Число ігор з підтримкою DirectX 12 в 2017 році скоротилося наполовину

Інтерфейс програмування додатків DirectX 12 дебютував в середини 2015 року разом з операційною системою Windows 10. Корпорація Microsoft обіцяла, що новий API принесе помітне поліпшення продуктивності відеоігор як на ПК, так і на консолі Xbox One. Але, як виявилося, найчастіше в режимі DirectX 12 гри працюють гірше, ніж при використанні давно знайомого DirectX 11.

Але, як виявилося, найчастіше в режимі DirectX 12 гри працюють гірше, ніж при використанні давно знайомого DirectX 11

Очевидним показником «успіху» next-gen API є число проектів з його підтримкою. Якщо в 2016 році вийшло 11 ігор, що підтримують DirectX 12, то в поточному році їх перелік обмежився всього п'ятьма позиціями: Forza Motorsport 7, Star Wars: Battlefront II, Sniper Elite 4, Halo Wars 2 і Total War: Warhammer II. Схожа ситуація спостерігається низькорівневим графічним API Vulkan, підтримкою якого в цьому році була наділена тільки Wolfenstein II: The New Colossus.

Багато розробники, незважаючи експерименти з інтеграцією DirectX 12, вважають за краще обмежуватися вже знайомим інтерфейсом програмування додатків. Наприклад, британська студія Codemasters, яка в 2016 році хвалилася підтримкою нового API своїм ігровим движком EGO Engine, в гоночному симуляторі F1 2017 обмежилася DirectX 11. Те ​​ж саме можна сказати про Watch Dogs 2 і Assassin's Creed Origins від Ubisoft.

Наші колеги з DSOGaming днями вирішили перевірити, який вплив надає перехід на нову версію DirectX в іграх цього року. Серед них значний виграш у швидкодії отримала тільки Sniper Elite 4 на відеокарті Radeon RX 580, тоді як для Star Wars: Battlefront II і Total War: Warhammer II краще вибрати в налаштуваннях DX 11. При цьому Halo Wars 2 і Forza Motorsport 7, використовують виключно останню версію API від Microsoft, незадовільно задіють обчислювальну потужність CPU.

При цьому Halo Wars 2 і Forza Motorsport 7, використовують виключно останню версію API від Microsoft, незадовільно задіють обчислювальну потужність CPU