Економія електроенергії за допомогою сонячних батарей - міф чи реальність? © Солнечние.RU

  1. резервна електростанція
  2. Автономна електростанція
  3. гібридна електростанція
  4. мережева електростанція
  5. Сонячні колектори і водонагрівачі

Чи можна заощадити за допомогою сонячних батарей Чи можна заощадити за допомогою сонячних батарей?
Це питання ми чуємо кожен день від наших клієнтів і відповідали на нього сотні разів.

Звичайно, в кожному конкретному випадку, у Вас вдома, в квартирі або на дачі, в невеликій компанії або на великому виробництві, відповідь завжди індивідуальний і залежить від багатьох факторів (тип електростанції, регіон експлуатації, сезонність експлуатації, чи є підключення до мережі 220 / 380 Вольт, тип електрообладнання, наявність незатеняемого місця для установки панелей і т.д.). Тим не менш, є кілька основних варіантів застосування сонячної енергії в побуті та на виробництві, які ми розглянемо і спробуємо охопити більшу частину Ваших питань.

Для отримання електрики від Сонця застосовуються такі 4 типи електростанцій:

  • резервна,
  • автономна,
  • гібридна,
  • мережева.

резервна електростанція

При застосуванні цього типу, мови про економію не йде, тому що мається на увазі, що є підключення до мережі 220 Вольт, але бувають відключення електрики.

Цей тип використовується тільки при відключенні світла на час від декількох годин до 2-3 днів. На час, коли відключили електрику, найпотрібніші електроприлади (холодильник, освітлення і т.п.) підключаються до инвертору, який бере енергію від акумуляторів і сонячних батарей невеликої потужності (200-300 Вт).

Комплектація і вартість резервної системи мінімальна , Але тому що використовується ця система не завжди, то електроенергія від неї виходить досить дорогий. Але резервні системи і не встановлюють для економії, тому що їх призначення зовсім інше - забезпечити найважливіші електроприлади в будинку або на дачі електрикою, коли воно раптово зникло в розетці.

Автономна електростанція

Цей тип електростанції використовується там, де немає підключення до мережі і якщо порівнювати її з бензо- або дизель-генератором, то застосування автономної сонячної електростанції вигідніше приблизно в 2 рази. Крім того, вона працює абсолютно безшумно і не вимагає постійного підвезення палива, заправки і частого техобслуговування.

При цьому потрібно зазначити, що в широтах Росії взимку отримувати електроенергію тільки від Сонця дуже дорого через малу кількість сонячних днів. Тому, при необхідності цілорічної експлуатації, система обов'язково доповнюється бензогенераторов, який періодично використовується при тривалій відсутності Сонця.

гібридна електростанція

Гібридна сонячна електростанція - це та ж автономна, але з постійним підключенням до мережі 220 Вольт.

Гібридна електростанція працює наступним чином: при наявності енергії від сонячних батарей, ця енергія використовується в першу чергу, а при її нестачі використовується мережу. При такій роботі, акумулятори, що входять до складу обладнання, використовуються не завжди, що значно збільшує їх термін служби в порівнянні з автономною системою, в якій їх потрібно буде міняти один раз в 3-5 років.

Крім того, використовуючи гібридну електростанцію, Ви не тільки заощадите в майбутньому, а й при відключенні світла (мережі), не залишитеся без електрики.

мережева електростанція

Мережева сонячна електростанція складається всього з двох основних компонентів: мережевий інвертор і панелі необхідної потужності (зазвичай від 500 Вт до 5 кВт).

Особливістю цього типу є те, що для роботи обов'язково необхідна наявність мережевого електрики, а також те, що електроенергія виробляється тільки в світлий час доби. При відключенні електрики, мережевий інвертор також відключається, тобто Ви не зможете використовувати енергію від сонячних батарей в разі, якщо у Вас відключать світло.

Цей тип електростанції не забезпечує резерв і застосовується тільки для економії на оплаті електроенергії або для отримання додаткової потужності при підключенні до мережі з обмеженням по потужності.

всі промислові сонячні електростанції є мережевими.

Примітка: розрахунок вартості електроенергії наведено в цінах 2013 року. У розрахунок необхідно вносити коригування виходячи з відношення обмінного курсу рубля на сьогоднішній день до 2013 у році ..

Сонячні колектори і водонагрівачі

Для отримання теплової енергії від Сонця застосовуються сонячні водонагрівачі. Трубчасті вакуумні колектори, що входять до складу систем нагріву води, мають ККД 60-70%, що приблизно в 4 рази перевищує ККД сонячних батарей. Крім того, найпростіші моделі сонячних водонагрівачів являють собою моноблок і досить дешеві.

З цих причин, використання сонячних водонагрівачів дозволяє значно заощадити на оплаті теплової енергії вже зараз і типовий термін їх повної окупності становить близько 5 років.

Сподіваємося, наведена інформація допоможе Вам зробити вибір !

Дополнительная информация

rss
Карта