Чому телефон став довго заряджатися, почав дуже довго заряджається батарея, акумулятор на Андроїд

 1. Чому телефон довго заряджається?
 2. Що робити, якщо телефон став довго заряджатися?

Чи можна добитися прискорення зарядки телефону?

Автономність - одна з головних споживчих характеристик всієї портативної електроніки, включаючи мобільні телефони. Який толк в величезному екрані, потужному процесорі і прекрасної акустиці, якщо доведеться «жити у розетки»?

Тому при виборі конкретної моделі найбільш грамотні користувачі в першу чергу з'ясовують, який смартфон довше тримає зарядку . Ємність акумулятора повинна відповідати «ненажерливості» встановлених комплектуючих.

На жаль, серйозні проблеми з автономністю мобільних пристроїв можуть виникнути вже після покупки. Одні телефони починають швидко розряджатися, а інші - навпаки, дуже повільно набирають паспортну місткість. Саме другий ситуації присвячена ця стаття.

Суть питання полягає в наступному - спочатку пристрій доходило до 100%, скажімо за 2-3 години, а тепер телефон дуже довго заряджається, тому доводиться ставити його на всю ніч. Розглянемо основні причини виникнення даної проблеми.

Розглянемо основні причини виникнення даної проблеми

Інші смартфони Флай
Всі моделі телефонів Fly можна знайти в нашому інтернет магазині.

Чому телефон довго заряджається?

 • Забруднився штекер або роз'єм. Згідно із законом Ома, зарядний струм буде обернено пропорційний електричному опору. А опір збільшується через окислення металевих елементів і накопичується сміття. Почистити контакти і роз'єми можна звичайною зубною щіткою, змочивши її попередньо етиловим спиртом. За відгуками на форумах, деякі користувачі змогли в такий спосіб збільшити струм заряду більш ніж в два рази, а значить, у стільки ж разів скоротити час зарядки.
 • Джерело не видає потрібну потужність. Припустимо, ємність батареї вашого смартфона дорівнює 2000 mAh, а штатний зарядний пристрій по паспорту має видавати ток 1000 mA, тобто, заряджати гаджет «з нуля» за 2 години. Якщо ви замінили згорілий блок живлення на менш потужний (наприклад, 500 mA), або він просто «підсів», то цей час збільшиться. Ще один поширений випадок - спроби зарядити телефон без зарядки від порту USB 2.0, який в кращому випадку видає струм 500 mA. Гарну швидкість забезпечують тільки версії USB 3.0 (900 mAh) і вище.
 • Батарея не приймає заряд. Згодом будь-який акумулятор зношується. Це виражається в зниженні його ємності і зменшенні швидкості зарядки через уповільнення хімічних реакцій. Зазвичай це відчувається вже після 2 років інтенсивної експлуатації. Рішення тільки одне - заміна батареї на аналогічну.
 • Сильний фоновий розряд. Найчастіше користувачі заряджають смартфон у включеному стані. А деякі ще при цьому запускають на ньому ресурсомісткі програми, наприклад, гри. І дивуються, чому так довго заряджається телефон! Але бувають і більш складні випадки, коли неякісне або шкідливий додаток запускається у фоновому режимі. Такий смартфон буде швидко розряджатися і повільно заряджатися. Необхідно знайти це додаток за допомогою аналізатора енергоспоживання і видалити.

Що робити, якщо телефон став довго заряджатися?

Перш за все, вам потрібно локалізувати проблему. Слід з'ясувати, чи пов'язана вона з самим пристроєм або з зарядної інфраструктурою (шнури, роз'єми, блоки живлення). Для цього необхідно заміряти споживаний телефоном ток в процесі зарядки. Зробити це можна двома способами.

 • Апаратний. З огляду на крихітні розміри контактів і їх внутрішнє розташування, використовувати звичайні тестери дуже незручно. Найкраще придбати USB-тестер і взяти свідомо потужний блок живлення (скажімо, 2000. mA) з USB портом. Підключаємо послідовно блок-тестер-кабель-смартфон, і дивимося на екрані тестера споживаний струм.

  Підключаємо послідовно блок-тестер-кабель-смартфон, і дивимося на екрані тестера споживаний струм

 • Програмний. Менш точний, але більш простий спосіб, що не вимагає ніяких покупок. Якщо у вас операційна система Android, можна встановити з Google Play додаток Ampere. Для iOS також існують аналоги в Apple Store, наприклад Battery Life. В даному випадку струм заряду ви побачите прямо на екрані смартфона.

  В даному випадку струм заряду ви побачите прямо на екрані смартфона

Далі порівнюємо виміряний струм з паспортними для вашого мобільного пристрою. Якщо параметри відповідають, значить, проблема була в старому блоці живлення або кабелі / роз'ємі. Або смартфон занадто швидко розряджається через «ненажерливих» додатків і зарядка просто не встигає його «обслужити».

Якщо ж струм зарядки занадто малий навіть при використанні завідомо якісного кабелю і потужного джерела, потрібно міняти акумулятор і / або звернутися до фахівців, які займаються сервісним обслуговуванням телефонів і їх ремонтом .

Якщо Вам цікаво, то Ви можете ознайомитися зі статтею, де ми розглянули чому відключається інтернет в телефоні на Андроїд .

Чому телефон довго заряджається?
Що робити, якщо телефон став довго заряджатися?
Чи можна добитися прискорення зарядки телефону?
Який толк в величезному екрані, потужному процесорі і прекрасної акустиці, якщо доведеться «жити у розетки»?
Чому телефон довго заряджається?
Що робити, якщо телефон став довго заряджатися?