Докладне керівництво по активації Windows 10

  1. Термінологія
  2. Часто задавані питання
  3. Поширені коди помилок
  4. процес активації

Користувачі Windows 10 дуже часто стикаються з труднощами при оновленні, ліцензування та активації системи. У даній статті ми вирішили відповісти на найпоширеніші питання, пов'язані з цими процедурами в Windows 10

фото   @Microsoft Me Polska
фото @Microsoft Me Polska . за матеріалами MakeUseOf

користувачі Windows 10 дуже часто стикаються з труднощами при оновленні, ліцензування та активації операційної системи. Windows 10 офіційно вийшла 29 липня 2015 року та спочатку отримала визнання в світі технологій. З тих пір Windows нерідко піддавалася критиці, і репутація продукту серйозно коливається.

Дуже велика кількість користувачів все ще роздумують над тим, чи варті оновлюватися, стикатися з труднощами або краще відмовитися від Windows. У даній статті ми вирішили відповісти на найпоширеніші питання, пов'язані з процедурами активації та ліцензування Windows 10.

Термінологія

Термінологія

Ключ продукту (Product Key) є традиційним способом для оновлення та ліцензування Windows. Якщо Ви купили нову версію Windows 10 у роздрібного продавця, є власником корпоративного договори для отримання ліцензій або купили новий пристрій з Windows 10, Вам швидше за все потрібно буде ввести ключ продукту під час процесу установки і активації.

Цифрова прив'язка (Digital Entitlement) призначена для процесу оновлення з Windows 7, 8 і 8.1 на Windows 10 без використання нового ключа продукту.

Цей новий метод активації в Windows 10 прив'язує ключ продукту до обладнання. Це означає, що при оновленні з Windows 7, 8 і 8.1 на Windows 10, Вам більше не доведеться вводити ключ продукту кожен раз при установці Windows 10.

Перевірити поточний статус активації можна шляхом: додаток "Параметри" -> "Оновлення та Безпека" -> "Активація". Якщо Ви точно не знаєте, як Windows 10 виявилася на вашій системі, Microsoft надає корисну зведення про те, як система могла з'явитися на вашому пристрої.

Часто задавані питання

Часто задавані питання

Питання 1: Чи можу я оновити апаратні компоненти на своєму комп'ютері?

Можливість оновлення обладнання залежить від типу вашої ліцензії. Будь-який користувач, оновити з Windows 7, 8 або 8.1 зіткнеться з тим, що цифрова прив'язка Windows 10 безпосередньо пов'язана з системними апаратними засобами, зокрема, з материнською платою. До речі, ходять чутки, що Microsoft спробує перепродати Windows 10 в одному з оновлень, але, насправді, це неправда.

При спробі оновлення комп'ютерних компонентів, Вам доведеться повторно активувати установку Windows 10, використовуючи автоматизовану телефонну службу. Таким чином, додавання оперативної пам'яті, нового жорсткого диска або SSD-накопичувача, а також відеокарти не викличе жодних проблем. Якщо Ви ще не встигли оновитися до Windows, а термін періоду безкоштовного оновлення ще не закінчився, Ви можете перевстановити стару операційну систему після зміни конфігурації комп'ютера і виконати оновлення з неї. Це не найшвидший спосіб, але він гарантовано спрацює.

З OEM ліцензіями все просто - одноразове використання, прив'язані до обладнання. Роздрібні ліцензії дозволяють переміщати вашу установку з однієї системи на іншу за умови, що Ви тримаєте ключ установки в безпечному місці.

Примітка: цифрова прив'язка в цілому не замінює ключі продукту, але ліцензійні ключі Windows 10 відносяться до загального типу, а значить, вони не унікальні для вашої активації.

Припущення: існує багато невизначених моментів, що стосуються статусу активації Windows 10 на оновленому обладнанні. Вважається, що при оновленні поточної операційної системи на Windows 10, ключ продукту буде позначений. Будь-яке оновлення по закінченню річного періоду безкоштовного оновлення буде повторно активовано, тому що не є порушенням умов ліцензійної угоди.

Питання 2: Чи можна використовувати ключ від Windows 7/8 / 8.1 для чистої установки Windows 10?

Так, починаючи з Windows 10 версія 1511 ( листопадове оновлення ), Ви можете активувати Windows 10, використовуючи ключ від Windows 7, 8 і 8.1. Процитуємо коментар віце-президента Microsoft по продуктам Windows Гейб аулу (Gabe Aul):

"Якщо Ви встановите дану збірку, і вона автоматично не активується, Ви можете ввести ключ продукту з Windows 7, Windows 8 або Windows 8.1, який використовувався для активації попередніх версій Windows на конкретному пристрої. Для активації перейдіть в "Параметри" -> "Оновлення та Безпека" -> "Активація" і виберіть опцію "Змінити ключ продукту".

Питання 3: Чи можна взагалі виконувати чисту установку?

Звичайно можна. На Windows 10 до версії 1511, Ви могли проводити чисту установку Windows 10 вже після поновлення.

Під час процесу оновлення з Windows 7,8, 8.1 на Windows 10, комп'ютера присвоювався унікальний ідентифікатор пристрою, прив'язаний до материнської плати. Після установки Windows 10, Ви могли завантажити новий ISO-образ і виконувати чисту установку.

Ви можете як і раніше виконати повну установку таким способом, і Windows 10 повинна автоматично активуватися за допомогою унікального ідентифікатора пристрою, збереженого на сервері Microsoft. У цьому випадку, Ви можете пропустити крок введення ключа продукту. Вашого комп'ютера буде присвоєно загальний ключ продукту до тих пір, поки цифрова прив'язка буде підтверджена за допомогою бази даних Microsoft.

Починаючи з версії 1511 Ви можете використовувати Засіб створення настановних носіїв Windows 10 (Media Creation tool) для створення інсталяційних дисків і пристроїв флеш-пам'яті, установки Windows 10 з нуля і активації чистих установок за допомогою ключа Windows 7,8 і 8.1.

Питання 4: Я втрачу свій ключ при оновленні!

Це було б очевидне свинство від Microsoft, але насправді це не так. Формулювання системи ліцензування є настільки заплутаними, що надходила суперечлива інформація від різних джерел, що викликає плутанину.

Microsoft оновила ліцензійну угоду для декларації змін передачі прав, зберігши при цьому основні умови ліцензування. Це означає, як зазначено вище, OEM ліцензії жорстко прив'язані до конкретного пристрою, з яким вони поставлялися, а роздрібні копії можуть бути переміщені з одного пристрою на інший, за умови, що у старому пристрої установка видалена в першу чергу.

Ліцензійна угода також захищає права на повернення до попередніх версій Windows, якщо Вам не до душі Windows 10. Як би там не було, зміни торкнулися не всіх, як це слід було б очікувати.

Питання 4a: Який тип ключ залишиться в кінцевому підсумку?

Всі ключі будуть переводитися в залежності від версій ОС. Роздрібні ключі Windows 7,8 і 8.1 залишатимуться роздрібними ключами. OEM ключі і корпоративні ліцензії також збережуть свій статус.

Питання 5: Чи можу я перенести ліцензію Windows 10 на новий комп'ютер?

Також, як і у випадку зі старими версіями Windows, дана можливість залежить від типу ліцензії, яку Ви хочете перенести. Ви можете використовувати діагностичний інструмент Microsoft Genuine Advantage Diagnostics Tool для визначення типу ліцензії. Скачайте і запустіть утиліту. Ви відведе статус перевірки (Validation Status), ключ продукту (Product Key) і тип ідентифікатора продукту (Product ID Type).

Якщо у вас роздрібна (retail) ліцензія, Ви можете переносити ліцензію Windows 10 на новий комп'ютер без труднощів. Ви не можете переносити цифрову прив'язку на новий пристрій.

Питання 6: Я купив Windows 10. Чи є у мене цифрова прив'язка?

Ні, тільки користувачі, оновити з ліцензійних версій Windows 7,8 і 8.1 використовують цифрову прив'язку для захисту активації Windows 10. Користувачі, окремо купили ліцензії Windows 10 повинні вводити тільки номер продукту як зазвичай, незалежно від способу установки - з диска або з пристрою флеш -пам'яті.

Питання 7: Чи стане моя піратська копія легітимною?

Ні. Ви зможете оновитися, але отримаєте "чорну мітку", що означає що операційна система не буде підтримуватися. Таким чином, Ви не зможете отримати патчі безпеки і майбутні оновлення.

Проте, під час раннього періоду поновлення відразу після 29 липня, багато користувачів повідомляли, що їх піратські копії Windows 7, 8 і 8.1, які одержували оновлення за допомогою центру оновлення Windows і додатки "Отримати Windows 10" змогли оновитися зі статусом активації "Система Windows активована "і отримали новий ідентифікатор продукту.

З іншого боку, поодинокі позитивні відгуки були додатковими численними негативними відгуками від користувачів недійсності версій Windows. Вони повідомляли про запити "Заплати і активуй", які були пов'язані з піратськими активаторами, використовуваними для активації Windows 7, 8 або 8.1. Під час процесу оновлення перевіряється можливість апгрейда до Windows 10, і користувачі піратських версій тут не стануть винятками.

Питання 8: Чому технічна версія Insider Preview НЕ активується?

У той час, як багато учасників програми попереднього тестування Windows Insider сподівалися на безкоштовну активацію своїх версій, але це сталося лише частково. На багатьох комп'ютерах учасників Windows Insider спочатку Windows 10 активувалася, але після поновлення була повернута ознайомча версія. Інші тестери програми повідомили, що їх активації залишилися недоторканими.

Ви все ще можете зареєструватися в програмі Windows Insider .

Питання 9: Допоможіть! Нічого не відбувається!

По-перше, перевірте поточний статус активації шляхом: "Параметри" -> "Оновлення та Безпека" -> "Активація". Якщо система активована, можна розслабитися і насолоджуватися новою системою. В іншому випадку, існує велика кількість причин і відповідно рішень.

Якщо Ви бачите повідомлення "Підключіться до Інтернету для активації Windows". виберіть опцію ручної активації і приступите до процесу активації. Якщо це не спрацювало, Microsoft рекомендує зателефонувати в службу технічної підтримки.

Якщо Ви не впевнені, виконували Ви оновлення з ліцензійною Windows чи ні, варто почекати деякий час для першої спроби автоматичної активації Windows у фоновому режимі.

Питання 10: Допоможіть! Нічого не відбувається! Я не хочу чекати!

Якщо Ви не хочете почекати, Ви можете спробувати зробити дві речі.

Автоматизована активація по телефону: Натисніть Windows + R і введіть в пошуковий рядок назва команди SLUI.EXE 4. Відкриється діалогове вікно зі списком країн. Виберіть вашу країну з меню, що випадає, і утиліта покаже безкоштовний номер телефону і код вашої установки.

У цей момент зверніть увагу на номер телефону і код установки. Автоматизована система запросить код установки, а після цього повідомить код підтвердження, який потрібно буде самостійно ввести.

Автоматизована система запросить код установки, а після цього повідомить код підтвердження, який потрібно буде самостійно ввести

Примусова активація: Відкрийте командний рядок з правами адміністратора. Для цього натисніть клавіші Windows + R і введіть запит CMD. В якості альтернативи, можете натиснути павою кнопкою миші по іконці меню Пуск і вибрати пункт "Командний рядок (адміністратор)".

Після відкриття використовуйте команду vbs -rearm для повторної спроби активації. Для завершення процесу потрібно перезавантаження комп'ютера. Після перезавантаження введіть ваш ключ продукту.

Якщо це не спрацювало, запустіть командний рядок з правами адміністратора і введіть slmgr.vbs / ato. Дана команда примусово запускає перевірку ліцензії Windows 10.

Нарешті, якщо у вас не вийшло ввести ключ продукту за допомогою вищеназваних команд, попробуте slmgr.vbs / ipk XXXX-XXXX-XXXX-XXXX, замінивши символи X ключем вашого продукту.

Даний методи можуть використовуватися для обійти загальні помилки з кодами 0XC004E003, 0x8007000D, 0x8007232b або 0x8007007B. Наступний розділ присвячений інших кодами помилок.

Поширені коди помилок

Поширені коди помилок

У розділі наводяться найзагальніші коди помилок, що виникли в ході процесу активації. Багато з них можуть бути усунені за допомогою запропонованих вище рішень.

Помилка 0xC004C003: Ключ продукту заблокований

Ви можете зіткнутися з цією помилкою при виконанні чистої установки Windows 10 без попереднього поновлення на Windows 10. Ця помилка була звичайним явищем відразу після релізу Windows 10, але була частково виправлена ​​в Windows 10 версія 1511, роздільною активацію Windows 10 за допомогою ключа від Windows 7 , 8 або 8.1.

Даний код помилки з'являвся також, коли сервери оновлень Windows зайняті в момент звернення до них. У цьому випадку Ви можете почекати короткий проміжок часу або пройти в "Параметри" -> "Оновлення та Безпека" -> "Активація" і вибрати опцію активації.

Якщо Ви як і раніше стикаєтеся з помилками при виконанні оновлення, слід повернутися до попередньої установці Windows і переконатися, що ця версія активована.

Помилка 0xC004F034: ліцензія не може бути отримана або недійсна. Помилка 0xC004F050: введений ключ продукту недійсний. Помилка 0xC004E016: помилка при установці ключа продукту.

Дані помилки зазвичай виявляються при введенні недійсного ключа продукту або ключа продукту від іншою версією Windows.

Проте, проблема частково зважилася з виходом Windows 10 версія 1511.

Помилка 0xC004C4AE: служба перевірки виявила порушені бінарні файли Windows. Помилка 0xC004E003: служба ліцензування програмного забезпечення повідомила, що сталася помилка при перевірці ліцензії

Дана помилка може з'являтися, якщо Ви встановлювали в систему стороннє програмне забезпечення. Зазвичай це пов'язано з додаванням непідтримуваного мови, але також може бути викликано фальсифікацією перевірки автентичності в попередніх версіях Windows.

Ви можете повернутися на попередню версію і переконатися, що ліцензія є справжньою. Якщо це так, Ви можете відновити комп'ютер до стану, що передує установці стороннього ПО і завершити активацію.

Якщо дані заходи не допомагають, Ви ймовірно використовуєте недійсну версію Windows.

Помилка 0xC004FC03: виникла проблема з мережею при активації цієї копії Windows

Це помилка підключення до мережі. Якщо Ви оновилися з попередньої версії Windows, Ви все ще можете не бути підключені до Інтернету. Перевірте установку драйверів мережевих карт і адаптерів, спробуйте підключитися до Інтернету і пройти активацію.

Аналогічним чином, настройки фаєрвола можуть перешкоджати процесу активації. Перевірте ваші настройки, але, якщо проблема залишилася, зателефонуйте в службу технічної підтримки Microsoft.

Помилка 0xC004C812: сервер активації визначив, що для зазначеного ключа продукту перевищено лічильник активацій

Якщо Ви використовували ключ продукту для активації інший установки Windows 10 або є власником OEM ліцензії, Ви можете зіткнутися з цією помилкою. Тут є два варіанти подальших дій: перевірте, чи є ключ продукту дійсним і відкотіться до попередньої версії і підтвердіть активацію або зв'яжіться з центром підтримки клієнтів і уточніть статус ключа продукту.

Є ймовірність, що попередня ліцензія Windows була недійсною. В цьому випадку Вам потрібно буде придбати новий ключ продукту. Якщо Ви купили дешевий ключ продукту, можливо вам продали ключ, що відноситься до корпоративної ліцензії, який бал заблокований заднім числом.

Помилка 0xC004C001: сервер активації визначив, що зазначений ключ продукту неправильний

Ви можете зіткнутися з цією помилкою, якщо корпоративна ліцензія була активована на більшій кількості пристроїв, ніж це передбачено умовами ліцензійної угоди. Помилка може бути пов'язана з причинами, індивідуальними для різних користувачів.

Якщо Ви використовуєте корпоративні ключі на організацію на своїй роботі, зверніться до системного адміністратора або IT-підрозділом і поясніть, що саме сталося. Вони повинні направити вас в правильному напрямку.

Якщо Ви є фізичною особою, який придбав корпоративну ліцензію, зв'яжіться з продавцем для обміну або повернення ліцензії.

Велика ймовірність, що хтось ще зіткнувся з ідентичними проблемами. Пошуковий запит з кодом помилки зазвичай допомагає знайти рішення проблеми на відповідних майданчиках

процес активації

процес активації

Microsoft змінився спосіб поширення ліцензій і процес активації, але ці зміни не повинні вас серйозно турбувати. Постійне обговорення нових методів ні до чого не приведе. Microsoft тим часом отримує прибуток без відкритих конфліктів з громадськістю і не шкодячи в цілому позитивної репутації Windows.

Microsoft не сильно поширюється з приводу детальної інформації про службу активації, що не дивно. Windows 7, 8 і 8.1 були зламані через кілька місяців після релізу, Windows 10 може не бути винятком. У Microsoft чудово розуміють, що будь-яка інформація може стати зброєю для кіберперступніков.

Основні труднощі активації Windows 10 пов'язані з безкоштовним оновленням з існуючої версії. Важливо пам'ятати, що процес оновлення включає унікальний процес ідентифікації пристрою, який гарантує, що інформація про пристрій буде записана у відповідній базі активації Microsoft, а ліцензія буде сертифікована для повторного використання.

Після виходу версії 1511 активація стала трохи простіше, і сподіваємося, що ми відповіли на ваш питання!

А ви стикалися з проблемами при активації Windows? У чому полягала проблема? Як Ви її вирішили? Поділіться в коментарях.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Для чистої установки Windows 10?
Питання 3: Чи можна взагалі виконувати чисту установку?
Питання 4a: Який тип ключ залишиться в кінцевому підсумку?
Питання 5: Чи можу я перенести ліцензію Windows 10 на новий комп'ютер?
10. Чи є у мене цифрова прив'язка?
Питання 7: Чи стане моя піратська копія легітимною?
Питання 8: Чому технічна версія Insider Preview НЕ активується?
А ви стикалися з проблемами при активації Windows?
У чому полягала проблема?
Як Ви її вирішили?

Дополнительная информация

rss
Карта