Фотофакт. У Бресті люди масово вийшли на площу Леніна погодувати голубів (відео)

Опівдні 4 березня на площі Леніна в Бресті cобралось більше 70 чоловік, багато з яких прийшли з насінням, зерном, хлібом, щоб погодувати голубів. Ті, хто не взяв з собою корм, спостерігали за тим, що відбувається.

Ті, хто не взяв з собою корм, спостерігали за тим, що відбувається

Противники будівництва акумуляторного заводу «АйПауер» приєдналися до активіста Олександра Кабанову, який відразу після суду над ним 28 лютого заявив, що в неділю 4 березня вийде на площу годувати голубів. Нагадаємо, Кабанов був визнаний винним винним в скоєнні правопорушення за ч. 3 ст. 23.34 «Порушення порядку організації або проведення масових заходів» і оштрафований на 50 базових величин (1 225 рублів).

Приводом для залучення його до адміністративної відповідальності став відеоролик на youtube, в якому він виставив ультиматум місцевій владі : Якщо вони не втрутяться в ситуацію із заводом АКБ, то він вийде на площу в знак протесту.

Оскільки Кабанов разом з Сергієм Петрухін були превентивно затримані ввечері 23 лютого і майже три доби провели в ІТТ, на площу Ленина 25 лютого вони не змогли потрапити. Проте там зібралося близько 100 супротивників заводу АКБ, які своєю мовчазною присутністю висловили свій протест проти заводу. В цей же час на площі проводило свято обласне управління МНС .

Вдень 4 березня на площі не було ніяких офіційних заходів і люди змогли спокійно погодувати голубів, поспілкуватися, обговорити останні новини по акумуляторному заводу. Напередодні стало відомо, що 3 березня в Брестському райвиконкомі з ініціативи місцевої влади відбулася їх зустріч з однією з ініціативних груп, яка виступає проти появи заводу в СЕЗ. Цієї зустрічі активісти домагалися майже два місяці.

Як раніше писала «БГ» , Ініціативні групи проти акумуляторного заводу під Брестом, заручившись підтримкою у вигляді підписів понад 36 тисяч жителів Бреста і району, домагаються призупинення його будівництва. На їхню думку, це виробництво є потенційно небезпечним для екології та здоров'я жителів і не повинно вестися поруч з обласним центром . Питання винесено на найвищий рівень: 22, лютого копії всіх підписних листів разом зі зверненням передані в Адміністрацію президента Білорусі. А 27 лютого в суді Московського району міста Бреста відбулося попереднє засідання за цивільним позовом ГО «Екодім» і групи громадян до ТОВ «АйПауер» про повне призупинення господарської діяльності . По суті справа буде розглянута 21 березня. Брестський райвиконком, який раніше брав участь у справі в якості третьої особи на стороні відповідача, на ньому виступить в якості співвідповідача.

Брестський райвиконком, який раніше брав участь у справі в якості третьої особи на стороні відповідача, на ньому виступить в якості співвідповідача

Фото і відео: Людмила Селех

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.