Чому зависає планшет, рішення проблеми

  1. причини зависань
  2. Вирішення проблем
  3. Що робити при зависанні планшета
  4. висновок

Будь-планшет, навіть самий технологічний і дорогий, може засмутити свого власника несподіваними зависаннями і перезавантаженнями. У даній статті я розповім, чому зависає планшетний комп'ютер і як з цим боротися.

У даній статті я розповім, чому зависає планшетний комп'ютер і як з цим боротися

причини зависань

По-перше, слабка апаратна частина, неякісна збірка пристрою.

Деякі власники планшетів не розуміють, що на слабкій апаратній платформі можна запускати ресурсомісткі додатки та ігри.

Процесор і графічний чіп в бюджетному гаджет не зможуть досить швидко проводити обчислення, внаслідок чого гра або додаток буде повільно працювати або зовсім «вішати» планшет. Тому якщо у вас бюджетна модель, то намагайтеся встановлювати прості програми, наприклад, для читання книг. Які найзручніші програми для читань ви зможете дізнатися в цій статті . Також причиною зависань може бути заводський брак.

По-друге, недолік оперативної або постійної пам'яті. Особливості операційної системи Android такі, що кожен додаток після закриття «висить» в оперативній пам'яті пристрою, часто навіть не відображаючись в процесах, і гальмувати його роботу.

При великій кількості виконуються в тлі програм, гаджет може зависнути.

Це ж може статися і при заповненні внутрішньої або постійної пам'яті планшета більш ніж на 90%. До речі, ця проблема є однією з головних причин, чому зависає планшет Samsung Galaxy Tab 2: користувачі встановлюють занадто багато програм, забивають пам'ять до відмови, після чого стикаються з повільною роботою пристрою і зависаннями. Тому якщо ви великий любитель ігор, то варто відмовитися від планшета і вибрати ноутбук для ігор, про це читаємо тут .

По-третє, робота деяких програм, антивірусів, живих шпалер, «прикрас» інтерфейсу. Тут причиною зависань можуть стати всілякі баги програм або погана оптимізація.

По-четверте, фатальні для планшета дії користувача. Деякі власники гаджетів, які вважають себе фахівцями в області електронних пристроїв, необережними діями можуть перетворити свій планшет на безплідний шматок пластика. Це може бути спроба отримати доступ до облікового запису адміністратора, неправильна прошивка, зміна істотних системних налаштувань.

Вирішення проблем

Для планшета зі слабкою продуктивністю рішення одне - не запускати на ньому додатки, які споживають занадто багато ресурсів.

Якщо в пристрої виявлено брак - неякісна збірка, погана система охолодження, проблеми з мікросхемами - єдиним виходом стане його заміна по гарантії або покупка нового.

Позбутися від постійної завантаженості оперативної пам'яті допоможе спеціальний софт для вивантаження невикористовуваних додатків, очищення операційної системи від всілякого сміття, відключення непотрібних служб. Також можна видалити невикористовувані програми - особливо це стосується ігор.

Варто запам'ятати: при перегляді відео або запуску гри на планшеті краще відключити антивірус - він більше згодиться під час використання браузера.

При почастішали зависаниях пристрою потрібно згадати, які програми встановлювалися останнім часом - можливо, саме вони призводять до збоїв системи. В окремих випадках можна зробити скидання пристрої до заводських налаштувань.

Головне правило: не впевнений - не лізь! Якщо технічних знань користувача не вистачає для тонкої настройки або перепрошивки гаджета - краще звернутися до фахівця, який зробить все правильно.

Що робити при зависанні планшета

Якщо планшетний комп'ютер завис, насамперед потрібно спробувати вимкнути і включити його. Для цього потрібно затиснути кнопку вимикання на кілька секунд, почекати хвилин п'ять і знову включити пристрій. Якщо цей спосіб не працює, потрібно витягти акумулятор, карту пам'яті і сім-карту, почекати кілька хвилин, вставити всі аксесуари назад і включити планшет. У деяких випадках доведеться виконати Hard Reset: для цього потрібно затиснути фізичні кнопки гаджета в певному порядку (для кожної моделей порядок свій), але варто врахувати, що при цьому стирається вся інформація з пам'яті планшета. Ну а якщо і це не спрацює - допоможе тільки перепрошивка або ремонт в сервісному центрі.

висновок

Висновок такий: в більшості випадків в зависанні планшета винен сам користувач. Спроба змінити системні настройки та файли, установка великої кількості програм, ресурсоємних додатків - все це може привести до збоїв в роботі пристрою. Щоб планшет працював без перебоїв, потрібно саккуратностью ставитися до його експлуатації.