Файлові менеджери: Total Commander і його друзі.

  1. Історія розвитку.
  2. Total Commander
  3. FAR manager
  4. Unreal Commander
  5. Free Commander
  6. Frigate
  7. Порівняльна таблиця.

Невелике вступ: якщо ви часто використовуєте програми для обробки або створення чого-небудь, вам дійсно варто поглянути на сховище онлайн-утиліт Softhome. Можливо, там ви знайдете ті утилитки, яких вам не вистачало.

Отже, про що ж такому, цікавому і цікавому, ми поговоримо в цей раз? Тема нашої розмови проста і зрозуміла - файлові менеджери для Windows. На сьогоднішній день багато користувачів навіть не знають про існування такого великого і дуже корисного класу програм, а шкода. Не більше ніж п'ять-шість років тому файлові менеджери були майже що обов'язковою частиною домашнього софтового набору практично на кожному комп'ютері. Так що ж це таке? Всі ми звикли до звичної файлової оболонці Windows - провідникові і системі татусів і файлів. Зазвичай файловий менеджер представляє собою мультіоконную програму (класично - двовіконну), де в одному вікні відкривається один каталог, а в іншому - інший. Крім того, в файловому менеджері є купа функцій, які спрощують роботу з файлами і дозволяють робити її з більшою ефективністю (пам'ятаєте пунктик «відправте в ...» в контекстному меню файлу? - так ось, це набагато зручніше!). Файлові менеждерів, враховуючи також швидкі засоби роботи з логічними розділами, відмінно підходять для роботи з великою кількістю файлів, включаючи їх сортування за тегами і групове перейменування. Таким чином, з огляду на яку кількість файлів зараз зберігається на комп'ютері у середньостатистичного користувача, файлові менеджери є ефективним м і потужним засобом для роботи з ними. Дана стаття розповість про найбільш популярних і гідних файлових менеджерах, а також наведемо порівняльну таблицю характеристик - щоб вам було простіше вибрати собі програму до душі =)

Історія розвитку.

Файлові менеджери не з'явилися раптово, як гриби після дощу, у них довга і славна історія - вони з'явилися дуже давно - не сказати що одночасно, але, скажімо так, незабаром після появи операційної системи DOS. По суті, в відсутності графічних оболонок, і навіть після їх появи, вони були тоді єдиним засобом для комфортного управління файлами на комп'ютері. Можна розглянути розвиток тих найперших файлменеджер на прикладі програми Norton Commander. Початковим розробником його був простий американський програміст Джон Соухе. Навіть в першій версії програма мала всі ознаки повноцінного файлменеждера. В інших версіях, глобальних удосконалень не треба було, було лише додавання функціоналу, а архітектура залишалася колишньою. Те ж саме було і з програмами-конкурентами. Таким чином, можна сказати.

Концепція програми-файлового менеджера вже була народжена статичної і самодостатньою. Подальші версії, на які, власне і припав пік популярності (2.0 (1988), 3.0 (1989), 4.0 (1992)), також не принесли нічого особливо нового, лише з'явилися гарячі клавіші і можливість створення підключаються розширень. Якими і скористалися прості користувачі - в ті часи багато налаштовували свій файлменеджер під себе аж до копання в початкових кодах. Версії під сучасні операційні системи тожене сильно змінилися - хоч інтерфейс і став красивішим, додалося багато необов'язкових фішок, але філософія залишилася колишньою. Отже. Перейдемо до нашого традиційного топ-5, щоб зрозуміти, що можна поставити на комп'ютер в підмогу провіднику ...

Total Commander

Total Commander

Це, мабуть, найбільш відомий і популярний сьогодні файловий менеджер. У нього велике ком'юніті, і це дозволяє йому розвиватися, чому, як не дивно, не заважає платний статус програми, адже посудіть самі - існує навіть 64х - розрядної версії. Можна сказати, цей файловий менеджер знають навіть ті, хто про файлових менеджерах не чув зовсім =) Але це все лірика. Отже, покопаємось в «відрі з цвяхами». Взагалі, програма до 2002 року називалася Windows Commander, але потім у маркетингово відділу майкрософт від такої несправедливості стався серцевий напад і внаслідок судового позову програма знайшла сьогоднішню назву. Отже, найбільш поширені і популярні версії програми працюють під х32, також в основну версію (без плагінів) є багато чого корисного. Наприклад, це непоганий FTP-клієнт і відмінний вбудований архіватор, який працює з усіма популярними типами архівів. Також в активі у програми можливість підрахунку контрольної суми файлів, розширені можливості в порівнянні файлів і вбудований шістнадцятибітну вьюер. Також окремо варто відзначити можливість підключення плагінів і підтримку 255-сімвльних імен файлів для NTFS. Мабуть, єдиним недоліком програми є її платність і закритий вихідний код. Якщо вас це не бентежить, вона буде кращим вибором.

FAR manager

FAR manager

Ця програма вперше з'явилася в 2000-му році. По суті, вона є подальшим розвитком Norton Commander'a. Вона підтримує нову архітектуру Windows і у неї з'явилися нові функції, щодо своєї ДОС-прародительки, але мінімалістичний інтерфейс так і не змінився з 90-волохатих років. Тут як і раніше рулять гарячі комбінації і стрілочки + Enter. Підтримка миші, звичайно, теж є, але не у всіх версіях. Якщо ви ще застали той самий Нортон, ФАР явно вам припаде до смаку, бо - звичка. Програма безкоштовна, вихідний код відкритий. В принципі, найближчий конкурент Total Commander'a.

Unreal Commander

Unreal Commander

Популярність цієї програми тільки набирає обертів. Ви запитаєте цього ж в ній особливого? Ми лише можемо відповісти - нічого. І це «нічого» дійсно багато чого заслуговує! Адже Unreal Commander надає користувачеві практично повний (і місцями навіть розширений) функціонал Total Commander'a, не вимагаючи при цьому з користувача ні копійки. Захопити позиції конкурента заважає лише традиційну недовіру з розряду «раз безкоштовне - значить погане». До використання вкрай рекомендується.

Free Commander

Free Commander

Ще одна спроба переписати Тотал Коммандер, і зробити його безкоштовний аналог. У порівнянні з іншими аналогічними проектами функціонал у нього досить біднуватий, проте він працює трохи швидше за інших. На сьогоднішній день проект заморожений. В принципі. Програма непогана, для тих кому не потрібно безліч різних «фішок» дуже підійде.

Frigate

Frigate

Результат експерименту по схрещуванню бобра з жирафом. Автори спробували впихнути в традиційний на перший погляд, файловий менеджер. Безліч сторонніх функцій - від менеджменту жорстких дисків до підключення зовнішнього мультимедійного плеєра. До всього іншого. Програма знаходиться в стані розробки і є умовно-безкоштовною. Чи варто вибирати саме її - можливо, варто просто спробувати - тут як раз той випадок. Коли за перегляд грошей не беруть.

Порівняльна таблиця.

У цій таблиці розглянуті основні характеристики файломенеджеров зі статті. Вона допоможе вам вибрати той, який вам потрібен.

Вона допоможе вам вибрати той, який вам потрібен

Отже, про що ж такому, цікавому і цікавому, ми поговоримо в цей раз?
Так що ж це таке?
» в контекстному меню файлу?
Ви запитаєте цього ж в ній особливого?

Дополнительная информация

rss
Карта