Економія заряду батареї на Android

 1. 1. Відключення всіх непотрібних в даний момент функцій (WiFi, Bluetooth, GPS).
 2. 2. Інтернет
 3. 2.1. Відключайте інтернет, коли він вам не потрібен.
 4. 2.2. Якщо вам все-таки потрібен інтернет, але не важлива його швидкість - відключайте режим 3G
 5. 2.3. Вимкнення постійного підключення до інтернету (не рекомендую)
 6. 2.4. Зменшення інтернет-трафіку.
 7. 3. Економне використання екрану.
 8. 3.1. Зниження яскравості підсвічування
 9. 3.2. Використання темної теми оформлення додатків (читалок, меседжер і т.п.), темного фону екрану і т.п ..
 10. 3.3. Блокування екрану, коли не використовується смартфон.
 11. 4. Відмова від використання живих шпалер
 12. 5. Відключення зайвої вібрації =)
 13. 6. Боротьба із зайвими фоновими процесами
 14. 6.1. Використання різних "таск-кілерів" (диспетчерів завдань)
 15. 6.2. Видалення зайвого процесів з автозавантаження
 16. 6.3. прибрати непотрібні віджети з робочого остола
 17. 7. Використання спеціальних програм для економії батареї
 18. Як знайти злодія енергії?

Минулого тижня ми задавали читачам питання, які інструкції ви хотіли б бачити на нашому сайті? І ось одним з перших нам задав питання і тим самим подав ідею для інструкції користувач AXD91. Це питання - Як продовжити роботу акумулятора на Android. Отже, ви запитали - ми відповідаємо.

Отже, ви запитали - ми відповідаємо

Проблема енергозбереження в Android досить актуальна, рідкісний девайс в режимі активного використання живе довше доби без підзарядки. Але все таки є деякі заходи з продовження життя батареї. Їх я і спробую викласти. Якщо щось не так - виправляйте або доповнюйте.

Методів економити батарею безліч, тому після декількох переписувань статті я вирішила їх об'єднати в більші групи. Це моє суб'єктивне розподіл, але мені здається, так буде зрозуміліше і легше читати.

1. Відключення всіх непотрібних в даний момент функцій (WiFi, Bluetooth, GPS).

Це саме базове, і, мабуть, найголовніше правило енергозбереження для будь-якого смартфона.

Такі функції, як GPS, WiFi, BlueTooth, мобільний інтернет, в тому випадку якщо ви не використовуєте найкраще відключати. Зробити це можна в налаштуваннях, або через різні віджети, які полегшують цей процес (наприклад, через штатний в Android або один з цих ).

Зробити це можна в налаштуваннях, або через різні віджети, які полегшують цей процес (наприклад, через штатний в Android або один з  цих  )

Увага, всі ці модулі використовують енергію, навіть якщо в даний момент ви їх не використовуєте. Так наприклад, якщо ви сидите в інтернеті через WiFi - можна відключити мобільний інтернет, і навпаки.

2. Інтернет

Чи не знав як назвати цей пункт, і назвав просто "Інтернет". Інтернет модуль їсть енергії чимало, особливо якщо це процес не контролювати. В даному розділі можна виділити кілька варіантів зниження витрат енергії на інтернет-модуль.

2.1. Відключайте інтернет, коли він вам не потрібен.

Особисто мене цей спосіб не влаштовує. У мене безлімітний тарифний план і я звик до постійного підключення до інтернету і постійним оновленням - перевірці пошти, погоди, і т.п. Якщо ж ви подібними функціями не користуєтеся - можна вимикати його через Меню-Налаштування-Бездротові мережі-Мобільний інтернет (зняти прапорець), або, для більшої зручності можна додати віджет відключення інтернету на робочий стіл ( Як додавати віджети ). Зазвичай подібний віджет є у будь-якої версії Android. Якщо у вас його немає - можна скачати, наприклад, цей.

2.2. Якщо вам все-таки потрібен інтернет, але не важлива його швидкість - відключайте режим 3G

Як це дивно не прозвучить, але в режимі 3G витрачається в рази більше енергії, ніж в режимі 2G. Це я перевіряв особисто. Коли садили батарея, але потрібно, наприклад, поспілкуватися в асьці, я відключав 3G і телефон замість того. щоб відключитися через 10 хвилин. жив ще близько години і більше.

Зробити цей знову ж можна через різні віджети, наприклад цей , Або через налаштування (є не у всіх): Меню-Налаштування-Бездротові мережі-Мобільна мережа-Використовувати 3G

2.3. Вимкнення постійного підключення до інтернету (не рекомендую)

Для повноцінної коректної роботи багатьох корисних функцій Android потрібно постійно підключення до інтернету, але при бажанні цю функцію можна вимкнути. Робиться це через зняття прапора з довгою назвою: Настройки-Бездротові мережі-Мобільна мережу-Включити режим постійного підключення до мережі мобільногй зв`язку для передачі даних.

Увага, якщо у вас стоїть безліч додатків, які вимагають підключення інтернету, або ви самі часто користуєтеся інтернетом, включення цієї опції може тільки збільшити витрату енергії, тому що на від'єднання від мережі витрачається багато енергії.

2.4. Зменшення інтернет-трафіку.

Звичайно ж, чим менше обмін даних, тим менше витрати енергії. Детальніше про зниження трафіку читаємо в інструкції Витік інтернет-трафіку на Android і як з нею боротися . Якщо коротко - то потрібно знизити частоту різних фонових оновлень - погоди, пошти, ПО і т.п.

3. Економне використання екрану.

Екран сучасного смартфона - один з основних споживачів енергії батареї. Тому для зниження споживання енергії можна оптимізувати роботу екрану. Це досить велика тема, і звичайно ж тут не обійтися без жертв. Ось кілька заходів:

3.1. Зниження яскравості підсвічування

Це найефективніший спосіб зниження його енергоспоживання. Налаштувати яскравість можна тут: Налаштування-Дисплей-Яскравість. Якщо ваш смартфон має датчик освітленості, то можна довірити яскравість екрану йому але як критерій рівня яскравості у Android будуть візуальні якості, а не економія батареї. Тому, якщо потрібно продовжити життя батареї - знімаємо галочку "Яскравість втоматіческого" і налаштовуємо за своїм розсудом.

3.2. Використання темної теми оформлення додатків (читалок, меседжер і т.п.), темного фону екрану і т.п ..

Чим темніше - тим економніше Чим темніше - тим економніше  , Хоча залежить від дисплея , Хоча залежить від дисплея.

3.3. Блокування екрану, коли не використовується смартфон.

Налаштувати час блокування дисплея можна в Настройки-Дисплей-Автоотключение екрану. Поставте, наприклад, 30 секунд (15 мало, 60 багато).

4. Відмова від використання живих шпалер

Живі шпалери для Android - це хоч і красиво, але частіше за все вони витрачають вашу батарею. Винятки становлять шпалери на зразок фото дня , Які просто раз на день міняють картинку. Решта ж найчастіше вимагають постійного використання ресурсів вашого смартфона для перемальовування, неминучими б'є по витраті енергії.

5. Відключення зайвої вібрації =)

Як ви знаєте, вібрація також витрачає пристойно енергії. У Android вона може використовуватися в різних містах. Якщо відключення вібродзвоника може привести до пропущених викликів, то, наприклад, відключення вібрації при введенні тексту можна сміливо відключити. Особисто мені воно навіть заважає. Залежно від використовуваної клавіатури, налаштування можуть бути різними. Але в кожному разі вони знаходяться за адресою: Настройки-Мова і клавіатура-<Ваша клавіатура>

Наскільки цей захід заощадить батарею - не можу сказати. Це лише одне з моїх пропозицій. Можна також відключити вібрацію в інших додатках і іграх.

6. Боротьба із зайвими фоновими процесами

Поряд з дисплеєм, фонові процеси Android є однією з енергетичних чорних дір. Неконтрольовані фонові процеси Android попсували нервів вже багатьом, і не тільки своєї енергетичної ненажерливістю. Як з ними боротися?

6.1. Використання різних "таск-кілерів" (диспетчерів завдань)

Найпростіший спосіб боротися з фоновими процессамі- це "вбивати" їх, тобто використовувати різні вбивці процесів, на кшталт Advanced Task Killer або будь-якого іншого. Але особисто я це робити не раджу, тому що подібні програми вбивають процеси не дуже коректно, через що забивається пам'ять смартфона, виникають помилки, глюки і т.п. І доводиться періодично перезавантажувати девайс.

6.2. Видалення зайвого процесів з автозавантаження

Якщо ви, як і я, не хочете користуватися тасккіллерамі, то можна видалити зайві процеси з автозавантаження. Зробити це можна такими додатками, як Android Assistant або Autorun Manager

Навіть якщо ви видалили процес з автозавантаження, якщо на вашому робочому столі є який-небудь віджет від цього додатка, воно також запуститься фоном. Звідси наступне правило:

6.3. прибрати непотрібні віджети з робочого остола

Не знаєте як? тоді читаємо Як видаляти віджети на Android

7. Використання спеціальних програм для економії батареї

Додатків таких на маркеті безліч, достатньо ввести Battery saver в рядок пошуку маркету . АЛЕ, на жаль, більшість подібних програм працюють як звичайні вбивці процесів. Вбивають все підряд і постійно, чим ставлять під загрозу нормальну роботу Android. У вмілих руках, правда, вони можуть стати просто чудотворцями.

Які ж програми пораджу особисто я?

7.1. JuiceDefender (вимагає Root-права).

Це відмінне універсальне рішення, яке включає в себе готові профілі економії заряду, які керують функціями телефону (WiFi, Передача даних, Екран, процеси і т.п.). Про програму розповім детальніше трохи пізніше. Детальніше читаємо в огляді .

7.2. Battery Calibration

Це застосування призначене для так званої "Калібрування батареї". Теж розповім трохи пізніше.

Як знайти злодія енергії?

В Android є штатна можливість подивитися інформацію про витрату заряду батареї за напрямками. Для цього потрібно зайти в Настройки - Про телефоні - Акумулятор - Використання акумулятора.

Також існує велика кількість сторонніх додатків, які дозволяють подивитися різну інформацію про витрату батареї. Наприклад, SystemPanel, Powertutor, віджет "Інфо про батарею" або інші подібні.

Інструкція не остаточна і можливо буде поповнюватися. Якщо у вас є питання чи свої варіанти вирішення проблеми витрати батареї - пишіть в коментарях.

Схожі статті:

Додати коментар

Як з ними боротися?
Які ж програми пораджу особисто я?
Як знайти злодія енергії?