Чому вам потрібно поміняти пароль від свого облікового запису Skype прямо зараз

Microsoft рекомендує користувачам Skype поміняти паролі після хвилі спуфинга облікових записів в сервісі віртуального спілкування

Microsoft рекомендує користувачам Skype поміняти паролі після хвилі спуфинга облікових записів в сервісі віртуального спілкування

Дана рекомендація є відповідною реакцією компанії на численні скарги користувачів на офіційному форумі Skype. Користувачі пояснюють, що стали отримувати шкідливі посилання від друзів.

Даний вид атаки, коли кіберзлочинці або отримують доступ, або намагаються імітувати справжній аккаунт називається спуфинг (від англ. - spoofing). Спуфінга-атаки можуть бути успішні через високого рівня довіри повідомленнями, що надсилається нібито друзями або знайомими.

Один із закордонних користувачів поскаржився на форумі Skype, що отримав повідомлення від свого друга, який був присутній в списку контактів, але останнім часом з ним не було сесій зв'язку. Повідомлення містило посилання, укорочену за допомогою сервісу goo.gl.

Він перейшов за цим посиланням, а потім спрацював редирект на ресурс в доменній зоні RU, після чого користувач усвідомив, що він був обманутий і миттєво закрив сайт, не чекаючи закінчення завантаження. Справа в тому, що його приятель ніколи не говорив російською мовою, і цей факт збентежив даного користувача.

Перевіривши власний аккаунт, користувач не виявив підозрілу активність ні в акаунті Skype, ні в обліковий запис Microsoft, до якої прив'язаний аккаунт месенджера.

Модератор спільноти Skype рекомендував всім користувачам поміняти паролі для всіх пов'язаних зі Skype акаунтів. Наприклад, якщо ваш обліковий запис Microsoft прив'язана до аккаунту Skype, слідують поміняти пароль і від неї. Як це зробити, детально описано в інструкції .

У разі, якщо Ви підозрюєте, що стали жертвою спуфинга, потрібно слідувати трьом простим крокам:

Зазвичай спуфинг-повідомлення і листи з фішингом містить посилання на зовнішнє джерело. Чи не клікайте по посиланню, особливо, якщо вона вкорочена за допомогою спеціалізованих сервісів. Якщо Ви вважаєте, що посилання може бути справжньої, переконайтеся в цьому, навівши курсор миші на посилання і подивившись адресу призначення.

  • отримайте захист

Сучасні кібератаки стають все більш складними і добре замаскованими, тому дуже важко підтримувати безпеку. Ось чому важливо отримати якісне і ефективне антивірусне рішення , Яке захистить від потенційних вірусів і шкідливих програм, а додаткові інструменти, наприклад AVG LinkScanner розширять захист за рахунок сканування посилань і вкладень на предмет небезпеки.

Microsoft радить на форумі Skype поміняти пароль, якщо є підозри, що Ви стали жертвою спуфинга або злому аккаунта. Якщо стороння особа має доступ до вашого акканту, Ви повинні припинити це якомога швидше.

Генеруйте складний і надійний пароль, який забезпечить максимальний захист від злому. Для цього можете використовувати дану пам'ятку:

Переклад Comss.ru . за матеріалами AVG Now

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter