Головне дзеркало сайту - як перевірити, як вказати.

 1. Що таке головне дзеркало сайту, як дізнатися? Головне дзеркало - основна версія сайту. Дзеркалом...
 2. Як перевірити і визначити, чи вказано головне дзеркало.
 3. Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:
 4. Яку версію вибрати основний - з www або без?
 5. Головне дзеркало в інструментах Яндекс Вебмайстер і Google Search Console.
 6. Директива host в robots.txt для Яндекса
 7. Як зробити головне дзеркало з SLL і HTTPS
 8. Моніторинг проіндексованих сторінок сайту.

Що таке головне дзеркало сайту, як дізнатися?

Головне дзеркало - основна версія сайту. Дзеркалом називають повну або практично повну копію сайту, розміщену по іншому інтернет-адресою. Вона повторює контент на 80% і вище. Для пошукових роботів, наявність приставки www перед адресою робить сайт абсолютно іншим, тобто www.названіесайта.ru і названіесайта.ru - розуміються, як фізично відрізняються адреси.

Яндекс і Google індексують сайти по-різному: перший може вважати головним сайтом www.сайт.ru, а другий - сайт.ru. Або навпаки. Саме тому важливо «тицьнути їх носом» у головний і дзеркальний сайти.

Чому важливо щоб сайт мав головне дзеркало?

Зазвичай дзеркало сайту виникає через www-префікса .. Але трапляються і переїзди на інший домен з залишенням того ж контенту сайту, але без настройки перенаправлення.

Але якщо не зробити це по-розумному, то ТІЦ і PageRank тільки знизяться для кожного сайту, розділившись, через нерозуміння пошуковими системами, що має вважатися головним дзеркалом, а що - другорядним. Тому, щоб не нашкодити собі, веб-майстер повинен дати зрозуміти роботам Яндекс і Google - яка версія сайту є головним дзеркалом.

Також перестане працювати частина посилань і поведінкові чинники. Якщо по посиланнях переходять на сайт.ru і проводять там довго часу - це сигнал пошуковій системі про якість сайту. При цьому перехід за посиланням на www.сайт.ru - ніякого впливу на сайт.ru не зробить.

Як перевірити і визначити, чи вказано головне дзеркало.

Перевірка правильності настройки дзеркала проста - в адресному рядку використовуваного браузера вводиться адреса сайту.

Візьмемо адреса www.сайт.ru, як і в минулих прикладах. Якщо після введення адреси і символи www не зникли, перенаправивши користувача на сайт.ru, то далі йде перевірка сайт.ru тим же способом.

Якщо після переходу адресу знову не змінився - тобто до нього не додалися символи www, - то значить, що дзеркало не налаштоване. Виходить, що обидва зазначених адреси індексуються пошуковими системами як самостійні сайти.

Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:

І це погано, оскільки всі показники розпорошуються на 2 сайта. Як виправити ситуацію - розглянемо нижче.

Яку версію вибрати основний - з www або без?

Більшість сайтів зараз відображаються без приставки www, оскільки вона являла собою якусь відмінну рису адреси на зорі становлення Internet як глобальної мережі. Тоді букви www вважалися прогресивним префіксом, який ототожнювався з Інтернетом як моторошно цікавою новинкою.

У міру того, як він щільніше входив до наше життя, сайтобудівники задали тенденцію до спрощення. У тому числі це торкнулося і самих адрес. Тому, вибираючи основне дзеркало сьогодні, слід задавати адресу без www, який став вже анахронізмом, пережитком часу.

Головне дзеркало в інструментах Яндекс Вебмайстер і Google Search Console.

Значення головного і другорядного дзеркала задаються за допомогою файлів .htaccess і robots.txt, які повинні бути поміщені в кореневу директорію домену. У першому необхідно прописати умова - якщо користувач заходить на www.сайт.ru, то він перенаправляється на сайт.ru. Який вид це має в коді - можна знайти в інтернеті для кожного конкретного випадку (в залежності від того, яка CMS використовується).

Оскільки файл .htaccess не гарантує абсолютно однакового розуміння роботами від Яндекс і Google яка версія є головним дзеркалом, то в інструментарії web-майстри потрібно виконати нижченаведену роботу.

Для Яндекса:

 1. Зайти в інструменти веб-майстра, пункт «Налаштування індексування» - «Головне дзеркало».
 2. Вказати в ньому один з трьох наявних варіантів: «на розсуд робота», «www.сайт.ru» або «сайт.ru» (замість «сайт.ru» слід підставляти потрібну адресу сайту). У цьому випадку вибір повинен бути зупинений на «сайт.ru».

ru»

Для Гугла:

 1. Зайти в Google Search Console, в розділ - «Повідомлення».
 2. У пункті «Виберіть бажану версію» - вказати бажану версію сайту.

У пункті «Виберіть бажану версію» - вказати бажану версію сайту

Директива host в robots.txt для Яндекса

Для Яндекса вказівку в .htaccess і інструментах вебмастера не гарантує стовідсотковий результат. Тому слід в файлі robots.txt в корені директорії з сайтом прописувати директиву, що відправляє Яндекс на потрібний сайт - Host. У файлі прописується наступне:

User-agent: Yandex
Disallow: / wp-admin
Host: сайт.ru

У терміні «Disallow:" вказується все, що, на думку вебмастера, не повинен робити і куди не повинен заглядати робот від Яндекса - cgi-bin, админка і т.п. У наведеному прикладі від індексації закрита адміністраторська частина wordpress.

Після цього, Яндекс правильно визначає основне дзеркало сайту.

Як зробити головне дзеркало з SLL і HTTPS

Після перекладу сайту на протокол HTTPS, Google починає https-сайти підвищувати в позиціях видачі, тому що вважає їх сайтами з підвищеною безпекою. Тому, крім переходу на безпечний протокол шифрування, після такого кроку необхідно виконати редирект дзеркала на основне, що містить HTTPS.

Якщо до цього сайт http: //сайт.ru був основним, а http: //www.сайт.ru - допоміжним, то тепер основним стане https: //сайт.ru, а два зазначені - допоміжними дзеркалами. Причиною переїзду сайту на нову адресу, з буквою «s» є установка на сайт сертифікатів SSL, що підвищують безпеку (дані, які передаються на сайт шифруються).

Моніторинг проіндексованих сторінок сайту.

Роботам потрібен певний час, щоб «прочитати» зміни, що відбулися на сайті. А тому перевіряються показники відвідуваності і кількість сторінок в індексі через 2-4 тижні.

VPS SSD хостинг

- Ваш сайт буде працювати швидше в кілька разів!

Це робиться, щоб упевнитися, що виконані раніше дії привели до бажаного результату. Якщо щось не вийшло - необхідно перевірити - можливо, десь закралася помилка. Навіть зайва кома, закралася в код, може зробити файли robots.txt і .htaccess марними для пошукових систем.

Що таке головне дзеркало сайту, як дізнатися?
Що таке головне дзеркало сайту, як дізнатися?
Чому важливо щоб сайт мав головне дзеркало?
Яку версію вибрати основний - з www або без?

Дополнительная информация

rss
Карта