Діагностика швидкодії комп'ютера. Як перевірити комп'ютер на віруси.

 1. Що потрібно знати перш ніж намагатися видалити вірус
 2. Вчимося якісно шукати віруси на комп'ютері
 3. Три надійних антивірусних сканера
 4. Сканер Dr.Web CureIt
 5. Сканер Kaspersky Virus Removal Tool
 6. сканер Malwarebytes
 7. Дивитися відео: Як перевірити комп'ютер на віруси безкоштовно?
 8. Безкоштовні антивіруси для сканування ПК онлайн
 9. Антивірус Нод 32 - безкоштовний сканер вірусів онлайн
 10. BitDefender - хороший антивірус для перевірки комп'ютера онлайн
 11. Антивірус Panda - пошук, лікування й видалення вірусів з комп'ютера онлайн
 12. Онлайн перевірка комп'ютера на віруси Касперського
 13. Перевірка онлайн компа на віруси Нод eset
 14. Як перевірити комп'ютер онлайн на віруси доктором веб
 15. Підготовчий етап
 16. Антивірус «Аваст»
 17. Програма Microsoft Security Essentials
 18. Антивірусна програма Kaspersky Internet Security
 19. Разова перевірка ПК на віруси
 20. Сканер Microsoft Safety Scanner
 21. Сканер Kaspersky Virus Removal Tool
 22. Онлайн-перевірка на віруси
 23. Онлайн-сканер Dr.Web
 24. Онлайн-сервіс VirusTotal
 25. Очищення комп'ютера від вірусів за допомогою диска відновлення
 26. F-Secure Online Scanner
 27. ESET Online Scanner

25.04.2016

Кожен хоче бути впевнений в своєму комп'ютері і сподіватися, що на ньому немає різних вірусів, троянських програм або банальної стеження.

Сьогодні я спробую допомогти вам розвіяти свої здогади і покажу, як самостійно перевірити комп'ютер на шкідливі програми і при виявлення відразу знешкодити їх. Давайте боротися за чистоту в комп'ютері разом.

Зазвичай користувачі згадують про антивірусні програми тільки після того, як підчепили щось цікаве на свій комп'ютер. У більшості випадків починається паніка і заходи які приймаються під час цієї паніки можуть тільки погіршити ситуацію, що склалася.

зміст

Що потрібно знати перш ніж намагатися видалити вірус

Я відразу поясню чому. Основна проблема в тому, що піймав вірус людина «біжить» в пошук і забиває запит - «Як видалити вірус з комп'ютера?». Начебто ідея правильна, відразу знайти інформацію, як правильно видалити шкідливе ПЗ і тут же повторити все це на своєму комп'ютері.

З одного боку здається, що простіше просто бути не може, але в результаті виконання безлічі інструкцій нічого не допомагає або стає ще гірше. Справа в тому, що у даній ситуації є і «друга сторона», яку чомусь користувачі ігнорують посилаючись на емоції, паніку і прагнення швидше видалити вірус.

Що ж відбувається насправді в цей момент? А проблема в тому, що пробігаючи по сайтам ви завантажуєте програми про які ви мало що знаєте і завантажуєте з невідомого сайту «Васі Пупкіна», а потім, ввечері починаєте писати на всіх форумах, що програми про які вам розповідали просто відстій і самі є вірусами . Навіть починаєте радити, мол не качайте ніхто, все це розлучення. А мізки не пробували включити? Адже крім, як завантажити антивірусну утиліту сотні тисяч статей попереджають вас, що качати можна виключно з офіційного сайту, а все інше ненадійно.

Ви самі під виглядом антивірусного ПО завантажуєте шкідливі програми баластом і не треба після цього говорити, що все винні крім вас. До чого я все це увазі, мене трохи розпалює ситуація, що склалася і тому я зараз розповім вам про три хороших антивірусних сканера х, якими ви можете скористатися абсолютно безкоштовно.

Я обов'язково дам вам посилання на скачування виключно з офіційних сайтів - це запорука успіху, адже не одна нормальна компанія в збиток собі не стане просувати свій продукт з вірусами. Тому читаємо, завантажуємо і більше не мучимо себе питанням, як видалити вірус з комп'ютера.

Вчимося якісно шукати віруси на комп'ютері

Відразу скажу, що все утиліти про які я зараз напишу не призначені для установки на постійний захист вашого комп'ютера, вони повинні бути використані виключно для видалення вірусів, які ви вже підхопили.

Тому після ретельного очищення комп'ютера від шкідливого програмного забезпечення не забудьте поставити антивірус для постійного захисту.

Гаразд, давайте переходити ближче до справи, я покажу 3 хороших, антивірусних сканера, а ви не вибираєте з них, а комплексно завантажуєте все три і скануєте свій комп'ютер кожною програмою по черзі. Навіщо запитаєте? Та тому що ідеального захисту не буває і чим більше варіантів ви застосуєте, тим надійніше отримаєте результат. 3-х сканувань повинно вистачити для якісної перевірки комп'ютера на віруси

Три надійних антивірусних сканера

* Максимальний ефект досягається скануванням кожної з програм по черзі.

* Дані утиліти не конфліктує з чинним антивірусом.

Тепер трохи про кожного сканері по докладніше.

Сканер Dr.Web CureIt

Dr.Web CureIt - дуже знаменита лікує утиліту, після скачування не вимагає установки і здатна відразу приступити до пошуку агресивних вірусів.

Я рекомендую цю утиліту в основному початківцям користувачам, тому що для її використання не потрібні ніякі знання, потрібно всього лише натиснути на кнопку почати пошук і після результату натиснути на другу кнопку - «знешкодити загрози»


Я рекомендую цю утиліту в основному початківцям користувачам, тому що для її використання не потрібні ніякі знання, потрібно всього лише натиснути на кнопку почати пошук і після результату натиснути на другу кнопку - «знешкодити загрози»

Сканер Kaspersky Virus Removal Tool

Kaspersky Virus Removal Tool - не менше популярна утиліта для видалення вірусів. Дуже рідкісний користувач не чув про могутність Лабораторії Касперського, а адже це одна з провідних антивірусних компаній у всьому світі.

Робота такої компанії не може виявитися зайвою тому обов'язково скануємо свою операційну систему і даними алгоритмом захисту.

Зовнішній вигляд на момент написання статті


сканер Malwarebytes

Malwarebytes - даний софт використовують набагато менше людей, тому що це не просто сканер, а повноцінна програма для глибокого аналізу, а як відомо найпотужніші продукти не бувають безкоштовними ось і дана програма вимагає покупки.

Але не поспішайте лаятися, розробники дають 14 днів тестового періоду, якого нам більш ніж вистачить, щоб повністю перевірити свою систему на наявність шкідливих програм.

Зовнішній вигляд на момент написання статті


Після застосування даних програм ви зможете знешкодити більшість відомих заражень і тим самим убезпечити свій комп'ютер. . Але попереджаю, вона нещадна і при недбалому підході ви можете «вбити» всю операційну систему разом з вірусами. А зараз прийшов час трохи розслабитися і закріпити знання практичними прикладами.

Дивитися відео: Як перевірити комп'ютер на віруси безкоштовно?

На цьому буду закривати тему, але сподіваюся почути вашу думку з даної проблеми. Розкажіть ніж ви користуєтеся для видалення вірусів?

Далеко не у кожного користувача мережі інтернет є стаціонарний антивірус. І це дуже погано, тому що нехтування безпекою комп'ютера може призвести до втрати особистих даних містяться на ньому.

Як правило, метою вірусів, хробаків, троянів і інших шкідливих програм, стає злом профілів соціальних мереж , Персональних даних, які дозволили б отримати доступ до кредитних карток і електронних гаманців та іншої цінної інформації, що міститься на ПК користувача.

Є віруси-вимагачі, які виводять рекламу і вимагають перерахувати гроші на рахунок для її відключення.

Деякі ж розробники шкідливого програмного забезпечення зовсім не мають на меті отримання будь-яких матеріальних або нематеріальних благ. Вони просто «валять» систему лише з тієї простої причини, що вони можуть це зробити. З шкідливості.

Якщо після прочитаного, ви до сих пір не зважилися на установку хорошого стаціонарного антивіруса, наприклад, Avast ( безкоштовна версія ), Dr. Web або Касперський, то настійно рекомендую використовувати хоча б онлайн антивіруси, які дозволять безкоштовно зробити перевірку комп'ютера на віруси в режимі онлайн. А головне - без необхідності встановлювати антивірусну програму на ПК.

Нехай такі антивіруси і поступаються за деякими критеріями, встановленими на комп'ютер, все ж вони відмінно справляються з чищенням системи від шкідливого ПО.

Безкоштовні антивіруси для сканування ПК онлайн

У онлайн антивірусів є певні плюси:

 1. Антивірус немає необхідності завантажувати та встановлювати, адже він знаходиться на хмарному сервісі . Це дозволить заощадити час і місце на жорсткому диску.
  У деяких випадках потрібно буде встановити розширення для браузера. Важить воно 10-20 мб і інсталюється в один клік.
 2. Стаціонарний антивірус буде підвищувати навантаження на систему, що для слабких ПК обернеться сильними лагами. Безкоштовні онлайн антивіруси спокійно вирішать цю проблему, так як не використовують ресурси комп'ютера.
 3. Не потрібно стежити за оновленнями антивірусних баз.

Антивірус Нод 32 - безкоштовний сканер вірусів онлайн

- дуже ефективний безкоштовний онлайн сканер вірусів, який з легкістю виявить і видалить будь-який тип загроз.

Цей онлайн антивірус підтримує всі сучасні браузери : Internet Explorer , Google Chrome , Opera, Safari, Mozilla Firefox.

Функціонал даної антивірусної програми дозволяє виконувати перевірку визначених файлів і папок на наявність вірусів. Природно без необхідності встановлювати його на комп'ютер.

Так само він підтримує функцію «Антишпіон», яка видаляє приховані загрози, програми-шпигуни, рекламні віруси (Для боротьби з рекламою все ж краще використовувати AdBlock або AdBlock plus).

Як і стаціонарні антивіруси, здатний поміщати заражені файли в карантин, з можливістю їх відновлення, якщо буде потреба.

Дуже радує те, що для активації програми, немає потреби реєструватися. Всього лише пара кліків і перевірка файлів вашого комп'ютера на віруси буде запущена.

Цей онлайн антивірус виявляє всі відомі віруси: черв'яків, троянські програми , Шпигунське ПЗ, фішингові програми.

BitDefender - хороший антивірус для перевірки комп'ютера онлайн

BitDefender Quick Scan - хороший безкоштовний онлайн антивірус для перевірки вашого комп'ютера.

Це відмінний інструмент для пошуку і видалення різних загроз з вашого ПК з використанням хмарних технологій. Тобто, без необхідності встановлювати антивірус.

На відміну від стаціонарних програм, стежити за оновленнями не потрібно, так як BitDefender Quick Scan завжди має самі свіжі оновлення антивірусних баз.

На жаль, не вдалося запустити цей сканер в Опері, але в Google Chrome і IE все прекрасно працює.


На жаль, не вдалося запустити цей сканер в Опері, але в Google Chrome і IE все прекрасно працює

Антивірус Panda - пошук, лікування й видалення вірусів з комп'ютера онлайн

Panda ActiveScan 2.0 - хмарний антивірус, здатний знайти і видалити віруси, руткіти, банківські трояни і інші шкідливі програми, що несуть загрозу вашому ПК в режимі онлайн. А так само зробити лікування шкідливих програм (на жаль, тільки в платній версії).


Віруси - вічна проблема власників комп'ютерів була і буде. Їх сотнями створюють в день, а для захисту потрібні «антидоти», що з'являються тільки після вірусів.

Для захисту системи комп'ютера існують антивірусні програми, але перевірити комп'ютер на наявність вірусів можна безкоштовно онлайн без установки програм.

Онлайн перевірка комп'ютера на віруси може здійснюватися практично всіма відомими антивірусами : Касперський, Нод eset , Dr web (доктором веб), Аваст, Панда, Microsoft.

Повна швидка перевірка на наявність вірусу системи ПК, флешки, диска, архіву, браузера або папок надається Касперського, Нод eset, панда, інші Панда, Microsoft і аваст перевіряють також, тільки занадто довго - кожен файл окремо.

Особливу увагу слід приділити перевірці за допомогою доктора веб. Хоча вона не зовсім онлайн - багато хто вважає її найефективнішою, але давайте по порядку.

Онлайн перевірка комп'ютера на віруси Касперського

Щоб перевірити Касперського комп на віруси онлайн вам знадобитися всього лише (посилання пряма) і запустити її.

Після цього почнуть завантажуватися файли і ви легко зможете перевірити безкоштовно онлайн систему ПК: архіви, флешки, диски, браузери і папки без установки антивіруса цілком.

Ви отримаєте інформацію про всі загрози, вразливості і стан безпеки компа.


Все це надійде з «хмари» і дозволить швидко дізнатися про погрози.

використано будуть новітні технології «Лабораторії Касперського», причому цей інструмент не вплине (конфліктів не буде) на інші антивірусні програми і не зажадає їх відключення.

Перевірка онлайн компа на віруси Нод eset

Нічим не гірше від Касперського виконує онлайн перевірку Нод eset. Щоб приступити також (посилання пряма).

Тільки перш ніж почнеться перевірка онлайн вам належить пройти три етапи, а саме:

 1. Завантажити компоненти
 2. Зареєструвати компоненти
 3. виконати запуск


Завантажити компоненти  Зареєструвати компоненти  виконати запуск

Все це відбувається швидко і безкоштовно, можна сказати в один клік. Всі відомі віруси, черв'яки, шпигунські та троянські програми надають загрози будуть виявлені в реальному режимі і знешкоджені.

В ході перевірки використовуються не тільки сигнатур бази, але і евристичний аналіз, завдяки чому виявляються і невідомі раніше віруси.

Як перевірити комп'ютер онлайн на віруси доктором веб

Як я писав вище, це мабуть найефективніший варіант, оскільки комп блокується (щоб шкідники не втік). Правда повністю онлайн цей спосіб назвати важко.

У реальному режимі перевірити доктором веб можна тільки файли, папки або архіви попередньо завантаживши їх на сервер, що Розуміти не тільки не зручно, але і займає багато часу. Ось посилання:

Http://online.drweb.com/
Що б перевірити систему, флешки, браузери і диски безкоштовно, можна навіть сказати онлайн все антидоти вам протягнути скачати - перейшовши за посиланням нижче качайте утиліту «cureit» http://www.freedrweb.com/cureit/

Спочатку я думав написати і про інших перевірках ПК онлайн на наявність вірусів (Аваст, Панда і Microsoft), але стаття і так вийшла досить велика, а ці три (Касперський, нод Есет і доктор веб) найбільш просунуті.

Якщо вони не виявлять загроз, то годі й сподіватися на інших. Ось така вона онлайн перевірка - думаю проблем не виникне. Хай щастить.

Робота в інтернеті неминуче пов'язана з ризиком зараження комп'ютера вірусами, які представляють собою різновид програмного забезпечення або переносний код. Вони перешкоджають нормальному функціонуванню операційної системи , Використовуючи її ресурси в своїх цілях, пошкоджують або повністю знищують дані, що зберігаються на комп'ютері. Відсутність будь-яких заходів в боротьбі з шкідливими програмами призводить до того, що система повністю виходити з ладу, і потрібно її відновлення або перевстановлення.

Існує ряд ознак, які допомагають відповісти на питання про те, як розпізнати вірус в комп'ютері: зміна обсягу файлів, їх розширення, поява різних системних повідомлень і неконтрольованих звуків, зменшення вільної пам'яті на жорсткому диску і т. д. Для виявлення вірусів на ПК розроблена величезна кількість спеціальних програм . Але жодна з них не може забезпечити 100% гарантію безпеки комп'ютера. Бажано доповнювати роботу основної програми різними антивірусними рішеннями - сканерами і онлайн-сервісами.

Підготовчий етап

повна або разова перевірка комп'ютера на віруси передбачає підготовчий етап, а саме запуск системи в безпечному режимі. Цей захід допоможе уникнути можливого збою в роботі і подальшої перевстановлення ОС Windows. Зайти в безпечний режим можна наступним чином:

Увімкнути комп'ютер.
. До завантаження операційної системи натиснути на клавіатурі клавішу F8.
. У який з'явився меню функцій вибрати рядок « Безпечний режим ».
. Для переходу натиснути клавішу Enter.

Після закінчення чищення необхідно перезавантажити комп'ютер і запустити його в звичайному режимі.

Для забезпечення високого рівня захисту від різних вірусів і шкідливого програмного забезпечення бажано встановити на комп'ютер будь-яку антивірусну програму. Більшість з них платні, необхідно мати ліцензію, згідно з якою визначається період їх використання (1-2 роки). Є й антивірусні програми, поширювані абсолютно безкоштовно.

Є й антивірусні програми, поширювані абсолютно безкоштовно

Антивірус «Аваст»

Однією з найбільш популярних і ефективних утиліт, здатних захистити дані від шкідливого програмного забезпечення, є «Аваст». Як перевірити комп'ютер на віруси даною програмою? Та дуже просто. Для цього потрібно:

 • Завантажити та встановити антивірус «Аваст».
 • Відкрити вікно програми, клацнувши на панелі завдань піктограму утиліти.
 • У бічному меню знайти вкладку «Сканувати комп'ютер».
 • Клацнути по посиланню «Сканувати».
 • Вибрати режим «Повне сканування».
 • Натиснути кнопку «Пуск».
 • По завершенні перевірки клікнути мишкою по рядку «Показати результати».
 • У разі виявлення загроз в випливаючим меню вказати одну з дій ( «Лікувати» або «Видалити») і натиснути кнопку «Застосувати».
 • Перезавантажити комп'ютер.

Антивірус «Аваст», як надійний захисник, буде виконувати регулярне сканування системи при її запуску. Таким чином, буде відбуватися повна перевірка комп'ютера на віруси.

Програма Microsoft Security Essentials

Компанія Microsoft пропонує користувачам свій антивірус, який встановлений за замовчуванням в більш пізніх версіях операційної системи Windows . При своєчасній завантаження оновлень він не поступається за ефективністю іншим більш відомим програмами. При відповіді на питання про те, як виявити вірус в комп'ютері за допомогою програми Microsoft Security Essentials, потрібно виконати наступний алгоритм дій:

 • У системному треї знайти значок утиліти і клацнути по ньому мишкою.
 • З'явиться рядок «Відкрити», при натисканні на неї запуститься головне вікно програми.
 • У блоці «Параметри перевірки» вибрати значення «Повна».
 • Клікнути на кнопку «Перевірити зараз».

Сканування може зайняти досить тривалий час . По завершенні перевірки її результати можна подивитися у вкладці «Журнал». При виявленні загроз програма автоматично помістить їх в карантин або видалить. Після цього треба перезавантажити комп'ютер.

Антивірусна програма Kaspersky Internet Security

Антивірусна програма Kaspersky Internet Security

Лідером серед антивірусних програм, безсумнівно, виступає продукт, розроблений лабораторією Касперського. це антивірус Kaspersky Internet Security . Його використання неможливо без придбання ліцензійного ключа . Безкоштовна перевірка комп'ютера на віруси можлива тільки в рамках ознайомчого періоду, чинного протягом місяця. Для виконання очищення ПК необхідно:

 • Встановити антивірус.
 • Зареєструвати ліцензію або отримати тимчасовий ключ на один місяць (на робочому столі з'явиться гаджет антивіруса).
 • Клацнути мишкою по основній області гаджета (вона пофарбована в зелений колір), відкриється вікно програми.
 • Внизу клацнути по пункту «Перевірка».
 • Знайти блок «Повна перевірка».
 • Натиснути в ньому кнопку «Пуск» (із зображенням перевернутого трикутника).
 • Для того щоб бачити весь хід перевірки, потрібно в верхньому меню цього ж вікна перейти у вкладку «Менеджер завдань». При виявленні загроз область гаджета забарвиться в жовтий або червоний колір. З'явиться вікно з пропозицією дій щодо знайденої загрози.
 • Після завершення сканування буде потрібно перезавантаження системи.

Разова перевірка ПК на віруси

Більшість компаній, що розробляють антивіруси, випускають спеціальні сканери, призначені для разової перевірки ПК. Вони використовуються в якості доповнення до основної антивірусній програмі .


Сканер Microsoft Safety Scanner

Вирішити проблему, як знайти вірус в комп'ютері, допоможе відмінний безкоштовний сканер від корпорації Microsoft. Користуватися ним досить просто. Для цього потрібно:

 • Завантажити утиліту з офіційного сайту. При скачуванні потрібно інформація про розрядності операційної системи. Подивитися її можна в розділі «Панель управління», підрозділі «Система і безпека», вкладці «Система».
 • Запустити програму.
 • Поставити галочку в чекбоксі навпроти рядка «Прийняти всі умови ліцензійної угоди ».
 • Натиснути кнопку «Далі» двічі. Відкриється вікно, в якому потрібно вибрати тип перевірки (швидка, повна або вибіркова).
 • Натиснути на кнопку «Далі» (запуститься перевірка комп'ютера).
 • Дочекатися завершення перевірки і подивитися результати.
 • Клікнути на кнопку «Готово».

Сканер Microsoft Safety Scanner необов'язково зберігати на комп'ютері, його можна видалити, а коли знадобиться провести наступну перевірку , Скачати заново з оновленими базами.

Сканер Kaspersky Virus Removal Tool

Лабораторія Касперського розробила безкоштовну утиліту Kaspersky Virus Removal Tool, остання версія якої доступна для скачування на офіційному сайті виробника. Вона призначена для разової перевірки і не може виступати як повноцінний антивірус. Як перевірити комп'ютер на віруси за допомогою сканера? Для цього необхідно:

 • Завантажити сканер.
 • При завантаженні вибрати мову, на якому буде відображатися інтерфейс програми.
 • Запустити скачаний файл.
 • Прийняти умови ліцензійної угоди, поставивши прапорець навпроти відповідного пункту.
 • Натиснути на кнопку «Приступити до роботи».
 • Переключитися на вкладку «Налаштування» (значок у вигляді шестерінки).
 • Відзначити галочкою області для перевірки.
 • Перейти у вкладку «Автоматична перевірка».
 • Клікнути мишкою по кнопці «Запустити перевірку».
 • Після закінчення перевірки подивитися результат;
 • До знайденим шкідливим об'єктам застосувати одну з таких дій: «Лікувати», «Видалити» або «Пропустити».

Онлайн-перевірка на віруси

Маючи доступ в інтернет, можна скористатися таким дуже швидким і зручним способом , Як перевірка комп'ютера на віруси онлайн. Існує величезна кількість сервісів, що надають таку можливість. Єдиний недолік такої перевірки - неможливість сканування всього комп'ютера, а тільки окремих файлів і посилань.

Онлайн-сканер Dr.Web

Web

Відповісти на питання про те, як знайти вірус в комп'ютері, а саме перевірити безпеку окремих файлів, допомагає популярний онлайн-сервіс від відомого розробника антивірусного програмного забезпечення Dr.Web. Для того щоб ним скористатися, необхідно виконати наступні кроки:

 • Запустити будь-який браузер, встановлений на комп'ютері.
 • В адресному рядку ввести адресу сайту компанії (www.drweb.com).
 • У верхньому меню перейти у вкладку «Підтримка».
 • У блоці «Допомога по вірусам» клацнути по рядку «Онлайн-сканери».
 • У вікні, натиснути на кнопку «Вибрати файл».
 • Вказати файл, який потребує перевірки.
 • Клікнути мишкою по кнопці «Перевірити».

Після завершення аналізу буде представлений звіт, в якому відображається інформація по виявленим вірусам.

Онлайн-сервіс VirusTotal

Аналіз підозрілих файлів і посилань дозволяє провести інтернет-ресурс VirusTotal. Результат такої перевірки моментально виводиться на екран. Використовуючи сервіс, можна виявити більшість різновидів шкідливого програмного забезпечення (віруси, трояни, черв'яки і т. Д.). Як перевірити комп'ютер на віруси за допомогою онлайн-сервісу VirusTotal? Немає нічого простішого. Для цього потрібно:

 • Зайти на сайт безкоштовної антивірусної служби (www.virustotal.com).
 • Перейти в необхідну вкладку «Файл» або URL.
 • Натиснути на кнопку «Вибрати файл».
 • За допомогою провідника знайти файл, який слід перевірити.
 • Клікнути на кнопку «Перевірити».
 • Дочекатися закінчення аналізу.
 • Подивитися результати.


Подивитися результати

Очищення комп'ютера від вірусів за допомогою диска відновлення

При відсутності повноцінного антивірусного програмного забезпечення боротися з вірусами допоможуть диски відновлення як надійне, нове, безкоштовне засіб. Завантажувати їх бажано з сайту виробника, на якому передбачено постійне оновлення захисної бази. Використання таких дисків не виключає необхідність встановлення антивірусної програми, але на перших порах є відмінним рішенням, що забезпечує безпеку комп'ютера. Найпоширенішим є диск відновлення від розробника антивірусу Nod 32. Для його створення буде потрібно:

 • Зайти на офіційний сайт антивірусної програми Nod 32.
 • У верхньому меню натиснути по розділу «Завантажити».
 • Перейти у вкладку «Програми».
 • Клікнути мишкою по посиланню «Завантажувальний диск».
 • Натиснути на кнопку «Завантажити».
 • Зберегти образ диска на робочий стіл ПК.
 • Для запису його на CD клацнути правою кнопкою миші по значку образу диска.
 • У контекстному меню вибрати функцію «Запис образу диска».
 • У вікні натиснути на кнопку «Записати».

Диск готовий до використання.

Вирішити проблему, як перевірити комп'ютер на віруси за допомогою диска відновлення Nod 32, нескладно, головне, правильно крок за кроком виконати наступні дії:

 • Поставити в BIOS пріоритет завантаження з CD.
 • Вставити диск в дисковод.
 • Перезавантажити комп'ютер.
 • У вікні вибрати перший варіант ESET Live-CD Graphics mode. Завантажиться звичайний робочий стіл з інструментами для перевірки ПК на віруси.
 • Клікнути мишкою по утиліті ESET SysRescue.
 • У бічному меню переключитися на вкладку «Сканування ПК».
 • Натиснути на рядок «Smart-сканування».

Запуститься повна перевірка і очищення ОС Windows від вірусів.

безумовно, найкращим способом забезпечення безпеки комп'ютера є установка повноцінної антивірусної програми. Але можна обійтися і без неї, перевірка комп'ютера на віруси в систематичному порядку може здійснюватися з використанням різних сканерів, онлайн-сервісів і дисків відновлення.

Доброго дня! Сьогоднішня стаття буде присвячена антивірусів ...

Я думаю, много хто розуміє, что наявність антівіруса НЕ дает стовідсоткового захисту від усіх напастей и негараздів, тому не зайве буде іноді перевіряті его Надійність с помощью сторонніх програм . А тим, у кого немає антівіруса, перевіряті "незнайомі" файли, та й в цілому систему - тім более необходимо! для швидкої Перевірки системи, зручно користуватися невеликими програмами-антивірусами, у яких сама вірусна база знаходиться на сервері (а не у вас на комп'ютері), а на локальному комп'ютері ви запустите тільки сканер (приблизно займає дек. мегабайт).

Розглянемо детальніше, як перевірити комп'ютер на віруси в онлайн режимі (До речі, розглянемо спочатку російські антивіруси).

F-Secure Online Scanner

Сайт: http://www Сайт: http://www.f-secure.com/ru/web/home_ru/online-scanner

В цілому відмінний антивірус для швидкої перевірки комп'ютера. Для початку перевірки необхідно завантажити з сайту (посилання вище) невеликий додаток (4-5мб) і запустити його.

Більш докладно нижче.

1. У верхньому меню сайту, натисніть на кнопку "запустити зараз". Браузер повинен вам запропонувати зберегти або запустити файл, можете відразу вибирати запуск.


Браузер повинен вам запропонувати зберегти або запустити файл, можете відразу вибирати запуск

2. Після запуску файлу, перед вами відкриється невелике вікно , З пропозицією розпочати перевірку, просто погоджуєтеся.


Після запуску файлу, перед вами відкриється  невелике вікно  , З пропозицією розпочати перевірку, просто погоджуєтеся

Приклад перевірки комп'ютера на віруси.


Приклад перевірки комп'ютера на віруси

Висновки:

При швидкості з'єднання 50 Мбіт / с, мій ноутбук з ОС Windows 8 був перевірений за ~ 10 хв. Вірусів і сторонніх об'єктів не виявлено (значить, антивірус не дарма встановлений). звичайний домашній комп'ютер з Windows 7 перевірявся трохи більше за часом (швидше за все, пов'язано з завантаженням мережі) - був знешкоджений 1 об'єкт. До речі, після повторного огляду іншими антивірусами, більш підозрілих об'єктів не було. В цілому антивірус F-Secure Online Scanner справляє дуже позитивно враження.

ESET Online Scanner

Сайт: http://www.esetnod32.ru/support/scanner/

Знаменитий на весь Світ Nod 32 тепер є і в безкоштовній антивірусній програмі, яка в режимі онлайн може швидко і ефективно просканувати вашу систему на наявність в ній шкідливих об'єктів. До речі, програма крім вірусів, відшукує і просто підозріле і небажане ПО (при початку перевірки, є опція, щоб включити / відключити цю можливість).

Для запуску перевірки, потрібно:

1. Перейти на сайт і натиснути кнопку "запустити ESET Online Scanner ".


Перейти на сайт і натиснути кнопку запустити  ESET Online  Scanner

2. Після того, як скачаєте файл, запустіть його і погодьтеся з умовами використання.


Після того, як скачаєте файл, запустіть його і погодьтеся з умовами використання


4. Потім програма оновить свої бази (~ 30 сек.) І почне перевірку системи.


Висновки:

ESET Online Scanner перевіряє систему дуже ретельно. Якщо перша програма в даній статті перевірила систему за 10 хв., То ESET Online Scanner перевіряв її близько 40 хв. І це при тому, що частина об'єктів була виключені з перевірки в настройках ...

Так само після перевірки програма надає вам звіт про виконану роботу і сама автоматично себе видаляє (тобто після перевірки і чищення системи від вірусів, на вашому ПК не залишиться файлів від самого антивіруса). Зручне!

Основна проблема в тому, що піймав вірус людина «біжить» в пошук і забиває запит - «Як видалити вірус з комп'ютера?
Що ж відбувається насправді в цей момент?
А мізки не пробували включити?
Навіщо запитаєте?
Дивитися відео: Як перевірити комп'ютер на віруси безкоштовно?
Розкажіть ніж ви користуєтеся для видалення вірусів?
Як перевірити комп'ютер на віруси даною програмою?
Як перевірити комп'ютер на віруси за допомогою сканера?
Як перевірити комп'ютер на віруси за допомогою онлайн-сервісу VirusTotal?