Чорний екран в Windows 10

 1. Перезавантаження Windows 10
 2. Використання інтегрованого відео
 3. Видалення і переустановка драйверів відеокарти

Якщо після оновлення або установки Windows 10, а також після перезавантаження вже успішно встановленої системи вас зустрічає чорний екран з покажчиком миші (а можливо, і без нього), в статті нижче я розповім про можливі способи виправити проблему, не вдаючись до перевстановлення системи Якщо після оновлення або установки Windows 10, а також після перезавантаження вже успішно встановленої системи вас зустрічає чорний екран з покажчиком миші (а можливо, і без нього), в статті нижче я розповім про можливі способи виправити проблему, не вдаючись до перевстановлення системи.

Проблема зазвичай пов'язана з неправильною роботою драйверів відеокарт NVidia і AMD Radeon, однак це не єдина причина. В рамках цієї інструкції буде розглядатися той випадок (найбільш поширений останнім часом), коли, судячи за всіма ознаками (звуки, робота комп'ютера), Windows 10 завантажується, однак на екрані нічого не відображається (крім, можливо, покажчика миші), також можливий варіант, коли чорний екран з'являється після сну або глибокого сну (або після виключення і повторного включення комп'ютера). Додаткові варіанти цієї проблеми в інструкції Чи не запускається Windows 10 . Для початку кілька швидких способів вирішення для поширених ситуацій.

 • Якщо при останньому виключенні Windows 10 ви бачили повідомлення Зачекайте, не вимикайте комп'ютер (йде установка оновлень), а при включенні бачите чорний екран - просто почекайте, іноді так встановлюються оновлення, це може зайняти аж до півгодини, особливо на повільних ноутбуках (Ще одна ознака того, що справа саме в цьому - високе навантаження на процесор, що викликається Windows Modules Installer Worker ).
 • У деяких випадках проблема може бути викликана підключеним другим монітором. У цьому випадку спробуйте його відключити, а якщо це не спрацювало, то зайти в систему наосліп (описано нижче, в розділі про перезавантаження), після чого натиснути клавіші Windows + P (англійська), один раз клавішу вниз і Enter.
 • Якщо ви бачите екран входу, а після входу з'являється чорний екран, то спробуйте наступний варіант. На екрані входу натисніть на кнопку вкл-викл справа внизу, а потім, утримуючи Shift, натисніть «Перезавантаження». У меню, виберіть Діагностика - Розширені можливості пошуку - Відновлення системи.

Якщо ви зіткнулися з описуваної проблемою після видалення будь-якого вірусу з комп'ютера, а на екрані бачите покажчик миші, то вам з більшою ймовірністю допоможе наступне керівництво: Чи не завантажується робочий стіл - що робити . Є ще один варіант: якщо проблема з'явилася після зміни структури розділів на жорсткому диску або після ушкоджень HDD, то чорний екран відразу після логотипу завантаження, без всяких звуків може бути ознакою недоступності томи з системою. Детальніше: Помилка Inaccessible_boot_device в Windows 10 (Див. Розділ про змінилася структуру розділів, незважаючи на те, що текст помилки у вас не показується, це може бути ваш випадок).

Перезавантаження Windows 10

Один з працюючих способів виправити проблему з чорним екраном після повторного включення Windows 10, судячи з усього, цілком працездатний для власників відеокарт AMD (ATI) Radeon - повністю перезавантажити комп'ютер, після чого відключити швидкий запуск Windows 10.

Для того, щоб зробити це наосліп (буде описано два способи), після завантаження комп'ютера з чорним екраном кілька разів натисніть на клавішу Backspace (стрілка вліво для видалення символу) - це прибере заставку екрану блокування і видалить будь-які символи з поля введення пароля, якщо ви їх туди випадково ввели.

Після цього, переведіть розкладку клавіатури (якщо потрібно, за замовчуванням в Windows 10 звичайно російська, переключити майже гарантовано можна клавішами Windows + Пробіл) і введіть свій пароль облікового запису. Натисніть Enter і почекайте, поки система завантажиться.

Наступний крок - перезавантаження комп'ютера. Для цього, натисніть на клавіатурі клавіші Windows (клавіша з емблемою) + R, почекайте 5-10 секунд, введіть (знову ж таки, може знадобитися переключити розкладку клавіатури, якщо за замовчуванням в системі у вас російська): shutdown / r і натисніть Enter. Через кілька секунд ще раз натисніть Enter і почекайте близько хвилини, комп'ютер повинен буде перезавантажитися - цілком можливо, в цей раз ви побачите зображення на екрані.

Другий спосіб перезавантаження Windows 10 при чорному екрані - після включення комп'ютера кілька разів натиснути клавішу Backspace (а можна пробіл або будь-який символ), потім - п'ять разів натиснути клавішу Tab (це переведе нас до іконки включення-виключення на екрані блокування), натиснути Enter, потім - клавішу «Вгору» і ще раз Enter. Після цього комп'ютер перезавантажиться.

Якщо жоден з цих варіантів не дозволяє перезавантажити комп'ютер, ви можете спробувати (потенційно небезпечно) примусове виключення комп'ютера довгим утриманням кнопки харчування. А потім знову включити його.

Якщо в результаті вищеописаного зображення на екрані з'явилося, значить справа саме в роботі драйверів відеокарти після швидкого запуску (який за замовчуванням використовується в Windows 10) і для виключення повторення помилки.

Відключення швидкого запуску Windows 10:

 1. Клацніть правою кнопкою миші по кнопці Пуск, виберіть Панель керування, а в ній - Електроживлення.
 2. Зліва виберіть «Дії кнопок харчування».
 3. Вгорі натисніть «Зміна параметрів, які зараз недоступні».
 4. Прокрутіть вікно вниз і зніміть позначку з пункту «Увімкнути швидкий запуск».

Збережіть зроблені зміни. Проблема в подальшому повторитися не повинна.

Використання інтегрованого відео

Якщо у вас є вихід для підключення монітора не від дискретної відеокарти, а на материнській платі, спробуйте вимкнути комп'ютер, підключити монітор до цього виходу і знову включити комп'ютер.

Є чимала ймовірність (якщо інтегрований адаптер не відключений UEFI), що після включення, ви побачите зображення на екрані і зможете виконати відкат драйверів дискретної відеокарти (через диспетчер пристроїв), встановити нові або ж використовувати відновлення системи.

Видалення і переустановка драйверів відеокарти

Якщо попередній спосіб не спрацював, слід спробувати видалити драйвера відеокарти з Windows 10. Зробити це можна в безпечному режимі або в режимі з низьким дозволом екрану, а про те, як в нього потрапити, бачачи тільки чорний екран, я зараз розповім (два способи для різних ситуацій).

Перший варіант. На екрані входу (чорному) кілька разів натисніть Backspace, потім - 5 разів Tab, натисніть Enter, потім - один раз вгору і, утримуючи Shift, знову Enter. Зачекайте близько хвилини (завантажиться меню діагностики, відновлення, відкату системи, яке ви, ймовірно, теж не побачите).

Наступні кроки:

 1. Три рази вниз - Enter - два рази вниз - Enter - два рази вліво.
 2. Для комп'ютерів з BIOS і MBR - один раз вниз, Enter. Для комп'ютерів з UEFI - два рази вниз - Enter. Якщо ви не знаєте, який у вас варіант - натисніть «вниз» один раз, а якщо потрапите в налаштування UEFI (BIOS), то використовуйте варіант з двома натисканнями.
 3. Ще раз натисніть Enter.

Комп'ютер перезавантажиться і покаже вам особливі варіанти завантаження. Використовуючи числові клавіші 3 (F3) або 5 (F5) для того, щоб запустити режим з низьким дозволом екрану або безпечний режим з підтримкою мережі. Завантажившись, ви можете або спробувати запустити відновлення системи в панелі управління, або видалити наявні драйвера відеокарти, після чого, перезапустивши Windows 10 в звичайному режимі (зображення повинно з'явитися), встановити їх заново. (Див. Установка драйверів NVidia для Windows 10 - для AMD Radeon кроки будуть майже тими ж самими)

Якщо такий спосіб завантажити комп'ютер з якоїсь причини не спрацьовує, можна спробувати наступний варіант:

 1. Зайти в Windows 10 з паролем (так як це описувалося на початку інструкції).
 2. Натиснути клавіші Win + X.
 3. 8 раз натиснути вгору, а потім - Enter (відкриється командний рядок від імені адміністратора).

У командному рядку введіть (повинна бути англійська розкладка): bcdedit / set {default} safeboot network і натисніть Enter. Після цього введіть shutdown / r натисніть Enter, через 10-20 секунд (або після звукового оповіщення) - ще раз Enter і почекайте, поки комп'ютер не перезавантажиться: він повинен завантажитися в безпечному режимі, де можна буде видалити поточні драйвера відеокарти або запустити відновлення системи . (Для того, щоб в подальшому повернути звичайну завантаження, в командної рядку від імені адміністратора використовуйте команду bcdedit / deletevalue {default} safeboot)

Додатково: якщо у вас є завантажувальна флешка з Windows 10 або диск відновлення, то ви можете скористатися ними: Відновлення Windows 10 (Можна спробувати використовувати точки відновлення, в крайньому випадку - скидання системи).

Якщо проблема зберігається і розібратися не виходить, пишіть (з подробицями про те, що, як і після яких дій відбулося і відбувається), правда не обіцяю, що зможу дати рішення.

А раптом і це буде цікаво: