Далекобійники 3: королі американських доріг

Все частіше на просторах Всесвітньої Павутини стала з'являтися інформація про третю частину знаменитих Дальнобойщиков Все частіше на просторах Всесвітньої Павутини стала з'являтися інформація про третю частину знаменитих "Дальнобойщиков". Та й за словами самих розробників, вихід гри вже не за горами. Хоча конкретні терміни поки не називаються, навряд чи буде надто сміливим припущення, що нова частина симулятора життя водія багатотонних вантажівок вийде вже в цьому році. Про це говорять багато фактів, в тому числі і скріншоти, на яких гра має цілком цивілізований вигляд ... Але не будемо забігати вперед, а просто подивимося і підсумуємо все, що було зроблено творцями гри з часу фінального релізу другої частини.

Говорити, що, в першу чергу, зміняться системні вимоги гри, напевно, нерозумно. Все і так звикли до того, що кожна нова частина популярної іграшки акцентує особливу увагу на "нутрощах" вашої машини. Точні апетити програми до "заліза" поки, на жаль, невідомі, але розробники кажуть, що власникам GeForce'ов 2-й серії і нижче доведеться розлучитися з мрією побачити американський хайвей на екрані свого монітора. GeForce 3 - це той мінімум, який буде необхідний грі для успішного запуску. Шкода, звичайно, але навіть з цим твердженням поки ще можна посперечатися - як відомо, часто буває так, що гра запускається на комп'ютері з обладнанням, на порядок нижче необхідного, правда, на мінімальних установках. Правда, чи будуть "Далекобійники 3" правилом або винятком, сказати точно не можна - розробники цієї гри чомусь взяли за правило ніколи не випускати демо-версій. З одного боку, добре: час, витрачений на виробництво демки, зазвичай затягує вихід гри на ринок; з іншого - дуже важко судити про те, яким буде кінцевий продукт, тільки за словами самих девелоперів, фанатів гри і статичним скриншотам.

"Далекобійники 3" перенесуть нас на інший континент, до далекої Америки, де головний герой водій буде намагатися знайти своє щастя в організації і виконанні вантажоперевезень. Бандити там будуть ще жорсткіше, поліція - ще суворіше, а конкуренти - ще небезпечніше, тому не чекайте легкої перемоги: принцип "pedal to the metal" в цій частині гри не реалізує себе на 100%, крім водія, вам частково доведеться побувати і в шкурі менеджера-економіста. Склад вашої команди, її конкурентоспроможність, персональні характеристики кожного з учасників не менш важливі тут, ніж швидкість і вміння точно вписувати багатотонну вантажівку в поворот.

І ось воно, одне з найголовніших нововведень, взятих мало не з області РПГ: кожен персонаж в грі дійсно буде мати своїм унікальним набором якостей, які в кінцевому підсумку будуть представляти його цінність для вашої команди. Правда, найменування характеристик поки що невідомі, але все одно така інновація привнесе в гру трохи нестандартності, що вимагає від гравця не тільки швидкої реакції і уваги на дорозі, але ще і розвиненого економічно-стратегічного мислення.

Конкуренти спробують обійти вас всіма можливими і неможливими шляхами. Вони будуть відкривати секретні проїзди, переманювати до себе ваших водіїв, відвозити прямо перед вами найвигідніший і найцінніший вантаж ... У конкурентній боротьбі всі засоби хороші, тому ви зможете відплатити їм тією ж монетою, перекупивши, наприклад, кращого водія з конкуруючої фірми, просто запропонувавши йому більш вигідні умови. Звичайно, такий крок влетить вам у копієчку, але для цього треба розрахувати свої дії на кілька кроків вперед - щоб вчинене вами принесло користь і вигоду, а не навпаки.

Звичайно, "Далекобійники 3", в першу чергу, був і залишається автосимулятора, хоч і зі стратегічним ухилом. Благо, симулювати в грі є що - крім самих багатотонних монстрів різних виробників і потужностей, на трасах будуть присутні близько 200 (включаючи різні кольорові гами) автомобілів простих обивателів. Правила дорожнього руху, природно, будуть американськими, тому водіям, вихованим в стилі "Дальнобойщиков 2" на російських просторах, доведеться терміново переучуватися, щоб не вступити в конфлікт з місцевим законодавством.

Територія гри стане набагато ширше, ніж у минулій частині. За словами розробників, в грі досить реально опрацьовані дороги Каліфорнії (природно, в стислому варіанті). Тепер в "Дальнобойщиках" є, в общем-то, таке досить буденне явище, як міський перехрестя. Є і більш екзотичні автодорожні будови типу навісних естакад і т.д. Тому не залишається сумнівів в тому, що гра порадує нас новизною і свіжістю.

Що ж, після таких заяв, обіцянок, величезної кількості скріншотів та іншої інформації залишається тільки чекати. Чекати фінального релізу. Звичайно, шкода, що розробники не випустили демо-версію гри або хоча б невеликий відеоролик, тому що дуже хотілося б побачити всю цю пишність в русі, але, можливо, відсутність і того, і іншого тільки наблизить термін виходу цього, без сумніву, чудового вітчизняного автосимулятора!

Побажаємо удачі розробникам і продовжимо очікування! ..

Ігор ІСАЧЕНКО, [email protected]