Дмитро Азарєнков: «Просування в Пошуку Mail.Ru без посередників»

У рамках Міжнародної SEO Conference 2015 Дмитро Азаренков, керівник відділу оцінки якості Поиска@Mail.Ru, представив огляд оновленого інструментарію для веб-майстрів; розглянув переваги прямого доступу вебмайстрів до видачі, поділився прикладами з практики і дав рекомендації по просуванню.

Дмитро Азаренков,

У кабінеті веб-майстра в Пошуку Mail.ru є сервіс , Що дозволяє через пошук виявитися на першому місці.

Розробники активно розвивають функціонал кабінету. Змінився дизайн, розширився ряд доступних сервісів. Крім статистики пошукових роботів (тобто того, як робот бачить сайт), сервіс також дозволяє легко переіндексувати контент сайту в один клік - через три дні після натискання на кнопку нові дані вже будуть у видачі. Є також і сервіс, який стежить за запитами: показує CTR, позиції у видачі, кліки та інші стандартні дані.

Сервіс кабінет вебмастера став своєрідним підсумком спроби об'єднання функціоналу пошуку з потребами вебмайстрів та інтересами кінцевих користувачів.

Основна мета веб-майстра - домогтися того, щоб його сайт виявився на першому місці по ключових запитах. Мета пошукової машини зводиться до того, щоб показувати в ТОПі видачі тільки кращий результат. Сервіс «Хочу на перше місце» став свого роду втіленням всіх перерахованих вище завдань.

Він був запущений в якості експерименту близько двох років тому. Тоді розробники Mail.ru думали, що основними його користувачами стануть ентузіасти (люди, які ведуть невеликі вузькотематичні блоги і сайти). Передбачалося, що вони будуть просувати свої сторінки по вузьких спеціалізованим запитам. Однак в підсумку, таких ентузіастів не виявилося, зате сервіс став затребуваний з комерційних запитам.

Частотність запитів в сервісі обмежена по верхній шкалі: дозволено розміщувати сторінки по запитам, які показуються приблизно 150 раз в місяць. Так наприклад, сайт, присвячений медичної тематики, став активно розміщувати свої запити (десятками в день), завдяки чому став успішно просуватися по вузькоспеціалізованим запитам. Поки йшов експеримент, запити для нього додавалися буквально кожен день. Кількість посилань переступило за 1000. У результаті за цими спеціалізованим запитам на ресурс став надходити відповідний трафік.

У серпні цього року сервіс «Хочу на перше місце» був запущений для всіх. Це означає, що зараз, зайшовши до Кабінету вебмастера і зареєструвавши сайт, можна отримати повний доступ до цього функціоналу.

Для початку роботи з сервісом потрібно ввести сторінку зареєстрованого в Кабінеті вебмастера сайту; запит, за яким веб-майстер хотів би розміститися, і натиснути на кнопку «Отримати дані». Після цього з запропонованої статистики можна вибрати запити, які були показані в минулому місяці. За кожен обраний запит буде списано певну кількість балів.

Якщо запит є геозалежних - можна вибрати регіон:

Після цього заявка йде на оцінку асессоров. Якщо на цьому етапі все нормально, далі документ обробляється за допомогою спеціальної технології машинного навчання, яка аналізує поведінкові чинники. За підсумками проводиться динамічний розрахунок місця. Отже, чи буде сторінка на першому місці, визначає не бажання вебмастера, а алгоритм. Після того, як сторінка виявляється у видачі (максимум через 3 дні), запускається постійний моніторинг, і за його результатами вона переміщається вгору або вниз по видачі.

Важливо відзначити, що Пошуку цікаво по низькочастотних запитах показувати релевантні сторінки, оскільки для нього це велика складність. І така схема дозволяє спростити цю задачу для пошукової системи.

При реєстрації в сервісі вебмайстру дається 15 балів, які згодом можна додатково заробляти. Робиться це через сервіс «Поліпшити пошук». За допомогою цього сервісу можна повідомити про будь-які проблеми в Пошуку: нерелевантною видачі, проблеми технічного характеру і т.п. Після відпрацювання цих повідомлень вебмайстру буде видано відповідне кількість балів.

На форумі Searchengines.guru є велика тема, присвячена виведенню сайту в ТОП Mail.ru. Там можна почерпнути масу важливих тонкощів.

За допомогою сервісу «Хочу на перше місце» актуально просувати бізнес з високою маржинальністю. Наприклад, це можуть бути сайти, які продають системи опалення, медичні та будівельні послуги і подібне. Він також добре працює на регіональність.

Таким чином, вирішивши проблему Пошуку, веб-майстер отримує можливість просувати свій ресурс по низькочастотних спеціалізованим запитам. Такий підхід дозволяє отримати відвідувача, який не просто прийшов з пошуку, а знає, що йому потрібно. Наприклад, по опалювальним системам вебмастера розміщують запити по певним моделям котлів. Під кожен із запитів вони роблять цільову сторінку, на якій є відгуки, характеристики та інша інформація - всі відповіді на всі можливі питання відвідувача.

Що стосується розвитку сервісу, найчастіші пропозиції від вебмайстрів включають такі:

  • Купити бали.
  • Відкрити платну масову завантаження.

В даний час сторінки, одержувані Пошуком від вебмайстрів, - досить якісні. Частотність запитів дорівнює 150. Надалі вона буде рости.

Поки ще низькочастотні запити - найбільша проблема для пошукової системи. За ним немає поведінкових метрик, великого масиву даних, які можна проаналізувати. Вся робота ведеться методом проб і помилок. Сервіс «Хочу на перше місце» покликаний внести більше ясності в питання індексації сайтів і поліпшити роботу Пошуку Mail.ru.

В даний час частка Mail.ru в загальному пошуку становить близько 7%.

Дополнительная информация

rss
Карта