 120% . У програмі DAEMON Tools Pro образ диска .ISZ монтується в систему як логічний диск, а програма Alcohol 120% дозволяє крім монтажу диска так само виконати запис образу .ISZ на CD або DVD диск.

ISZ на CD або DVD диск

Мал. 5. Вікно програми Alcohol 52% зі змонтованим образом диска

Всі вищенаведені програми є платними, єдиною безкоштовною програмою, що дозволяє відкривати isz файли є програма Alcohol 52% (Рис. 5). Що б відкрити isz файл цією програмою, потрібно в меню "Файл" -> "Відкрити" вибрати потрібний ISZ файл, після чого у верхній правій панелі головного вікна вибрати з'явився там ISZ образ, правою кнопкою миші викликати меню, з якого і змонтувати образ диска (пункт "змонтувати на пристрій"). Обраний образ диска з'явиться в операційній системі у вигляді звичайного логічного диска (це відображається в правій нижній панелі програми Alcohol 52%).

BACK

ISZ?
ISZ файлами?
Чим ще можна відкрити isz файл?