Чистий установка Windows 10 за допомогою завантажувального носія

  1. 1 Завантажуємо утиліту Media Creation Tool
  2. 2 Створюємо інсталяційний носій
  3. 3 З'ясовуємо розділ з Windows
  4. 4 Вибіркова установка
  5. 5 Радикальна чиста установка
  6. 6 Чистий установка з резервним копіюванням
  7. Нова материнська плата? втрата Windows
  8. Програми для Windows 10

Застосовуючи цей метод установки, ви повинні бути впевнені, що Windows 10 буде працювати на вашому комп'ютері і що ви дійсно хочете користуватися цією системою, оскільки після апгрейда шляхом чистої установки можливості повернутися до колишньої системи вже не буде.

При нашому тестуванні вихідною системою виступала Retail-версія Windows 7 Home. Якщо у вас OEM-версія без ключа при чистій установці у вас його не попросить, на відміну від описаної нами нижче ситуації.

1 Завантажуємо утиліту Media Creation Tool

Перш ніж зайнятися власне найчистішою установкою, вам знадобиться установча середовище для Windows 10 на USB-носії або DVD. Найкраще створити її за допомогою Media Creation Tool від Microsoft. Щоб завантажити це ПЗ, зайдіть на сторінку microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10 .

Перейдіть до розділу з заголовком «Необхідно створити USB-носій, DVD-диск або ISO-файл?» І там натисніть на кнопку «Завантажити засіб зараз».

» І там натисніть на кнопку «Завантажити засіб зараз»

Media Creation Tool не потрібно встановлювати. Досить зберегти файл EXE і запустити його подвійним клацанням.

2 Створюємо інсталяційний носій

Media Creation Tool пропонує докладний покроковий керівництво, в яке, однак, закралася пара двозначних формулювань. Після ініціалізації утиліта привітає вас питанням «Що ви хочете зробити?» І надасть дві можливості.

Виберіть другий варіант «Створити інсталяційний носій для іншого комп'ютера», навіть якщо згодом ви будете проводити чисту установку на тому ж комп'ютері. Після кліка по кнопці «Далі» виберіть відповідну для вашого комп'ютера версію Windows 10.

Поставте прапорець поруч із записом «Використовувати рекомендовані параметри для цього носія», щоб бути впевненим, що при чистій установці буде прийнятий колишній ліцензійний ключ. Тільки якщо інсталяційний носій створюється для іншого комп'ютера, виберіть варіанти з випадаючих меню. Які версії Windows 7 і 8.1 підходять для різних випусків Windows 10 читайте на сайті windows.microsoft.com/ru-ru/windows-10/upgrade-to-windows-10-faq .

Після натискання на «Далі» вирішите, який носій ви будете створювати: USB-накопичувач або ж DVD. Переконайтеся, що на USB-накопичувачі досить місця - знадобиться не менше 3 Гбайт. Крім того, на ньому не повинна зберігатися важлива інформація, оскільки при створенні настановної середовища він буде відформатований.

Якщо ж ви вибрали варіант з DVD, натисніть на «ISO-файл» і збережіть його на жорсткий диск. Після цього запишіть його тієї ж Media Creation Tool або власними коштами Windows на DVD.

3 З'ясовуємо розділ з Windows

Для наступного етапу необхідно перевірити, на якому з розділів жорсткого диска знаходиться Windows. Для цього на комп'ютері (в Windows 7 через меню Пуск, в Windows 8 через чудо-панель) введіть ключове слово «Розділ». Через збіг «Створення та форматування розділів жорсткого диска» ви потрапляєте в "Керування дисками".

Запам'ятайте, на якій позиції розташовується розділ Windows «C:». Для цього порахуйте розділи зліва направо. У нашому випадку це розділ 2 на носії 0, оскільки «C:» в таблиці розділів розташовується на другому місці зліва (рис. 3).

4 Вибіркова установка

Після створення інсталяційного носія необхідно запустити з нього комп'ютер. Перезавантажте його, встановивши DVD або USB-накопичувач. Увага: «флешка» не повинна стояти в порте USB 3.0, оскільки не найновіші системи при запуску його не розпізнає.

Крім того, при необхідності змініть порядок завантаження в BIOS, для того щоб завантажувальний носій був побачений. Для цього, як правило, необхідно під час запуску натиснути на клавішу «F1» або «Del». Яку саме, ви побачите або на екрані-заставці BIOS на самому початку процесу завантаження, або в керівництві користувача від розробника ПК або материнської плати.

Після успішного процесу завантаження з'явиться вікно установки Windows. У ньому виберіть мову, натисніть на «Далі», а потім на «Встановити зараз». При запиті ключа введіть той же, що і для попередньої версії Windows. На екрані «Виберіть тип установки» для чистої установки натисніть на другий варіант - «Вибіркова: тільки установка Windows (для досвідчених користувачів)». Ви побачите таблицю розділів ПК.

Тут у вас є можливість вибрати радикальну чисту установку або створити папку з резервною копією старих програм і файлів. Старою системою ви в будь-якому випадку не зможете користуватися. Далі ми розповімо про обох варіантах.

5 Радикальна чиста установка

У таблиці ви побачите розділи, в яких встановлена ​​Windows (див. Також крок 3). Як правило, це найбільший розділ на «носія 0», який позначений як «Первинний». Виділіть цей запис, а потім натисніть на «Форматувати». При цьому всі файли з розділу будуть видалені. Натискання на «Далі» запустить установку Windows 10.

Якщо ви хочете встановити Windows на новий, ще не відформатований жорсткий диск, таблиця розділів покаже тільки рядок з позначенням «незайняте місце на диску». В цьому випадку виділіть її та натисніть на кнопку «Новий». Це запустить створення завантажувального розділу (позначеного як «Системний») і порожнього первинного розділу. Виділіть останній, а потім натисніть на «Далі», щоб почати установку.

6 Чистий установка з резервним копіюванням

Крім радикального методу існує можливість чисто встановити Windows 10, зберігши при цьому старі програми і файли в якості резервних копій. Як і на етапі 5, виділіть первинний розділ зі встановленою Windows. Але тепер натисніть не на «Форматувати», а на «Далі». Установник повідомить, що всі старі файли і папки з попередньої версії будуть перенесені в каталог під назвою «Windows.old». Його ви знайдете в Windows 10 безпосередньо в кореневому каталозі розділу Windows (як правило, це «C: \»).

Перевага цього методу: вам не потрібно знову копіювати свою інформацію на жорсткий диск з носія резервної копії. Недолік: папка може зайняти занадто багато місця. Якщо вам вона не потрібна, просто її видаліть. Якщо ж ви не страждаєте від дефіциту вільного місця, ми рекомендуємо вам цей метод як найпростіше рішення чистої установки.

Нова материнська плата? втрата Windows

При активації Microsoft відразу пов'язує ліцензію ОС з унікальним кодом різних компонентів вашого ПК, званим також Product ID. Завдяки цьому стають можливим оновлення та можливі перевстановлення Windows 10 на цьому комп'ютері в майбутньому. Однак існує ризик відмови системи через занадто великої кількості замінених компонентів системи.

Після покупки нового жорсткого диска або ж відновлення BIOS «десятку» доведеться активувати заново - це ми зрозуміли під час тестування. Однак все інакше у випадку з материнською картою: після заміни цього критичного компонента Windows 10 не може бути активована на цьому комп'ютері. Необхідно купувати ліцензію або ж спочатку встановити стару версію, а вже з неї провести оновлення до «десятки».

Цей метод, втім, працює тільки з Retail-варіантами з ключем в комплекті. Якщо ж у вас OEM-версія, а материнська плата від того ж виробника, що і ПК і була замінена в рамках ремонту, необхідно до нього ж і звернутися. Виробник несе відповідальність за відновлення колишнього стану вашого комп'ютера.

Програми для Windows 10

> . Відображає ліцензійний ключ вашої встановленої версії Windows, якщо ви його втратили

> XP AntiSpy для Windows 10 . Блокує вбудовані програми-жучки в ОС від Microsoft в версіях від Windows XP до 10

> Uninstall Cortana . «Звільняє» цифрову помічницю Cortana, яку складно відключити іншим чином

Фото: Компанії-виробники

Перейдіть до розділу з заголовком «Необхідно створити USB-носій, DVD-диск або ISO-файл?
Після ініціалізації утиліта привітає вас питанням «Що ви хочете зробити?
Нова материнська плата?

Дополнительная информация

rss
Карта