Email-розсилки: як легко оцінити конверсію листи в цільове дію

  1. Як ця різниця впливає на економіку і доходи
  2. рівень вище
  3. Так само працює зі спливаючими вікнами
  4. Як налаштувати повну аналітику email-розсилок і pop-up вікон
  5. Крок 1. Мета
  6. Крок 2. Цінність
  7. Крок 3. Час
  8. підсумки

Статистика розсилок і спливаючих вікон - це улюблений момент багатьох маркетологів

Статистика розсилок і спливаючих вікон - це улюблений момент багатьох маркетологів. «Наш open rate близько 60% ...» - резюмує фахівець своєму начальнику. Але є одна дуже суттєва відмінність, яке розділять маркетологів на 2 групи.

Перша група (спойлер, вони не бачать повної картини і програють другої групи) зазвичай дивиться тільки на наступні метрики:

  • Email list - кількість читачів розсилки;
  • Open rate - відсоток відкриттів;
  • Click rate - відсоток кліків;
  • Bounce rate - частка листів, відхилена поштовим сервісом (адреси немає, лист сприйнято як спам і ін.)
  • Unsubscribe Rate - відсоток відписок;
  • Complaint Rate - відсоток відправки читачем в спам;

Часто дивляться тільки на перші 3, хоча і всі вони не дадуть повного бачення. І це проблема.

Ці метрики допомагають оцінити чи правильно ви підібрали читачів і тему для них, чи цікавий їм ваш контент і т.д. Але ви не дізнаєтеся, як лист спрацювало в продаж - чи виконало воно свою головну задачу. Звичайно, цільовим дією може бути і не продаж, а щось інше.

Про другої групи користувачів поговоримо докладно далі, якщо хочете підняти реальну ефективність розсилок, то ця стаття спеціально для вас.

Як ця різниця впливає на економіку і доходи

Давайте разом уявимо, що ми займаємося email-маркетингом в інтернет-магазині і запусків розсилки по своїм клієнтам, як ручні, так і тригерні (кинуті кошики, промокодом і багато іншого).

Беремо 2 листи і порівнюємо їх:

Беремо 2 листи і порівнюємо їх:

Якщо дивитися на стандартні метрики, то перший лист очевидно працює краще. Це і показники відкриття (тема листа) і кліків по посиланнях. Але не поспішайте ... Давайте усложним метрики (більше об'єктивності) і додамо головний показник - продажу

Давайте усложним метрики (більше об'єктивності) і додамо головний показник - продажу

Та-дам! Коли ми бачимо більше цифр, аналітика повністю змінюється. Тепер стає зрозуміло, що лист 2 більше ніж у 3 рази ефективніше першого. Воно дозволило заробити на 121 600 рублів більше.

Уявіть і порівняйте. Ви робите рекламу в Facebook, платите за кліки (переходи на сайт) і у вас це успішно виходить, за клік ви платите зовсім небагато і CTR оголошення досить високий. Тільки це не має ніякого сенсу, якщо ви отримуєте мінімум покупок і ціна за клієнта дуже висока. Тому ви дивитеся на конверсію в покупку і вартість покупки по цій рекламі. Так чому ж в email-маркетингу ви про це забуваєте?

рівень вище

Ви можете вивести свій email-маркетинг зовсім на новий рівень, коли він не забирає гроші, а приносить їх. Подумайте, який бекграунд буде виглядати вражаюче? «Open rate моїх листів становив в середньому 55%» або «Кожна моя розсилка приносила в середньому 120 000 рублів». Ну адже очевидно ж, правда?

Такий же принцип працює і зі спливаючими вікнами. Спливаюче вікно може вести на «продає» ще раз, але ж в такому випадку ви будете оцінювати його ефективність в продаж.

Крім продажів на кожен сегмент користувачів є власна мета:

  • Зробити дзвінок;
  • Підписатися на розсилку;
  • Залишити заявку;
  • Порекомендувати ваш продукт;
  • Почати використовувати інструмент в сервісі;
  • Та ін.

Тому обов'язково в першу чергу вимірюйте досягнення мети. Звичайно ж, укупі з іншими метриками. Інакше ваші листи стають простим креативом заради креативу.

Так само працює зі спливаючими вікнами

Багато хто не заглядають далі перших показників: кількості кліків, підписок, залишених контактів.

Клік користувач зробив, добре, але що сталося з ним далі, як спливаюче вікно вплинуло на прийняття рішення на наступному кроці?

Подумайте над цим. Адже у вас є можливість бачити всю аналітику.

Як налаштувати повну аналітику email-розсилок і pop-up вікон

Усвідомлюючи всю серйозність цільових метрик і отримуючи запит такої можливості на ринку email-маркетологів, ми впровадили цю можливість в своєму сервісі Carrot Quest . Вам або вашим колегам не потрібно будувати складні воронки, занурюватися в якусь аналітику, вдаватися до допомоги програміста.

3 простих кроки в процесі створення листи (за часом це займає пару хвилин).

Крок 1. Мета

Подумайте, з якою метою ви створюєте цей лист, яких дій ви очікуєте від користувачів. Уже в самому кінці, перед запуском листи, сервіс запропонує вибрати мету.

Один момент. Якщо ви ще не використовуєте Carrot Quest, то попередньо потрібно буде налаштувати збір подій - які дії вчиняв користувач (зареєструвався, оплатив і інші). Але тут у вас не виникне особливих труднощів, тому що інтерфейс і налаштування були створені, щоб це міг зробити кожен маркетолог без допомоги програміста.

Крок 2. Цінність

Різні дії користувача в воронці продажів можна охарактеризувати в грошовому вираженні, тому не обов'язково з метою за листом враховувати тільки оплати.

Уявіть, якщо з одного покупця ви отримуєте 10 000 рублів, а покупцем стає кожен 10-я заявка (конверсія 10%), то отримання однієї заявки приносить вам 1 000 рублів. Значить, кожен користувач, який після прочитання листа залишить заявку, дає дохід від листи + 1 000 рублів. Далі логіка така ж, більшість цілей можна оцінити в грошовому вираженні.

Наприклад, якщо на сайті ви генеруєте тільки заявки, а далі вже по телефону робите продаж, то природно продажу в аналітиці листи відстежити буде не так просто (хоча і це можна). Ви можете в грошовому вираженні оцінити, скільки "потенційно" вам приносить одна заявка і виставити цінність мети в налаштування.

Але можна і не робити грошовий вираз мети, а просто стежити за тим, скільки користувачів після отримання листа зробили потрібну дію.

Крок 3. Час

Момент, який не варто випускати з уваги. Ми з вами прекрасно знаємо, що в залежності від типу бізнесу, складності прийняття рішення, вартості продукту і іншого, процес покупки відрізняється - десь після прочитання листа користувач купить через місяць, а десь прямо зараз.

Ви повинні розуміти цикл покупки в вашому бізнесі і виставляти час перевірки мети строго з цими цифрами. Адже якщо користувач купить у вас через місяць після прочитання листа, а зазвичай цикл покупки займає всього тиждень, то можна вважати лист причиною покупки. Швидше за все, в цьому випадку вплинуло щось інше.

Враховуйте це і ставте час в настройках мети:

підсумки

Коли ви бачите весь набір метрик відразу, то отримуєте повну зворотний зв'язок за якістю вашого листа. Так ви постійно працює на поліпшення і на досягнення цільових показників, ніж простого креативу і відкриттів листи.

Ви можете спробувати сервіс Carrot Quest безкоштовно 14 днів , Запустити ручні і тригерні розсилки, подивитися аналітику по кожному користувачеві, використовувати багатоканальний онлайн-консультант і багато іншого.

Так чому ж в email-маркетингу ви про це забуваєте?
Подумайте, який бекграунд буде виглядати вражаюче?
Ну адже очевидно ж, правда?
Клік користувач зробив, добре, але що сталося з ним далі, як спливаюче вікно вплинуло на прийняття рішення на наступному кроці?

Дополнительная информация

rss
Карта