Чому важливо відучувати дитини від пустушки? Як відучити дитину від соски?

  1. Але є і ще питання, а чи корисна пустушка для дітей?
  2. Саме тому так важливо вчасно відучити дитину від пустушки

Пустушка, або як скорочено звикли багато називати її - соска зручне і просто необхідно для дитини пристосування. Вже багато десятків років саме ця дрібниця асоціюється у нас з малюками і їх капризами. Пустушка потрібна, щоб відволікти дитину, який інстинктивно смокче її, мов груди мами, він перестає кричати, швидше заспокоюється. Спокій корисний і дитині і мамі , Адже при крику у малюка напружується живіт, що може привести до грижі, а з пустушкою у роті він набагато спокійніше, та й мамі приємніше, коли малюк мовчить і вона може займатися справами, а не заспокоювати дитину.

Тому пустушка і популярна вже стільки років. Але є в ній і підступність, адже малюк так звикає до своєї пустушки, що зовсім не хоче з нею розлучатися, і батькам варто великих зусиль відучувати дитини від пустушки.

Але є і ще питання, а чи корисна пустушка для дітей?

Пустушки роблять все більш цікавими і яскравими, щоб діти швидше до них звикли, швидше заспокоювалися і засипали. Але все більше розмов сьогодні у фахівців - педіатрів про те, що пустушка зовсім не корисна для малюків, тому краще відучити дитину від пустушки в більш ранньому віці, а не як багато - в три роки.

При користуванні пустушкою у дитини виникає психологічна потреба в ній. Батьки при кожному зручному випадку дають дитині улюблену соску, не замислюючись, що виробляють у нього залежність від неї. Адже пустушка потрібна тільки в крайньому випадку. Коли дитину щось турбує, коли він вередує, коли не може заснути, а постійна потреба в соску - психологічна залежність малюка, який вже і не може заспокоїтися без соски, який починає вередувати вже лише від того, що у нього забрали улюблену іграшку- соску. Пам'ятайте, відучення дитини від пустушки іноді складний процес, ви повинні бути до цього готові, придумуйте приводи і причини для отучения малюка від шкідливої ​​звички.

Коли дитина постійно смокче соску, його мозок, ще не здатний робити відразу кілька справ, все інстинкти пускає на ці жувальної-смоктальні руху, в результаті, дитина немов лялька сидить в колясці, його не цікавить світ навколо, він немов у своєму сонному світі, а мамі так спокійніше, тому вона навіть не намагається забрати соску, щоб дитина могла відволікатися і вимовляти звуки. Виражати емоції від побаченого чи почутого навколо нього. Вже доведено, що постійний смоктальний процес гальмує розумовий і фізичний розвиток дитини .

Але не тільки цим так небезпечна пустушка, на вигляд нешкідлива дитяча іграшка. Дитина, постійно смокче соску - в результаті в його шлунку виробляється шлунковий сік, адже при ссанні виділяється слина, яка потрапляє в органи травлення, таким чином вже з самого дитинства батьки псують дитині шлунок. Тому відучити дитину від пустушки так важливо, щоб уникнути проблем з розладами шлунка і навіть виразками в ранньому дитячому віці.

Третя причина - дитина не намагається вимовляти звуки і отже слова, а значить, загальмовується і розвиток зубів, виробляється неправильний прикус у малюка, тому вже в дитинстві багато хто змушений водити своїх малюків і виправляти прикус, усувати кривизну зубів.

Якщо дуже довго дитина не віддає соску, прив'язавшись до пустушки і засинає з нею і постійно її вимагає, це може загрожувати ще й проблемами з промовою. Сьогодні все більше логопедів відзначають, що діти мимрять, ніби щось постійно смокчуть, не можуть чітко вимовляти слова в тому віці, коли вже повинні за своїм розвитком складно висловлювати свої думки.

На жаль, така чудова пустушка завдає шкоди дитині, він не тренує артикуляційний апарат, тому що рот завжди зайнятий пустушкою, не розвиваються м'язи мови і губ, тому слова і не даються дитині, а здивована мама навіть не підозрює в чому причина такого недорозвинення її малюка.

Саме тому так важливо вчасно відучити дитину від пустушки

Так, вона заспокоює, дозволяє заснути, але не привчайте дитину постійно смоктати соску, давайте її в крайніх випадках, за необхідності. Якщо він раптом просто так її просить, відволікаючи його увагу, розсмішите, здивуєте, покажіть щось, що може реально відвернути дитини і він забуде, що у нього немає в роті пустушки.

Якщо ж ви вже помічаєте недоліки розвитку дитини, погану мова, то відучити дитину від пустушки необхідно дуже терміново, іноді це може бути пов'язано зі сльозами, але це потрібно, до того ж регулярно займайтеся з малюком, щоб він надолужував згаяне і вчився керувати своїм язичком і губами, щоб він правильно вимовляв слова.

Але є і ще питання, а чи корисна пустушка для дітей?
Але є і ще питання, а чи корисна пустушка для дітей?