Дослідження грунту перед початком будівництва

Показником фізичних властивостей грунту є коефіцієнт ущільнення Показником фізичних властивостей грунту є коефіцієнт ущільнення. Він визначається на стадії геодезичних робіт. При зведенні будівельних конструкцій досліджуються породи: річковий пісок, чорнозем і його складові, глина. Значення коефіцієнта ущільнення має дорівнювати 0,95-0,98. Московська будівельна лабораторія "ТехЛабКонтроль" з сайтом https://tehlabkontrol.ru/grunt пропонує свої послуги з лабораторного випробування грунтів і визначення необхідних показників.

Робота починається з вимірювання "скелета грунту": забору певної кількості проби сухого ґрунту в ємність. Збільшуючи поступово показник вологості, визначається рівень, коли щільність грунту стає максимальною. Номінальна вологість - унікальний показник для кожного складу грунту. Залежно від способу визначення коефіцієнта ущільнення застосовуються спеціальні прилади: динамічний або статичний густиноміри. Існують методи дослідження грунту без обладнання.

Головна мета визначення коефіцієнта ущільнення, це дослідження стабільності ділянки, на якому будуть проводитися будівельні роботи. Така перевірка потрібна і при підготовці піщаних подушок. Існує 2 способи проведення робіт: польовий і лабораторний. Польовий спосіб або експрес-спосіб проводиться за 2 дні, лабораторний - за кілька більший час, оскільки вимагає спеціального обладнання. Властивості грунту на площі, відведеної під будівництво, можуть бути різними: містити різну кількість повітря, крихких частинок, тому коефіцієнт ущільнення грунту визначається в декількох місцях. Основна його мета - визначитися з розмірами фундаменту і його фізичними характеристиками.

Додано: 29.03.2018 18:39:13

Дополнительная информация

rss
Карта