Firefox перестане підтримувати Windows XP і Vista в червні 2018

Mozilla повністю завершить підтримку версій Firefox для Windows XP і Vista в червні 2018. Рекомендується оновитися до більш свіжих операційних систем сімейства Windows

Рекомендується оновитися до більш свіжих операційних систем сімейства Windows

4 жовтня компанія Mozilla офіційно оголосила терміни завершення підтримки версій Firefox для Windows XP і Vista. Користувачі Firefox, які використовує ці дві старі платформи, перестануть отримувати оновлення безпеки в червні 2018 року. Тому рекомендується оновитися до більш свіжих операційних систем сімейства Windows.

Mozilla випустила Firefox 53 в квітні 2017 року. Ця версія вже припинила підтримку Windows XP і Windows Vista . Замість цього користувачі цих систем могли перейти на версію з довгостроковою підтримкою Firefox ESR .

У грудні минулого року Mozilla обіцяла провести аналіз статистики своїх користувачів і повідомити дату завершення підтримки Windows XP і Windows Vista. Тепер цей час настав.

У серпні 2016 року Mozilla відмовилася від підтримки OS X 10.6 Snow Leopard, OS X 10.7 Lion і OS X 10.8 Mountain Lion. На відміну від Google, який, крім старих випусків ОS X, також відмовився від підтримки Windows XP і Vista, Mozilla вирішила підтримувати більш старі версії Windows.

Mozilla нагадує користувачам, що "не підтримуються операційні системи не отримують оновлень для системи безпеки, можуть містити відомі експлойти і представляють підвищені ризики успішної атаки". Компанія настійно рекомендує користувачам оновитися до підтримуваних Microsoft операційних систем якомога швидше.

Microsoft відмовилася від підтримки Windows XP 14 квітня 2009 року, а потім ввела розширену підтримку для даної операційної системи до 8 квітня 2014 року. Основна підтримка Vista завершився 10 квітня 2012 року, а розширена підтримка - 11 квітень 2017 року. Таким чином Mozilla підтримувала XP і Vista навіть довше, ніж Microsoft.

Користувачі Windows XP не можуть оновитися до нових версій браузера Microsoft: IE8 - це остання версія, яку вони можуть встановити. IE9 доступний тільки для Windows Vista і Windows 7, тоді як IE10 і IE11 призначені тільки для Windows 7 і Windows 8. Тому багато користувачів XP і Vista воліють використовувати сторонні браузери.

Так як Chrome і Internet Explorer не підтримують Windows XP і Windows Vista, для сотень мільйонів користувачів старих систем браузер Mozilla Firefox залишався кращим варіантом.

За даними Net Applications минулого місяця у XP було менше 6 відсотків частки ринку. Фактично, XP і Vista працюють на 6,12 відсотках комп'ютерах по всьому світу. Навіть при наявності сучасного і оновленого браузера, використання XP і Vista - просто жахливий вибір з точки зору безпеки.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Знайшли друкарську помилку?