ESET: дві третини акаунтів соціальних мереж піддавалися злому

компанія ESET представляє результати масштабного опитування інтернет-користувачів на тему злому акаунтів в соціальних мережах. Опитування проводилося в офіційних спільнотах російського представництва компанії ESET.

Згідно із загальними результатами опитування, 60% користувачів (близько двох тисяч опитаних) як мінімум один раз втрачали доступ до акаунтів в результаті дій зловмисників; з них у 25% профайли були зламані неодноразово. При цьому 32% користувачів мають достатній рівень комп'ютерної грамотності (або удачі), щоб жодного разу не піддатися злому.

Крім того, сумарно, близько 8% користувачів поняття не мають про те, викрадалися їх логіни і паролі від соціальних сервісів. Ці дані відрізняються в залежності від соцмережі - найбільшу обізнаність продемонстрували користувачі Facebook, де про можливе зломі акаунтів не здогадуються тільки 2% опитаних.

Якщо з підсумкових результатів опитування виключити відповідь «не знаю», то вийде, що атакам піддавалися акаунти 65% користувачів (37% зазнали злому один раз, 28% - неодноразово), а зберегти свої персональні дані змогли тільки 35% опитаних.

Слід зазначити, що на даний момент сумарна кількість акаунтів в соціальних мережах Вконтакте і Однокласники перевищує 400 млн, а число російськомовних користувачів Facebook складає близько 9 млн чоловік.

Кіберзлочинці зламують акаунти соціальних мереж заради вимагання або перепродажу паролів, для розсилки спаму і фішингових посилань, для особистих цілей і т.д. Також логіни і паролі від соцмереж можуть потрапити в руки кіберзлочинців разом з цілим рядом особисту інформацію (даних для входу в онлайн-банкінг, паролів від електронної пошти, акаунтів MMO-ігор і інших сервісів), яку збирають шкідливі програми на зараженому ПК. Іншим поширеним способом розкрадання паролів є фішинг, коли користувач сам відправляє персональні дані шахраям, не підозрюючи про їх наміри.

Для захисту від злому акаунтів користувачам слід підвищити рівень безпеки соцмереж за допомогою відповідних налаштувань в профайлах, використовувати для авторизації на сайтах не повторюються складні паролі, а також встановити комплексне антивірусне рішення, здатне оперативно детектувати фішингові сторінки і шкідливе ПО.

Опитування користувачів проводився в офіційних спільнотах ESET Russia на сайтах Однокласники (odnoklassniki.ru/nod32), Вконтакте (vk.com/nod32) і Facebook (facebook.com/ESETNOD32Russia) в травні-червні 2013 року. В опитуванні взяли участь понад 3000 користувачів.

Дополнительная информация

rss
Карта