Гра на гітарі

Докладне опис акордів ви знайдете в будь-якому самовчителі гри на гітарі. Ми ж будемо говорити тільки про те, що дійсно необхідно.

Для початку визначимося з назвами акордів. Тут все просто, уявіть собі таку послідовність літер (насправді це латинський алфавіт):

Необхідно звернути увагу, що є два позначення акорду СІ. Історично це пов'язано з джазовими музикантами, які ввели в ужиток позначення у вигляді літери H. Але так чи так уже це важливо? Головне не плуталися, так як зустрічаються обидва види позначень.

Далі потрібно сказати, що, в першому наближенні, все гітарні акорди діляться на мінорні (мають в позначенні маленьку букву m, наприклад Am) і мажорні (наприклад, А).

Тепер розглянемо постановку лівої руки. Затискати струни при постановці акорду потрібно так: пальці подібно молоточком притискають струни, по можливості, в середині ладу. Спрямовані пальці перпендикулярно грифу, великий палець служить опорою і протиставлений іншим чотирьом. Уважно стежте за його станом.

Докладне опис акордів ви знайдете в будь-якому самовчителі гри на гітарі

Існують акорди (наприклад, F або H), для яких необхідний прийом званий «Барре». Знову ж докладний опис Барре ви знайдете в будь-якому самовчителі по гітарі. По простому скажімо, що Барре полягає в затискування вказівним пальцем всіх шести струн на певному ладу, решта пальців затискають струни згідно з тим чи іншого акорду (див. Уважно картинки).

Щоб гарненько оволодіти цим прийомом необхідно час і терпіння. Справа в тому, що м'язи лівої руки не пристосовані до такої роботи. Тому спочатку ваша рука не буде достатньо сильно і довго затискати всі струни.

Ваше завдання - спочатку просто навчитися затискати вказівним пальцем всі струни так, щоб вони не деренчали. Потім вчіться ставити акорд до кінця, звертаючи увагу на те, щоб всі струни також були добре затиснуті. І, нарешті, тренуйте руку, щоб вона могла тривалий час грати акорди з Барре.

Але так чи так уже це важливо?