Глибокого сну і сплячий режим

  1. Налаштування режимів
  2. Комп'ютер сам виходить зі сплячого режиму

У Windows 7 на відміну від XP енергозберігаючі режими називаються по іншому, і багатьох користувачів це бентежить. Гибернация що це, це питання мабуть звучить найчастіше за все. З даної статті ви дізнаєтеся: що таке гібернація, чим вона відрізняється від сплячого режиму, і що краще використовувати, а також ще дещо яку важливу інформацію.

Сон (сплячий режим) - при переході в цей режим поточний сеанс користувача зберігається в оперативній пам'яті, і комп'ютер переходить в режим зниженого енергоспоживання, відключається жорсткий диск, відео карта, кулера і монітор.

При необхідності відновити роботу, як правило досить натиснути на будь-яку клавішу або кнопку пуск. Коли комп'ютер перебуває в сплячому режимі, не можна відключати його від електромережі, так як будуть загублені всі не збережені дані.

Гибернация - при переході в цей режим поточний сеанс користувача зберігається на жорсткому диску в спеціальний файл, і комп'ютер вимикається. При наступному включенні комп'ютера, буде відновлений збережений сеанс.

Гібридний сплячий режим - це режим відрізняється від сплячого режиму тим, що сеанс зберігається не тільки в оперативній пам'яті, а й на жорсткому диску. При відключенні електрики, не збережені дані не будуть загублені.

Для того щоб перейти в один з цих режимів, натисніть кнопку «Пуск» і в самому нижньому правому куті наведіть курсор на стрілку поруч з написом "Завершення роботи".

Примітка - при виборі пункту "Сон" комп'ютер буде переходити в гібридний сплячий режим, так як ця опція встановлена за замовчуванням. Після відключення цієї опції, при виборі режиму сон, комп'ютер буде переходити в сплячий режим, як її відключити буде описано нижче.

Після відключення цієї опції, при виборі режиму сон, комп'ютер буде переходити в сплячий режим, як її відключити буде описано нижче

Так що ж краще використовувати, гібернацію, сон, або гібридний сплячий режим? Однозначної відповіді немає, і бути не може, все залежить від обставин. Так наприклад якщо Я йду від комп'ютера, але через годину планую повернутися, сенсу включати гібернацію нету, тут найкраще підійде сплячий режим. А якщо Я йду на більш тривалий час, але завершувати роботу комп'ютера не хочеться, так як відкрито багато вікон, багато документів ще не збережені і т.д., то для такого випадку ідеально підійде гібернація.

Налаштування режимів

Вона проводиться в додаткових параметрах вашого плану. Якщо ви не знаєте що це і де знаходиться, прочитайте цю статтю, в ній все описано.

Вам потрібно вибрати пункт "сон", розгорнути його натиснувши на плюсик і розгорнути всі підпункти.

Сон після - виберіть час бездіяльності комп'ютера, після якого він перейде в сплячий режим. Не рекомендується ставити занадто мале значення.

Дозволити гібридний сплячий режим - якщо ця опція включена, то при переході в режим "сон", ви будете переходити в гібридний сплячий режим. При відключенні цієї опції, переходячи в режим "сон" ви будите переходити в сплячий режим.

Якщо включена ця опція, то режим "гібернація" не буде доступний широкому в меню пуск.

Рекомендую відключити цю опцію, так як якщо вона буде включена, комп'ютер може виходити із сплячого режиму сам по собі (ця рада я даю виходячи з власного досвіду).

Глибокого сну після - виберіть час бездіяльності комп'ютера, після якого він перейде в режим гібернації. За замовчуванням заданий параметр "ніколи".

Дозволити таймери пробудження - тут можна дозволити або заборонити виводити комп'ютер із сплячого режиму запланованих подіях.

Дозволити таймери пробудження - тут можна дозволити або заборонити виводити комп'ютер із сплячого режиму запланованих подіях

Комп'ютер сам виходить зі сплячого режиму

Якщо ви відправляєте свій комп'ютер в сплячий режим, а він через деякий час спонтанно прокидається, то вам треба зробити наступне:

1) Забороніть виводити комп'ютер із сплячого режиму запланованих подіях.

2) Забороніть миші виводити комп'ютер із сплячого режиму. У самому кінці цієї статті написано як це зробити (там написано про режим очікування, нехай вас це не бентежить, чому такі розбіжності в назвах треба запитати у Microsoft).

3) Заборонити мережевої карти виводити комп'ютер із сплячого режиму.

4) Вимкніть гібридний сплячий режим.

Для того, щоб заборонити мережевої карти виводити комп'ютер із сплячого режиму перейдіть за наступним шляхом:

Панель керування \ Всі елементи панелі керування \ Адміністрування \ Управління комп'ютером

У лівій колонці виберіть «Диспетчер пристроїв», знайдіть ваш мережевий адаптер, клацніть по ньому правою кнопкою миші і перейдіть в властивості. Перейдіть у вкладку "Керування електроживленням" і зніміть галочку "Дозволити цьому пристрою пробуджувати комп'ютер з режиму очікування", натисніть Ok.

Перейдіть у вкладку Керування електроживленням і зніміть галочку Дозволити цьому пристрою пробуджувати комп'ютер з режиму очікування, натисніть Ok

Так що ж краще використовувати, гібернацію, сон, або гібридний сплячий режим?