GitLab купує веб-чат для розробників Gitter і відкриє його код

0 0   Веб-інтерфейс онлайн-чату Gitter   Ілюстрація з сайту   Gitter

Веб-інтерфейс онлайн-чату Gitter
Ілюстрація з сайту Gitter.Im

Вчора в блозі проекту Gitter було оголошено про купівлю цього онлайн-сервісу компанією GitLab, що стоїть за популярною однойменної платформою з Git-репозиторіями для розробників.

Gitter - система чатів для активного текстового онлайн-взаємодії, схожа на Slack. Вона має сучасний веб-інтерфейсом на JavaScript (для бекенд використовується Node.js), а також додатками для десктопів і мобільних платформ. Gitter зберігає повідомлення в хмарі і спочатку призначена для розробників і користувачів репозиторіїв GitHub (для цього в системі підтримуються логіни з GitHub). До сих пір Gitter можна було використовувати як SaaS (software-as-a-service) з безкоштовними і платними варіантами, а тепер її новий власник, компанія GitLab, дала обіцянку відкрити вихідний код веб-платформи і мобільних додатків (на умовах вільної ліцензії MIT ), завдяки чому з'явиться можливість запуску Gitter на своїй (hosted) інфраструктурі. Відкриття коду відбудеться «не пізніш червня 2017 року». Більш того, всі платні можливості SaaS-сервісу стануть безкоштовними, а комерційним передплатникам повернуть їх останні платежі.

Ось як самі засновники Gitter пояснюють вибір GitLab як новий власник їхнього дітища: «GitLab був однією з перших сторонніх інтеграцій для Gitter, і ми з самого початку з інтересом і захопленням спостерігали за їх прогресом. GitLab успішно поєднали своє управління процвітаючим Open Source-спільнотою і міцну бізнес-модель open core. До того ж, ми довгий час відчували, що, будучи домом для Open Source-спільнот, було б дуже здорово і вигідно для всіх відкрити вихідний код нашої кодової бази. GitLab пропонує величезні можливості для підтримки і розвитку Open Source-спільнот, тому, як тільки представився шанс об'єднати з ними зусилля і відкрити Gitter, ми з ентузіазмом зробили це ».

За даними Gitter, кількість користувачів їх онлайн-сервісу перевищує 800 тисяч чоловік. Існуючі інтеграції Gitter, підтримку яких обіцяють зберегти, включає в себе такі веб-сервіси і додатки, як Trello, Jenkins, Travis CI, Heroku, Sentry, Bitbucket, HuBoard, Logentries, Pagerduty і Sprintly.

Постійне посилання до новини: https://www.nixp.ru/news/13958.html . Дмитро Шурупів за матеріалами Gitter Blog .