Додаємо сайт в Яндекс.Вебмастер, Google Webmaster. Лічильники: Яндекс.Метрики, Google Analytics

 1. Панелі для вебмайстрів
 2. панель Яндекс.Вебмайстер
 3. Панель Google.Webmaster (Гугл.Вебмастер)
 4. Лічильники відвідуваності
 5. Лічильник Яндекс.Метрика
 6. Лічильник Google Analytics
 7. Навіщо потрібні лічильники

06.01.2015 15:00

Всім привіт!

Після деякого перериваючи пов'язаного з великою завантаженістю я з колегами знову знайшов час, щоб приділити його написання чергової статті. Отже, сьогодні ми розглянемо панелі вебмайстрів та лічильники. Я розповім навіщо вони потрібні і що можна зробити і як правильно їх налаштувати.

Панелі для вебмайстрів

Почнемо мабуть з панелей для вебмайстрів, за великим рахунком вони необхідні нам, з їх допомогою ми можна отримувати інформацію від пошукових систем, можна повідомляти різну інформацію пошуковим системам (таку як наприклад додати sitemap.xml, додати сайт в базу пошукової машини і т. Д .). У Рунеті є дві основні пошукові системи - це Яндекс і Google, їх сумарна частка аудиторії становить більше 90% (за різними оцінками їх частка різна я взяв усереднений показник), всі інші пошукові системи відповідно мають менше 10% аудиторії, тому в усіх статтях я буду розповідати в основному тільки про ці два пошукача.

панель Яндекс.Вебмайстер

Для реєстрації сайту в панелі необхідна наявність пошти в домені "yandex.ru", з іншими доменами увійти в панель вебмастера не вийде. Панель знаходиться за адресою: https://webmaster.yandex.ru .

Для додавання сайту в панель, необхідно перейти за наступною адресою: https://webmaster.yandex.ru/site/?wizard=add.site . Після цього необхідно буде підтвердити права на право управління сайтом, зараз (на січень 2015 г.) підтвердити їх за допомогою таких дій:

 • Посредствам розміщення html-файлу;
 • Посредствам розміщення мета-тега;
 • Посредствам розміщення txt-файлу;
 • Посредствам розміщення dns записи.

Для кожного сайту (домена) записи унікальні.

На даному скріншоті показана головна сторінка Яндекс.Вебмайстер. Тут зібрана вся основна інформація про сайт. Панель Яндекс.Вебмайстер оснащена досить великим функціоналом, окремо я розповім про нього в наступних статтях по ходу вирішення питань просування.

Панель Google.Webmaster (Гугл.Вебмастер)

Для реєстрації в панелі для вебмайстрів від Google потрібно мати адресу електронної пошти будь-якого поштового сервісу. Панель розташовується за адресою: https://www.google.com/webmasters/tools/ . Для додавання сайту в панель вебмастера необхідно перейти за відповідним посиланням.

Для підтвердження прав на управління сайтом в Google існують такі способи:

 • Посредствам розміщення html-файлу;
 • Посредствам розміщення мета-тега;
 • Посредствам входу в панель управління доменом;
 • Посредствам Google Analytics;
 • Посредствам диспетчера тегів Google.

Дані записи унікальні для всіх доменів в рамках одного аккаунта google.

Для відображення максимально повної статистики аккаунт в Google Webmaster необхідно пов'язати з аккаунтом в Google Analytics.

Лічильники відвідуваності

Існує безліч лічильників відвідуваності, як не дивно дані в багатьох дуже сильно різняться, при цьому деякі можна встановити в прихованому режимі, інші тільки з інформерамі. При просуванні сайтом ми встановлюємо в основному Яндекс.Метрика і Google Analytics - перші для отримання більш повної статистики (в метриці є дуже зручні засоби, такі як Вебвізор, теплова карта кліків, посилань і т.д.). Аналітікс встановлюється для більш коректного збору даних в зв'язки з Google Webmaster.

Лічильник Яндекс.Метрика

Перегляд статистики здійснюється за даною адресою: https://metrika.yandex.ru/ . Додавання нового ресурсу здійснюється з цієї адреси: https://metrika.yandex.ru/add/ . Якщо вам необхідно надати доступ до лічильника іншим користувачам, це робиться тут: https://metrika.yandex.ru/grants/ .

Лічильник Google Analytics

Переглянути статистику можна тут: https://www.google.com/analytics/web/ . Додавання нового сайту в систему статистики здійснюється тут: https://www.google.com/analytics/web/#management/Settings/ (В випадаючому списку вибрати "Створити обліковий запис"), тут же здійснюються різні настрій.

Навіщо потрібні лічильники

Основною метою лічильників є отримання достовірної статистики. Статистика необхідна для оцінки ефективності сайту, зокрема бувають випадки, коли у сайту є велика кількість відвідувачів, а замовлень немає, після перегляду статистики стане ясно в чому проблема, як правило причини може бути дві, перша - не цільовий трафік, друга - погана конверсія у сайту.

Ru/site/?

Дополнительная информация

rss
Карта