Дії при виявленні зараження

  1. стандартну поведінку
  2. Очищення і видалення
  3. множинні загрози
  4. Видалення файлів в архівах

Зараження можуть потрапити на комп'ютер з різних джерел, таких як веб-сайти, загальні папки, електронна пошта або знімні носії (накопичувачі USB, зовнішні диски, компакт-або DVD-диски, дискети тощо. Д.).

стандартну поведінку

Зазвичай ESET NOD32 Antivirus виявляє зараження за допомогою наступних модулів:

• захист файлової системи в режимі реального часу;

• захист доступу в Інтернет;

• захист поштового клієнта;

• сканування комп'ютера на вимогу.

Кожен модуль використовує стандартний рівень очистки та намагається очистити файл, помістити його в карантин або перервати підключення. У правому нижньому куті екрана відображається вікно повідомлень. Додаткові відомості про рівні очистки та поведінці см. В розділі очищення .

В розділі   очищення

Очищення і видалення

Якщо дія за замовчуванням для модуля захисту файлової системи в режимі реального часу не визначене, користувачеві пропонується вибрати його у вікні попередження. Зазвичай доступні варіанти Очистити, Видалити або Нічого не робити. Не рекомендується вибирати дію Нічого не робити, оскільки при цьому заражені файли не будуть очищені. Виняток допустимо тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що файл не є шкідливим і був виявлений помилково.

Очищення слід застосовувати, якщо файл був атакований вірусом, який додав до нього шкідливий код. У цьому випадку спочатку програма намагається очистити заражений файл, щоб відновити його первісний стан. Якщо файл складається виключно зі шкідливого код, він буде знищений.

Якщо заражений файл заблокований або використовується будь-яким системним процесом, зазвичай він видаляється тільки після звільнення. Як правило, це відбувається після перезапуску системи.

множинні загрози

Якщо при скануванні комп'ютера будь-які заражені файли не були очищені (або для параметра рівень очищення було встановлено значення Без очищення), на екрані відобразиться вікно попередження, в якому вам буде запропоновано вибрати дію для таких файлів. Слід вибрати дії для файлів (дії вибираються окремо для кожного файлу в списку), а потім натиснути кнопку Готово.

Видалення файлів в архівах

В режимі очищення за замовчуванням архів буде видалено тільки в тому випадку, якщо він містить інфіковані файли. Інакше кажучи, архіви, в яких є незаражені файли будуть збережені. Однак слід проявляти обережність при скануванні в режимі ретельної очистки, так як при цьому архів видаляється, якщо містить хоча б один інфікований файл, незалежно від стану інших файлів в архіві.


Якщо комп'ютер проявляє ознаки зараження шкідливою програмою (наприклад, працює повільніше, часто завмирає тощо. П.), Рекомендується виконати наступні дії.

• Під час використання ESET NOD32 Antivirus і виберіть команду «Сканування комп'ютера».

• Виберіть варіант Сканувати комп'ютер (додаткову інформацію див. В розділі сканування комп'ютера ).

• Після закінчення сканування перевірте в журналі кількість просканованих, заражених і очищених файлів.

Якщо слід сканувати тільки певну частину диска, виберіть варіант Розширене сканування та виберіть об'єкти, які потрібно сканувати на предмет наявності вірусів.