Чому Windows довго завантажується: всі способи прискорення завантаження

 1. Прискорюємо Windows 7
 2. Частка автозавантаження
 3. утиліта Autoruns
 4. Використання пакета Windows Performance Toolkit
 5. Прискорюємо Windows 10
 6. Частка автозавантаження
 7. відключення телеметрії
 8. Установка оригінальних драйверів
 9. Відключення розширених графічних налаштувань
 10. Рекомендації і застереження

Найпоширеніший питання користувачів будь-якої версії Windows - як змусити операційну систему завантажуватися швидше? Ми підібрали найкращі способи і спростували поширені міфи про прискорення Windows 7-10. Виконавши всі методи, ви більше не зустрінетесь з тим, що Windows довго завантажується.

Згодом навіть найшвидший комп'ютер може дати збій і почати повільно обробляти команди. Це проявляється як в тому, що довго завантажується комп'ютер Windows на етапі включення, так і в постійному зависанні програм. Розглянемо найбільш популярні причини появи проблеми.

 • Автозапуск додатків;

Користувач може додавати додатки та ігри в розділ Автозавантаження. Таким чином, вони будуть включатися відразу після запуску робочого столу. Часто на етапі установки ви дозволяєте програмами самостійно додаватися в цей список. В результаті, чергу завантаження переповнюється і робочий стіл запускається дуже довго.

Деякі програми обов'язково повинні перебувати в автозавантаженні - сюди відносять підключені периферійні пристрої, стандартні служби Майкрософт. Багато розробники намагаються примусити вас частіше використовувати додаток, шляхом його додавання в автоматичне завантаження. В результаті, ви отримуєте повільний комп'ютер.

 • Мало місця на жорсткому диску;

Ще одна банальна, але дуже поширена причина. Малопродуктивні ПК і більшість ноутбуків для економії оперативної пам'яті можуть використовувати ресурс жорсткого диска. Відповідно, недостатня кількість вільного місця уповільнює виконання окремих процесів і ОС в цілому.

 • Шкідливі програми;

Основна причина, чому Windows довго завантажується - система заражена вірусними програмами. Більшість з них працюють в оперативній пам'яті, а користувач не може розпізнати їх без спеціальних антивірусів. Віруси завжди витрачають ресурс системи і часто шкодять ще і рахунків користувачів.

 • Забруднення системи охолодження;

Якщо ви давно не очищали кулер вашого персонального комп'ютера або ноутбука, можете бути впевнені в тому, що однією з причин дуже довгої завантаження Windows є перегрів процесора. Для вирішення проблеми достатньо очистити систему охолодження від пилу і замінити термопасту. Зробити це можна в домашніх умовах або в будь-якому сервісному центрі.

 • Апаратні несправності.

Іноді справа може полягати в певній апаратної поломки. Наприклад, пошкодження сектора жорсткого диска призводить до уповільнення обробки програмних команд. Для виявлення подібної несправності потрібно використовувати спеціальні програми-аналізатори роботи системи.

Прискорюємо Windows 7

Розглянемо, що робити, якщо Windows 7 довго завантажується при включенні і роботі. Всі описані нижче методи виконуйте тільки в зазначеному порядку. Не слід відразу переходити до більш складним способам.

Частка автозавантаження

Найпростіший спосіб, який допоможе істотно прискорити включення Віндовс 7 - це чистка розділу Автозавантаження. Зауважте, що в цьому системному розділі можна відключати абсолютно всі програми.

Антивірус, драйверного обладнання, системні служби, різні модулі оновлення повинні знаходитися в списку завжди. В іншому випадку, ви ще більше нашкодите системі і зробите її схильною до зараження вірусним ПО.

Є два швидких варіанти, як знайти перелік програм автозавантаження і очистити зайві компоненти. Перший - через меню «Пуск». Відкрийте меню і клацніть на поле «Усі програми». Далі знайдіть в листі папку «Автозавантаження» і відкрийте її.

Далі знайдіть в листі папку «Автозавантаження» і відкрийте її

Подивитися всі 12 фото

У новому вікні ви побачите ярлики програм, які запускаються разом з операційною системою. Видаліть ті об'єкти, які не рекомендується запускати з системою (різні месенджери, ігри, програми для редагування і монтажу, браузери).

Не знімайте ярлики програм або служби, про призначення яких ви не знаєте. Прибираючи ярлики з системної папки, ви не видаляєте самі програми, просто тепер вони будуть працювати тільки після запуску користувачем.

Ще один спосіб очищення розділу - використання команд адміністрування. Відкрийте меню «Пуск» і натисніть на пункт «Виконати». У отрившемся вікні введіть команду MSCONFIG і натисніть на «ОК». В результаті, з'явиться вікно конфігурації системи.

Виберіть вкладку «Автозавантаження» і зніміть галочки навпроти назв тих програм, які не будуть запускатися разом з ОС.

Збережіть внесені зміни і закрийте вікно конфігурації.

утиліта Autoruns

Якщо ви хочете детальніше розібратися з тим, які програми додаються в список автозавантаження, радимо скористатися утилітою Autoruns. Вона підходить для користувачів, які часто встановлюють ігри та програми, що запускають на тлі ще кілька процесів. Всі ці процеси зручно контролювати і швидко відключати від Автозавантаження за допомогою Autoruns.

Після запуску утиліти список програм і прив'язаних до них процесів сформується автоматично. Так ви будете впевнені в походженні кожної служби і команди, а також зможете відключити непотрібні компоненти, не боячись нашкодити системі.

Так ви будете впевнені в походженні кожної служби і команди, а також зможете відключити непотрібні компоненти, не боячись нашкодити системі

Використання пакета Windows Performance Toolkit

Крім редагування стандартних функції системи, користувачі Windows 7 можуть скористатися професійними програмами для прискорення системи. Якщо довго завантажується ноутбук Windows, рекомендуємо використовувати пакет Windows Performance Toolkit. Утиліта повністю безпечна і створена розробниками з Майкрософта.

Завантажити програмний пакет можна за посиланням http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkID=293840.

Наступні дії:

 • Скачайте та встановіть програму;
 • Потім запустіть Windows Performance Toolkit і у вікні відзначте виділений на малюнку компонент. При цьому, всі інші модулі повинні бути деактивовані.

Подивитися всі 12 фото

 • Натисніть на клавішу «Next» і дочекайтеся формування звіту про роботу всіх модулів системи. Разом з вивяленнимі «торможениями» вам будуть запропоновані варіанти виправлення.

Зверніть увагу! За час тестування комп'ютер може перезавантажитися 5-6 разів.

Прискорюємо Windows 10

З виходом останніх оновлень користувачі відзначили, що довго завантажується Windows 10 . Є кілька дієвих способів прискорення системи.

Частка автозавантаження

Як і у випадку з більш ранніми версіями Віндовс, в десятці захаращення Автозавантаження також є основною проблемою повільної роботи. Для очищення цього списку коректний:

 • Запустіть Диспетчер завдань, натиснувши правою клавішею мишки на значку меню «Пуск». Виберіть вказаний на малюнку пункт;

Виберіть вказаний на малюнку пункт;

 • У новому вікні з'явиться список всіх запущених процесів. Ви можете закрити непотрібні в даний момент програми, звільняючи оперативну пам'ять. Потім відкрийте вкладку «Автозавантаження»;
 • Клацніть правою кнопкою мишки на об'єкт і в випадаючому списку виберіть «Відключити». Обов'язково переконайтеся в зміні статусу на «Відключено» у вікні диспетчера задач. Деякі програми можуть через час самостійно додаватися до переліку автозавантаження без згоди користувача.
відключення телеметрії

Телеметрія - це стандартні функції стеження в Віндовс 10. Нічого небезпечного для користувача вони не уявляють і призначені тільки для аналізу помилок і відправки даних про неполадки розробнику з метою удосконалення ОС.

Шпигувати телеметрія за вами не буде, а ось вплинути на швидкість роботи комп'ютера може. Рекомендуємо відключити службу:

 • Відкрийте центр повідомлень і натисніть на іконку «Всі параметри»;
 • У новому вікні відкрийте «Загальні параметри»;
 • Вимкніть всі три пункти. Всі вони відносяться до телеметрії, а їх відсутність не принесе системі абсолютно ніякої шкоди.

Всі вони відносяться до телеметрії, а їх відсутність не принесе системі абсолютно ніякої шкоди

Установка оригінальних драйверів

Повільна робота принтера, мишки, колонок та інших підключених гаджетів може свідчити не про проблеми Віндовс, а про некоректну драйверного обладнанні. Для установки правильних драйверів можна під'єднати комп'ютер до інтернету і зайдіть в Диспетчер пристроїв.

Клацніть правою клавішею мишки на імені комп'ютера і вберу пункт «Оновити конфігурацію». В результаті, всі найактуальніші версії драйверів будуть завантажені в автоматичному режимі. Дані викачуються з сервера Майкрософт.

Дані викачуються з сервера Майкрософт

Відключення розширених графічних налаштувань

Ця установка не допоможе, якщо ви використовуєте потужний комп'ютер, але для малопродуктивних пристроїв зміна даного параметра здатне істотно звільнити ресурс оперативної пам'яті і прискорити роботу.

Наступні дії:

 • Натисніть на значку меню «Пуск» і в випадаючому списку натисніть на «Система»;

Натисніть на значку меню «Пуск» і в випадаючому списку натисніть на «Система»;

 • У новому вікні відкрийте вкладку «Додатково» і в полі «Швидкодія» клікніть на «Параметри»;

У новому вікні відкрийте вкладку «Додатково» і в полі «Швидкодія» клікніть на «Параметри»;

 • Далі відзначте пункт «Забезпечити швидкодію», як показано на малюнку нижче. Також, ви можете самостійно зняти галочки з пунктів, які система виконувати не повинна.

Також, ви можете самостійно зняти галочки з пунктів, які система виконувати не повинна

Рекомендації і застереження

В інтернеті можна зустріти масу рекомендацій про те, що для прискорення Віндовс потрібно відключити файл підкачки. Насправді, не слід цього робити. Відключення може стати причиною некоректної роботи програм, зокрема їх раптового відключення.

Не слід використовувати сторонні програми для очищення. Служби, які вони нібито «очищають», навпаки призначені для прискорення роботи ПК. Наприклад, кеш браузера допомагає сторінках швидше завантажуватися.

Тепер ви знаєте що робити, якщо довго завантажується Windows 7, 10. Пишіть, виявилися чи корисними вищеописані способи прискорення і які ще варіанти вирішення проблеми знаєте ви.


Com/fwlink/p/?