Фінансовий блог. Як купити акції Газпрому: основні способи придбання акцій

  1. акціонери Газпрому
  2. Структура акціонерного капіталу
  3. Акції Газпрому
  4. Як купити акції Газпрому
  5. На біржі через брокера
  6. У акціонера

Як купити акції Газпрому і у кого Як купити акції Газпрому і у кого? Акції Газпрому купуються точно так же, як і будь-які інші акції: у будь-якого власника акцій (фізичної або юридичної особи) або через брокера - професійного учасника ринку цінних паперів. Також акції Газпрому можна купити в банку ВАТ "Газпромбанк".

Що таке Газпром навряд чи потрібно пояснювати, але якщо детальніше, то на офіційному сайті www.gazprom.ru приведена наступна характеристика:

"ВАТ« Газпром »- глобальна енергетична компанія. Основні напрямки діяльності - геологорозвідка, видобуток, транспортування, зберігання, переробка і реалізація газу, газового конденсату, нафти, а також виробництво і збут теплової та електричної енергії. «Газпром» має найбагатші у світі запаси природного газу. Його частка у світових запасах газу становить близько 18 відсотків, у російських - близько 72 відсотків.

«Газпром» є єдиним в Росії виробником і експортером зрідженого природного газу. Компанія входить в п'ятірку найбільших виробників нафти в РФ, а також є найбільшим власником генеруючих активів на її території. Їх сумарна встановлена ​​потужність становить 17% від загальної встановленої потужності російської енергосистеми ".

Керівництво Газпромом здійснюють Правління і його голова, з 2001 року головою правління є Олексій Борисович Міллер.

акціонери Газпрому

Контрольний пакет акцій Газпрому належить державі. Кількість акціонерів понад півмільйона людей. Всього випущено акцій 23 673 512 900 штук, обсяг випуску -118 367 564 500 рублів.

Структура акціонерного капіталу

п / н Акціонери Частка в капіталі,% 1 Росія в особі Федерального агентства з управління державним майном 38,37 2 ВАТ «Роснефтегаз» 10,97 3 ВАТ «Росгазифікації» 0,89 4 Утримувачі АДР 26,23 5 Інші юридичні та фізичні особи 23,54

(Інформація наведена з офіційного сайту ВАТ «Газпром»)

Акції Газпрому

Акції Газпрому відносяться до блакитних фішок, вони високоліквідні, тобто їх в будь-який момент можна швидко продати, вони завжди користуються попитом. Біржовий код - GAZP, номінальна вартість - 5 рублів. Газпром не випускає привілейовані акції , Тільки звичайні.

Як купити акції Газпрому

У «Газпромбанку»

Газпром не є професійним учасником ринку цінних паперів, тому купити акції у нього не можна. Придбати акції можна в ВАТ "Газпромбанк", який обслуговує ВАТ «Газпром» і може займатися брокерською діяльністю. Це найпростіший спосіб для інвестора.

Потрібно буде з'явитися у відділення банку, протягом одного дня покупка буде здійснена.

На біржі через брокера

Можна вибрати будь-якого іншого брокера і здійснити покупку акцій на біржі через нього. Якщо Ви не збираєтеся обмежуватися акціями тільки Газпрому, а плануєте купувати акції різних емітентів, то це найкращий варіант купити акції Газпрому.

Потрібно буде укласти договір брокерського обслуговування та відкрити брокерський рахунок. Потім вносите гроші на рахунок, встановлюєте на свій комп'ютер торговий термінал, що надається брокером (найпоширеніша торгова система - це Quik). Доведеться освоїти програму.

Якщо ж не хочеться, то можна по телефону давати накази брокеру про покупку або продаж акцій, але за це брокерська комісія буде вище.

У акціонера

Купити акції Газпрому можна у акціонера, з обов'язковим складанням договору купівлі-продажу. Потрібно буде зробити перереєстрацію права власності в депозитарії за місцем знаходження рахунку власника акцій.

Вдалих інвестицій!
Ніна Полонська

Дополнительная информация

rss
Карта