формати файлів

Всі знають, що кожен файл має своє найменування Всі знають, що кожен файл має своє найменування. Воно складається з імені файлу і його розширення, розділені між собою знаком точки (наприклад: photo.jpg). Файл може бути вибрано самим користувачем, або програмістом, що створює програму. Розширення (його ще іноді називають форматом), жорстко прив'язане до типу файлу, і змінювати його категорично протипоказано.

Хоча людина працює частіше з типами файлів, безпосередньо пов'язаних зі своїм родом діяльності (наприклад музикант зі звуковими файлами), є найбільш часто зустрічаються формати файлів, які використовують практично всі. Ось основні з них:

Архіви:

RAR - файл або група файлів, стислих з використанням RAR-стиснення (має більш високий коефіцієнт стиснення, ніж ZIP). "RAR" походить від "Roshal ARchive" (ім'я розробника - Євген Рошаль, програма WinRar).

ZIP - файл стиснутий, з використання ZIP-стиснення, підтримується більшістю програм- архиваторов . Windows користувачі можуть створювати ZIP-файли, використовуючи, наприклад, програму WinZip.

Відео:

AVI - формат відео-файлу містить дані, які можуть бути закодовані в різних кодеків. Використовує менше стиск, ніж аналогічні формати. AVI-файли можуть бути програні різними плеєрами, але плеєр повинен підтримувати кодек використовується для кодування даного відео. (Прим. Автора: слово кодек - походить від слів кодувати і декодувати).

MPEG1-2 (MPG)-формат зберігання відео і звуку з компресією і втратою даних.

MPEG4 (MP4) - фільм або відео кліп, стиснений в MPEG4 стандарт, зазвичай використовується для обміну і передачі відео-файлів в Інтернеті. У цьому форматі використовується роздільне стиснення для аудіо та відео записів.

SWF - ShockWare Flash. Файли SWF створюються за допомогою програмного продукту Macromedia Flash. SWF називають також форматом Flash Player. Формат призначений для зберігання векторної графіки і анімаційних кліпів, які можуть містити звук. Щоб побачити її потрібно використовується програвач Flash Player, а також сучасні Web-браузери. Редагувати SWF-файли не можна.

графіка:

BMP - растровий графічний формат. Стандартний формат графічних файлів для Windows. Практично всі програми редагування зображення Windows можуть створювати і читати файли BMP. Можна встановити колір зображення, від чорно-білого до повнокольорового. Зображення в цьому форматі не піддається стисненню. Приблизно 16.7 мільйонів квітів.

GIF - Graphics Interchange Format (формат обміну графічними даними). Стандарт фірми CompuServe, для визначення растрових кольорових зображень. Створені для мережевого поширення, файли даного формату дуже малі. Формат записує чорно-біле зображення, використовуючи 256 відтінків сірого, і кольорове зображення, використовуючи максимум 256 кольорів. Зображення також можна використовувати в анімації.

JPEG (JPG) - найчастіше використовується для растрових зображень (фотографій, малюнків тощо). Високий ступінь стиснення в формат JPEG значно зменшує розмір файлу зображення, але при цьому відбувається втрата якості зображення. На сьогоднішній день JPEG є найкращим форматом для фотографій і зображень з великим числом квітів. Зручний для використання в Інтернеті або пересилання по електронній пошті. Приблизно 16.7 мільйонів квітів.

PSD - Photo Shop Data. Формат файлів програми обробки фотозображень Photoshop. Приблизно 280 трильйонів кольорів.

TIFF (TIF) - Tagged Image File Format (тегованих формат файлів зображень), растровий графічний формат. Цей формат асоціюється із зображенням високої якості і вважається стандартним форматом обміну даних між ПК. Формат TIFF дозволяє стискати зображення без втрати даних. Широко використовується користувачами цифрових камер. Прімерно16.7 мільйонів квітів.

Документи, текст:

DOC - документ, створений в Microsoft Word. Може містити відформатований текст, картинки, таблиці, графіки, діаграми, форматування сторінок і параметри друку.

PDF - Portable Document Format. Документ програми Adobe Acrobat. Використовується для подання документів у фіксованій формі і форматі, незалежно від пристроїв, на якому вони будуть відкриті і від дозволу. Тобто яким документ створений, таким він і буде завжди видно.

RTF - Rich Text Format. Формат зберігання розмічених текстових документів, запропонований Microsoft. RTF-документи підтримуються більшістю сучасних текстових редакторів. Більшість текстових редакторів реалізують імпорт / експорт в формат RTF, завдяки чому цей формат часто використовується для передачі тексту з однієї програми в іншу. Редактор WordPad, вбудований в Windows за замовчуванням зберігає документи в форматі RTF.

TXT - стандартний текстовий документ, який містить звичайний текст і відкривається будь-якою програмою обробки текстів (зазвичай "Блокнотом")

звук:

MIDI - Musical Instrument Digital Interface. Це скоріше програма для управління вбудованими синтезаторами, ніж звуковий файл. MIDI дозволяє створювати схожі звуки на різних пристроях, а також обмінюватися даними між пристроями.

MP3 - для пояснення параметрів стиснення, які в застосовують в MP3, цей формат порівнюють з JPG для зображень. Коефіцієнт стиснення в 10-12 разів, відповідно з втратою якості звуку. Якість звуку МР3 формату викликає багато суперечок, але для «не фахівців" цілком прийнятно. Стиснення забезпечується за рахунок виключення частот трохи сприймаються вухом людини.

WAV - файл фірми Microsoft. Він використовується в Windows. Чи не стислий формат. Цей формат точно передає звук, але займає багато місця на диску. Через свого великого обсягу він не зручний для передачі через Інтернет.

WMA - Windows Media Audio. Формат файлу, розроблений компанією Microsoft для зберігання і трансляції аудіоінформації. Характеризується хорошою здатністю стиснення.

інші:

EXE - додаток (програма) DOS або Windows, іноді саморозпаковується . Виконуваний файл, який запускається при одинарному або подвійному (в залежності від налаштувань Windows) кліці мишею.

HTM, HTML - текст написаний на Hyper Text Markup Language. Використовується для створення Інтернет сторінок.

https://chaynikam.net

Автор: Андрій Курганов

Дата публікації: 2008-04-23

Читайте також:

Є питання по статті? Задайте їх на форумі

Сподобалася стаття? Поділіться зі своїми друзями в соціалках:

Залиште свій коментар: