День веб-майстра - свято 4 квітня

  1. Історія свята День веб-майстра
  2. Історія професії
  3. особливості професії

Без сайту сьогодні не обходиться жодна серйозна компанія, а вже нікому невідома - тим більше. Можна скористатися послугами безкоштовного конструктора і, відповідно, хостинг-провайдера. Однак слід пам'ятати про те, що в бізнесі дуже важливі розумні вкладення і витрати. Таким чином, краще звернутися до досвідченого веб-майстру - фахівця, який займається безпосередньо розробкою електронних ресурсів в Мережі. В даний час дана професія дуже затребувана, а у її представників навіть є свій власний свято 4 квітня - День веб-майстра. Про нього і піде мова в цій статті.


Зміст статті:


Історія свята День веб-майстра

Свято День веб-майстра відзначають щорічно 4 квітня. Чому саме 4-го? Справа в тому, що творці свята вирішили співвіднести дату торжества з будь-якої впізнаваною інтернет-деталлю. Їх вибір припав на гаряче нецікаву усіма користувачами віртуальної павутини помилку 404, коли комп'ютер видає на запит по конкретному веб-адресою фразу «Сторінку не знайдено». Так народилася дата Дня веб-майстри: 4.04.


Завдяки щасливому випадку професійний свято 4 квітня День веб-майстра, збігається з іншим, не менш чудовим. Це День Інтернету. На 4 квітня випаде ще й релігійне торжество - День пам'яті католицького святого Ісидора Севільського. Цікавим є той факт, що дана особа досить відома в віртуальних колах. Ісидора Севільського багато користувачів-католики вважають покровителем Інтернету і його мешканців. Все своє життя святий займався написанням енциклопедичних праць. Є думка, згідно з яким Ісидора Севільського своєю діяльністю вплинув в значній мірі на хід історії, особливо Середньовіччя. Прототип сучасної енциклопедії, а також, якщо завгодно, Інтернету, що те саме такого інформаційного джерела, стала книга святого «Етимологія». Вона являє собою об'єднані відомості різної тематики. За масштабами дана праця в минулу епоху мракобісся нічим не відрізнявся від сьогоднішньої Всесвітньої Павутини.


Взагалі, Ісидора Севільського є багатофункціональним святим. Своїм покровителем його вважають не тільки вже згадані веб-майстри, а й системні адміністратори, програмісти та просто користувачі Інтернету. І хоча цей обов'язок на святого «покладено» неофіційно, люди, чиє життя і кар'єра пов'язані з Мережею, відчувають себе під заступництвом Ісидора вельми затишно і спокійно.

Історія професії

Давайте в свято 4 квітня, в День веб-майстра поговоримо про винуватців торжества.

Спеціальність під назвою «веб-майстер» з'явилася, як тільки почав функціонувати Інтернет. Це цілком логічно, адже жоден сайт, ні навіть простенька сторінка в Мережі не з'являються без участі та інтенсивної роботи представника даної професії. Правда, веб-майстрами подібних фахівців в той момент не називали.


Даний термін був введений Тімом Бернес-Лі - одним з тих людей, що займається розробкою віртуальних ресурсів. Він запустив у вжиток слово «веб-майстер» в 1992 році в рамках документа «Керівництво по стилю гіпертексту в онлайн». Конкретна назва професії, думається, було створено їм неспроста: треба ж було клієнтам якось звертатися до фахівців-розробникам. Крім основного призначення термін цей має додаткове: є найменуванням поштової скриньки в RFC2142. Дана вказівка ​​вступило в силу тільки з весни 1997 року.

Незалежно від статевої приналежності для позначення професії людини, що займається розробкою сайтів, використовують поняття «веб-майстер», тобто іншими словами останній не має жіночої форми. Така ситуація в російській мові. В англійському ж є поняття «вебмістресс», але воно практично не вживається.


На превеликий жаль при всіх заслугах розробників веб-ресурсів, в тому числі веб-дизайнерів, художників, верстальників та інших фахівців професія ця ніде в світі не числиться в реєстрі офіційних. Як наслідок, вивчитися на веб-майстри в стінах університету чи коледжу нереально - таких програм не існує. Тут є два варіанти: або осягати ази веб-науки самостійно, використовуючи необхідну літературу, або шукати приватну академію, де є можливість пройти курси. Точно так само можна підвищити свою кваліфікацію в даній області знань і трудової діяльності. Навчальні заклади, що займаються проведенням навчальних заходів, навіть видають своїм студентам сертифікат. Єдине «але», про який ви вже напевно здогадалися: ніхто не поставить вам в документі відмітку про присвоєння ступеня.

особливості професії

Треба віддати належне нинішній епосі: незважаючи на численні стреси, економічні труднощі і інші негаразди, вона подарувала людині нові можливості, відкрила творчі горизонти для подальшого розвитку. Зокрема, це якісно нові професії, веб-майстер - одна з них. Спеціальність розробника сайту не тільки актуальна, але і досить цікава. Основа зайнятості веб-майстри: створення мережевого ресурсу з нуля і його просування в Інтернеті з метою отримання прибутку замовником. Недолік в клієнтах у винуватця торжества не буває, так як кількість фірм збільшується з кожним днем ​​- отже, і потреба у відкритті нових сайтів зростає.


Крім базових обов'язків і функцій веб-майстер підбирає клієнтам максимально доречні на ресурсі тієї чи іншої тематики партнерські програми - джерела пасивного доходу, підвищує на прохання людей, які вже володіють сайтом, відвідуваність порталу т.д. Зрозуміло, все це коштує грошей і чималих, тому можна зробити висновок: веб-майстер - ще й досить прибуткова професія.

Для того, щоб стати успішним, затребуваним фахівцем в області seo-технологій, необхідно володіти набором певних якостей. В першу чергу, це ентузіазм, бажання пізнавати нове, вчитися і досягати чудових практичних результатів. По-друге, наявність творчих задатків, адже нерідкі в цій сфері ситуації, коли необхідно слідувати девізу «твори, вигадуй, пробуй», а стандартний шаблон абсолютно даремний. Наступна риса - здатність до аналізу. Сюди ж відноситься улюблена чоловіками логіка. Ніяк не можна веб-майстру без посидючості та вміння систематизувати інформацію. Ці якості знадобляться в період вивчення основ професії.


Веб-майстер може працювати як самостійно, так і в колективі. У будь-якому випадку, комунікабельність, вміння йти на компроміс, слухати співрозмовника послужить хорошу службу на подібному терені. Про професійні навички: роботу веб-майстра може виконувати людина, що володіє мовами програмування, основами останнього, оперувати базовими поняттями. Створюється враження, що веб-майстер - чисто чоловіча професія, але це не так. Жінок в даній сфері теж предостатньо.

Привітайте веб-майстрів з їх професійним святом 4 квітня. Подаруйте їм що-небудь що запам'ятовується, неодмінно пов'язане з комп'ютерною або інтернет-тематикою. Нехай на професійній ниві їх не залишає удача!

І ми сердечно вітаємо всіх хто має пряме відношення до роботи в Мережі, а конкретно - до веб-розробки, зі святом 4 квітня, з Днем веб-майстри.

Автор: Пономаренко Надія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: День веб-майстра , свято 4 квітня

Чому саме 4-го?

Дополнительная информация

rss
Карта