Чому батарея підключена і не заряджається у ноутбука

 1. Проблема із зарядним пристроєм
 2. Скинути налаштування BIOS
 3. Сторонні або рідні програми заважають заряджати батарею
 4. Визначаємо справність блоку живлення
 5. Несправність зарядного гнізда і пошкодження ланцюга
 6. діагностика батареї
 7. Закрити процес важкої програми або видалити її
 8. Неможливо зарядити телефон нова батарея

Іноді через дивний збіг обставин, коли користувач підключає зарядний пристрій до ноутбука, акумулятор не хоче заряджатися. Можливо, ви бачите червоний хрестик або знак оклику на значку батареї панелі завдань. Тут же люди починають шукати інформації в інтернеті, а інші біжать в сервіс на діагностику. Правильно роблю, швидше за перші, адже в сервісі за виправлення проблеми можна віддати не малі суми. В такому випадку, можна було б купити новий акумулятор, якщо зі старим щось не так. Але давайте все ж розберемося, чому батарея підключена і не заряджається у ноутбука?

Проблема із зарядним пристроєм

Батарея ноутбука не завжди буває винуватцем проблеми, особливо, коли вона не дуже стара. Зазвичай зарядний пристрій складається з блоку живлення і проводів. Один кінець, підключається до блоку живлення (зазвичай 3-х контактні роз'єм), а другий до розетки. Так ось, можливо, що провід погано підключений до блоку живлення або розетки, спробуйте виправити.

Це не єдина причина того, коли батарея підключена і не заряджається у ноутбука. Через перепади напруги міг згоріти блок живлення, тому акумулятор не харчується. Тут доведеться перевірити працездатність батареї іншим проводом.

Тут доведеться перевірити працездатність батареї іншим проводом

Скинути налаштування BIOS

Є думка, що можна налаштувати деякі опції BIOS, щоб ноутбук сприймав батарею, як годиться і вона заряджала.

 • Перед проведенням процедури потрібно вимкнути ноутбук і вийняти з нього акумулятор.
 • Далі тримаємо в вимкненому стані кілька секунд і натискаємо кнопку включення, яку також тримаємо близько хвилини.
 • Підключаємо до пристрою блок живлення, щоб ноутбук почав живитися від мережі, при цьому не потрібно вставляти батарею.
 • Тепер дізнаємося, за допомогою якої клавіші у вас здійснюється вхід в BIOS і включаємо ноутбук, натискаючи на цю кнопку. Зазвичай це F2, F8, F12 або Del, але можуть бути й інші.
 • Скиньте налаштування BIOS . Зазвичай ці параметри знаходяться на вкладці Exit і позначаються так: Load Setup Defaults, Load Defaults або схожим чином. На деяких типах BIOS будуть такі параметри - Load BIOS Setup Defaults, Load Optimized Defaults або Load Fail-Safe Defaults. Більш докладно про скидання BIOS читаємо по вказано трохи вище посиланням.
 • Збережіть зроблені параметри. Опція буде називатися Save and Exit або Exit & Save Changes.
 • Тепер вимикаємо комп'ютер, підключаємо батарею, знову включаємо і приєднуємо блок живлення.

Таким чином, цим способом ми повернули здатність акумулятора вашого ноутбука заряджатися від блоку живлення. Але що робити, якщо все одно нічого не допомагає?

https://avi1.ru

- швидкий і недорогий сервіс по залученню передплатників на Ютуб, а також перегляду, лайків та реклами на відео ролики і канали. На цьому сервісі можна замовити не тільки розкрутку каналу, а й інші послуги більш ніж в 7 Соціальних мережах.

Сторонні або рідні програми заважають заряджати батарею

На деякі моделі ноутбуків виробники ставлять заводське програмне забезпечення. Ці рідні утиліти можуть зберігати довговічність акумулятора. Можливо, вам доведеться покопатися в налаштуваннях цих інструментів, або ж завершити процеси в диспетчері завдань, що відносяться до утиліт.

Найефективнішим методом буде, звичайно ж, видалення програм. Спробуйте використовувати CCleaner або Uninstall Tool.

Визначаємо справність блоку живлення

Щоб не нести ноутбук в сервіс і віддавати багато коштів, можна визначити багато несправності самостійно і виправити проблеми на місці. В даному випадку, нам потрібно переконатися, що блок живлення, який ми підключаємо до ноутбука справний. А робиться це до божевілля просто:

 • Вимикаємо ноутбук.
 • Виймаємо акумулятора.
 • Підключаємо блок живлення.
 • Якщо світлодіод не горить, а ноутбук не включається на кнопку включення, то проблема однозначно в блоці живлення і його варто замінити.

Кілька цих дій допоможуть зрозуміти, чому батарея підключена і не заряджається у ноутбука.

Несправність зарядного гнізда і пошкодження ланцюга

Не дуже часто, але виникають моменти, коли зарядний гніздо пошкоджено і струм не йде, також є випадки замикання і з гнізда починає йти дим. Проблема може бути на стороні системної плати.

Якщо у вас немає навичок пайки або роботі з електрикою, то краще довірити цю справу професіоналам. Вам необхідно або замінити гніздо, або прочистити оксиди на материнській платі.

Вам необхідно або замінити гніздо, або прочистити оксиди на материнській платі

діагностика батареї

Можливо, що ваша батарея підключена до ноутбука, зарядка йде, але значення відсотка не змінюється, або відмітка до 100% не доходить. В цьому випадку можна використовувати діагностують інструменту, на зразок Battery Care . Там будуть вказані параметри, на які варто звернути пильну увагу, наприклад, знос акумулятора і його потужність. Природно, що перевірка зносу акумулятора покаже, причину проблеми.

Закрити процес важкої програми або видалити її

Наприклад, причина того, що батарея ноутбука не заряджається може мати і програмний характер. Хоч ми і розібрали вище утиліти, які ставляться виробниками ноутбуків, але є сторонні програми, сильно навантажують систему.

Відкрийте диспетчер задач і знайдіть такий процес, який сильно навантажує процесор або навіть кілька параметрів комп'ютерної системи. Спробуйте завершити його. Якщо він не завершується, знайдіть розташування файлу на диску (натиснути правою кнопкою миші по процесу та вибрати «Відкрити розташування файлу»). Далі знаходите назва програми і видаляєте її.

Далі знаходите назва програми і видаляєте її

За допомогою CCleaner почистіть реєстр, і перезавантажте комп'ютер.

Неможливо зарядити телефон нова батарея

Якщо новий акумулятор також не хоче заряджатися, про тут кілька варіантів розвитку подій:

 • Несумісність акумулятора з ноутбуком;
 • Бракована батарея;
 • Оксиди на системній платі;
 • Пошкодження блок живлення;
 • Необхідність в скиданні налаштувань BIOS.

В іншому, якщо проблеми з новим акумулятором, то доведеться заново провести процедури, описані в цій статті. Тепер ви знаєте, що робити, коли батарея підключена і не заряджається у ноутбука. А ви знаєте, як правильно експлуатувати акумулятор ноутбука ? Тоді читайте цю статтю, там я знову згадав програму BatteryCare.

Це цікаво:

Але що робити, якщо все одно нічого не допомагає?