Чим LCD відрізняється від OLED і скільки потрібно роз'ємів USB: вибираємо телевізор

  1. Якими бувають екрани сучасних телевізорів
  2. Типи матриць РК екранів
  3. Як вибрати дозвіл і діагональ екрану
  4. Частота розгортки і індекс динамічних сцен
  5. Цифрове телебачення
  6. Smart TV
  7. Звукова система
  8. Які порти потрібні сучасного телевізора
  9. резюме

Все частіше ми купуємо товари через інтернет. Це економить час, але не дозволяє розглянути покупку «вживу». У новому проекті TUT.BY і онлайн-гіпермаркету 21vek.by « Купуємо з розумом »Ми розповідаємо, що означають ті чи інші характеристики в описах електроніки та інших« складних »речей, а також на що варто звернути особливу увагу при їх купівлі.

У новому матеріалі розповідаємо про тонкощі вибору телевізорів.

Якими бувають екрани сучасних телевізорів

Більшість сучасних телевізорів по типу екрану можна поділити на дві категорії - LCD (або ЖК) і OLED.

В основі першої технології лежать рідкі кристали, через які проходить світло потужної лампи або, як в більш нових моделях, LED-світлодіодів. Такі телевізори відрізняються високим рівнем яскравості і демократичною ціною, хоча зустрічаються і дорогі варіанти. У цій технології основна перевага - довговічність. Також є преміальні LCD-телевізори з квантовими точками (QLED).

QLED - спроба досягти якості картинки OLED-телевізорів за допомогою LED-панелей з набором новітніх технологій - зокрема, metal Quantum Dot. Яскравість такого ТВ становить 1500-2000 ніт, тоді як минулорічні моделі видавали до 1000 ніт.

Пристрої з технологією OLED більш технічно досконалі: подібні моделі виготовляються з використанням органічних світлодіодів, яким не потрібна загальна підсвічування, тому що вони самі випромінюють світло. За рахунок цього в OLED-телевізорах можна підсвітити або вимкнути кожен окремий піксель, а не весь екран цілком. Це дозволяє домогтися глибокого чорного кольору через відключення певних пікселів, більш широких кутів огляду і мінімального часу відгуку.

З мінусів біля телевізорів на органічних світлодіодах - більш висока ціна в порівнянні з ЖК-моделями. Різниця може досягати декількох сотень рублів.

Типи матриць РК екранів

ЖК-екрани можуть бути побудовані на різних матрицях, від них залежить кінцева якість зображення. Найбільше поширені два типи подібних матриць - IPS і VA.

Найбільше поширені два типи подібних матриць - IPS і VA

Передача кольору на VA, IPS і TN системах

Перша технологія розшифровується як In-Plane Switching. Її суть - в молекулах рідких кристалів, які розташовуються паралельно площині екрану.

Якісний IPS-дисплей має високу яскравістю, великими кутами огляду та природною передачею кольору. З мінусів виділяється лише недостатньо глибокий чорний колір.

VA-дисплеї (vertical alignment - вертикальне вирівнювання) - компромісне рішення між IPS і матрицями типу TN + film. Останні через низьку якість картинки і поганих кутів огляду сьогодні практично не використовуються.

Екрани з VA-матрицями відрізняються високою контрастністю зображення, але в цілому трохи програють IPS-матрицями.

Як вибрати дозвіл і діагональ екрану

Вибирати діагональ екрану варто виходячи з кількості вільного місця в кімнаті і відстані, з якого ви збираєтеся дивитися телевізор.

Цей параметр досить індивідуальний. Деяким людям подобається дивитися на екран розміром в 55-65 дюймів з відстані півтора метрів і бачити частину зображення, інші - навпаки воліють захоплювати телевізор цілком. У цьому випадку вибір залежить, скоріше, від ваших уподобань.

Дозвіл екрану вимірюється в пікселях і побічно впливає на його розмір. Пікселі - це маленькі квадратики, з яких складається дисплей. Їх можна помітити лише при прямому погляді на панель з відстані в кілька сантиметрів.

Зустрічається три типу дозволу:

1. HD - 1366 × 768- приблизно 1 000 000 пікселів
2. FHD (Full HD) - 1920 × 1080- приблизно 2 000 000 пікселів
3. UHD (Ultra HD) або 4K - 3840 × 2160 - приблизно 8 300 000 пікселів

Якщо при виборі ви зіткнулися з тим, що екран має однаковий розмір, але різний дозвіл, пам'ятайте: на телевізорі з великим дозволом пристрій може відобразити більше деталей. Чим їх більше, тим реалістичніше зображення. Правда, це правило працює тільки при перегляді відео або іншого контенту з високою роздільною здатністю.

Вибирати модель з HD-дозволом варто лише тоді, коли її діагональ складає не більше 30-32 дюймів. В іншому випадку окремі пікселі можуть бути чітко помітні навіть з відстані в кілька метрів при перегляді відео високої чіткості. В основному такі телевізори беруть для перегляду телеканалів через звичайну антену. Наприклад, десь на дачі.

Флагманські моделі телевізорів більшості виробників оснащуються дозволом в 3840 на 2160 точок, хоча подібні характеристики є і у більш бюджетних варіантів. Такий дозвіл називається Ultra HD (UHD). «У народі» його іноді також називають 4K. Це в чотири рази більше, ніж в «класичному» Full HD.

Ці телевізори можна дивитися з дуже близької відстані. Окремі точки при перегляді відео з таким же дозволом видно не будуть. Але коштують такі пристрої на кілька сотень рублів більше телевізорів з Full HD.

Якщо ви вибираєте телевізор на кілька років вперед, як це зазвичай і відбувається, то краще почати придивлятися до UHD-моделям. Контенту для такого дозволу з кожним днем ​​стає все більше, а реалістичність картинки на подібних телевізорах відчутно вище.

Контенту для такого дозволу з кожним днем ​​стає все більше, а реалістичність картинки на подібних телевізорах відчутно вище

Частота розгортки і індекс динамічних сцен

Параметр частоти оновлення екрану показує, як часто на дисплеї оновлюється відтворене зображення. Чим вище цей показник - тим більш плавно рухаються об'єкти на екрані.

Ще один важливий параметр - індекс динамічних сцен. Цей показник впливає на плавність руху об'єктів на екрані. Але різні виробники для досягнення цього ефекту використовують трохи різні технології, зазвичай цілий комплекс. Тому порівнювати цей індекс логічно тільки в рамках модельного ряду одного виробника.

Принцип дії цього параметра досить простий. За допомогою спеціального чіпа телевізор «домальовує» додаткові кадри до вихідного зображення, завдяки чому створюється відчуття більшої плавності відбувається.

Чим значення цього індексу вище, тим більш плавна картинка. Рекомендуємо вибирати моделі з показником не нижче 1400 одиниць.

Цифрове телебачення

Білорусь відмовилася від аналогового телемовлення в 2015 році і повністю перейшла на «цифру». Але турбуватися, чи зможе телевізор сприйняти цифровий сигнал без додаткових пристроїв, не варто.

Всі сучасні моделі оснащуються вбудованими TV-тюнерами, які вміють «читати» ефірне, кабельне та супутникове цифрове телебачення, в тому числі формату HD.

Smart TV

За винятком самих бюджетних моделей, багато телевізори сьогодні оснащуються системами Smart TV. Підключивши такий апарат до інтернету, ви зможете користуватися вбудованим браузером, інтерактивними додатками, онлайн-кінотеатрами і іншими корисними сервісами. У більшості моделей це можна зробити через Wi-Fi.

У кожного виробника своя платформа і свої особливості роботи smart-систем. Але запустити основні програми на кшталт YouTube або онлайн-кінотеатрів вийде на кожній з них. В іншому все системи мало різняться між собою: нюанси в основному стосуються інтерфейсу, а не функціональних можливостей.

Наприклад, Samsung використовує власну операційну систему - Tizen. Вона підтримує режим багатозадачності, коли з двома програмами можна працювати одночасно на одному екрані. Це стає основним плюсом системи - швидкість роботи в ній висока.

Це стає основним плюсом системи - швидкість роботи в ній висока

Операційна система Tizen

Компанія LG також використовує свою версію системи під назвою WebOS (остання версія - 3.0). Візуально вона мало відрізняється системи Tizen. До WebOS додається відмінний від інших систем за формою пульт-указка.

Операційна система WebOS

Ще одна популярна система - Android TV. Вона використовується, наприклад, в телевізорах компанії Sony. Основний плюс системи - велика бібліотека програм сторонніх розробників, в тому числі ігор. Ще одна цікава особливість - голосове управління і пошук.

Ще одна цікава особливість - голосове управління і пошук

Щоб зрозуміти, яка підходить саме вам, краще за все самим спробувати їх у дії (наприклад, в демо-зоні в магазині).

Звукова система

У більшості моделей потужність звуку - 20 Вт, в топових - доходить до 40 Вт, а також додатково в них ставлять сабвуфер. Цього зазвичай достатньо для користувача, але, якщо хочеться більше, є варіант докупити акустику.

У більш технічно просунутих пристроях іноді встановлюється більша кількість динаміків, але і коштують подібні телевізори відчутно дорожче.

Які порти потрібні сучасного телевізора

Телевізори оснащуються великою кількістю всіляких портів. Якщо пристрій підтримує smart-функції і у нього є вбудований плеєр, важливо, щоб на корпусі було розпаяно кілька USB-портів, бажано версії 3.0.

Ще один важливий момент - наявність в телевізорі декількох (краще як мінімум трьох) HDMI-роз'ємів, до яких підключаються ігрові приставки та інші «розумні» пристрої.

Ще один важливий момент - наявність в телевізорі декількох (краще як мінімум трьох) HDMI-роз'ємів, до яких підключаються ігрові приставки та інші «розумні» пристрої

Якщо мова йде про 4K-телевізорі, то зверніть увагу на версію HDMI-роз'ємів. У більшості Full HD-моделей встановлюються порти версії 1.4, але для передачі зображення в дозволі 3840 на 2160 при 60 кадрах в секунду необхідний HDMI-роз'єм версії не нижче 2.0.

резюме

За типом дисплея телевізори можна поділити на моделі з LCD і OLED екранами. Перші за рахунок відмінного балансу ціни та якості користуються великим попитом. Також є телевізори QLED - спроба досягти якості картинки OLED-телевізорів за допомогою LED-панелей. Телевізори з OLED-матрицею більш технічно просунуті, але коштують відчутно вище.

Діагональ дисплея варто підбирати в залежності від розміру кімнати і відстані, з якого ви збираєтеся дивитися телевізор. Роздільна здатність екрану - не менш важливий параметр. «Золота середина» - Full HD (1920 на 1080 пікселів), проте, якщо ви хочете, щоб ваш пристрій було актуально і через кілька років - варто брати 4К.

Більшість сучасних моделей оснащуються просунутими TV-тюнерами, які вміють «читати» все формати цифрового телемовлення, в тому числі формату HD. Системи Smart-TV дозволяють користуватися вбудованим браузером, інтерактивними додатками, онлайн кінотеатрами і іншими корисними сервісами. Для моделей 2017 го року наявність подібної системи - великий плюс.

Сьогодні біля телевізорів є велика кількість різноманітних портів. Якщо пристрій підтримує smart-функції і у нього є вбудований плеєр, важливо, щоб на корпусі було розпаяно кілька USB-портів, бажано версії 3.0. Також важливо, щоб в телевізорі було не менше трьох HDMI-роз'ємів. Для моделей з дозволом 4К вони повинні бути версії не нижче 2.0.

Партнер проекту:
Партнер проекту:

Телевізор на будь-який смак можна вибрати в онлайн-гіпермаркеті 21vek.by. Досвідчені консультанти допоможуть визначитися з моделлю і оформити ваше замовлення. З онлайн-гіпермаркетом 21vek.by легко, надійно і швидко можна здійснювати будь-які покупки не виходячи з дому.

Дополнительная информация

rss
Карта