Довго завантажується комп'ютер з Windows 10 при включенні: причини і вирішення проблеми

 1. конфігурація системи
 2. Як запустити відновлення
 3. Чим може допомогти засіб відновлення
 4. утиліта Autoruns
 5. Швидкий старт
 6. У мене все одно не вантажиться

Якщо довго завантажується комп'ютер з операційною системою Windows 10 при включенні, перше, на що звертається увага - список автозавантаження. Причому марно використовувати відповідну вкладку Диспетчера завдань. Потрібно качати спеціальну утиліту Autoruns. Нинішня версія вийшла 4 січня 2016 року, тому не всі про неї тепер знають. Це практично єдина причина, не рахуючи знімних носіїв. У Windows є звичка перевіряти всі флешки на помилки, так що перед включенням ПК виймайте будь-які сторонні пристрої для зберігання даних.

Рідше Windows 10 довго завантажується через те, що убитий жорсткий диск. Оцінити справедливість цього твердження можна за допомогою утиліти Вікторія. Проблема з нею в тому, що працює вона з-під DOS і тільки з інтерфейсом IDE (або його емулятором, що потрібно виставити в налаштуваннях BIOS). У Windows 10 інтерфейс сильно урізаний і, м'яко кажучи, виглядає неповноцінне в порівнянні зі своїм же більш потужним варіантом. Причина повільної роботи в тому, що швидкість читання секторів сильно знижена. До десятків і навіть сотень разів. Так що система дійсно може завантажуватися півгодини.

конфігурація системи

Ми вже наголошували про затертий вінчестер. Цікаво те, що сама система працює на нормальній швидкості. Довго триває лише завантаження. Хоча можливий і зворотний варіант - гальмує весь час. Перш ніж нести вінчестер на ремонт, спробуйте подивитися конфігурацію системи. Іноді десятка дуже довго завантажується з тієї причини, що штучно урізаний обсяг нею оперативної пам'яті. Це може бути зроблено через незнання, або вірус зумів перезаписати опції. Тоді і робочий стіл повільно завантажується, і все інше відчутно гальмує.

 1. Натисніть Win + R і введіть msconfig. Якщо довго завантажується комп'ютер з операційною системою Windows 10 при включенні, перше, на що звертається увага - список автозавантаження
 2. Нас цікавлять Розширені можливості пошуку на закладці завантаження.
 3. Якщо встановлений максимум пам'яті, зніміть його негайно. При нульовому кількості ОЗУ завантаження може тривати годинами.

Якщо ОС дійсно вантажиться годинами, спробуйте зробити ту ж саму операцію з командного рядка кошти відновлення.

Як запустити відновлення

Потрібен інсталяційний носій (DVD або флеш). Виставите в BIOS опції так, щоб завантажитися саме з нього. Або застосуєте меню (виклик через F12 або рідше ESC). Суть полягає в тому, що потрібно вибрати саме наш інсталяційний носій.

 1. У нашому випадку завантажуватися будемо з дисковода. Він формально позначений, як CD, але насправді це DVD.
 2. Двома натисканнями «+» пересуваємо потрібний варіант на першу позицію в завантажувальному меню.
 3. Тиснемо Вийти і зберегти (F10), підтверджуємо, і ОС почне завантажуватися з нашого носія. Попутно дивіться, чи збереглася довге завантаження Windows 10. Якщо немає, то 100% вірогідність того, що справа криється в системі або вінчестері. Швидше в першому, ніж у другому. Може допомогти відкат системи до найближчої точки (яку потрібно ще зробити було заздалегідь).
 4. Вибираємо потрібний варіант завантаження (якщо носій Мультізавантажувальний, як в нашому випадку). Перший екран можна пропустити, нічого не змінюючи.
 5. Наступне вікно якраз те, що нам потрібно.
 6. Клацаємо мишкою по посиланню в лівому нижньому кутку, щоб почати процес налагодження.

Чим може допомогти засіб відновлення

Нашому увазі будуть представлені по крайней три опції, яким слід приділити увагу:

утиліта Autoruns

Все сказане вище відносилося до того випадку, коли ОС може включатися десятками хвилин: півгодини, чверть і так далі. Це однозначно вказує на вірус, системні неполадки, неправильні настройки (конфігурація). Але якщо вдається завантажитися відчутно швидше, правте меню автозавантаження. Проблема тут була до 2016 року в тому, що не всі випадки, можна було звести через реєстр і Диспетчер завдань. Однак тепер на сайті Майкрософт викладена утиліта, яка володіє колосальними можливостями (technet.microsoft.com/ru-ru/sysinternals/bb963902.aspx).

Утиліта має гору опцій (для запуску з командного рядка), але і без них працює чудово. Не потрібно розпаковувати архів (і «витягувати все»), просто запускайте утиліту.

Жовтим кольором позначені ті додатки, які зовсім відсутні на ПК. Знімайте з них галки безбоязно.

Якщо якийсь ключ неможливо змінити, додаток перезавантажиться (з дозволу користувача) від імені адміністратора. Це працює метод, щоб змусити ПК запускатися відчутно швидше.

Швидкий старт

У сучасних системах є не тільки швидке завантаження, але навіть Ultro. Сенс в тому, що опускається тест POST, і негайно управління передається на вінчестер. Ultro відрізняється тим, що навіть не виводить пропозицію увійти в BIOS. Отже, скасувати це вже буде не можна. На запит в ТП Gigabyte про те, як же тепер відключити швидке завантаження, була відповідь, що потрібно скинути пам'ять BIOS SETUP. Кожен школяр тепер знає, що для цього потрібно вилучити батарейку, а в деяких материнських платах, крім цього є перемикач для тих же цілей.

Ми знаємо одне: ні той, ні інший метод не використовувався. Просто одного разу ПК чомусь запропонував увійти в BIOS замість звичайного стрімко вивести на екран робочого столу (на це у нього йшли лічені секунди). Так що ми змогли відключити швидкий старт. Краще почекати півхвилини, ніж бути позбавленим можливості зайти в BIOS. До того, як активувати швидкий запуск Windows 10, подумайте про те, що робити станете, коли знадобиться змінити SETUP. А все настройки відразу втрачати не хочеться. Там і гаряче підключення SATA врублю, і багато чого ще є корисного. І переробляти доведеться ...

Коротко - якщо завантаження триває півгодини, не потрібно думати, що відключений зараз швидкий старт виправить проблему. Варто лише, відрегулювати BIOS. Ця опція потрібна для геймерів, які цінують кожну секунду.

У мене все одно не вантажиться

Чому Windows 10 не вантажиться саме сьогодні? Час від часу система ставить оновлення. Деякі з них ставляться дуже довго. Зокрема, перехід на нову збірку займає порядком часу. Особливо процес розтягується у випадку з ноутбуками.

Час від часу система не працює через драйверів, які можна відкотити з Диспетчера обладнання (вхід через Win + X). Система сама оновлює ПО, не попереджаючи. Відкотити найсвіжіші. Ось приклад такої ситуації (answers.microsoft.com/ru-ru/windows/forum/windows_10-performance/%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BE/fc2d6779- 6107-4ab8-9b93-a55ef3d0588b). В даному випадку некоректно працювали 2 паралельно включені відеокарти. Допомогла правка реєстру.

Але що робити тому, чия проблема специфічна? На жаль, відповіді на це питання не існує. Потрібно терпляче досліджувати форуми. Користувачеві Windows згодом доводиться стати спецом в обслуговуванні ПК. Біллі подумав, що це краще, ніж навантажувати свою ТП. Десятка це перша система, яка приблизно з середини 2016 року доставляє мінімум незручностей. З ХР все було набагато складніше.

Але що робити тому, чия проблема специфічна?