HDHacker - портативна утиліта для копіювання і відновлення MBR

У перших фізичних секторах жорсткого диска є особлива область, іменована MBR і містить завантажувальний запис операційної системи або систем, якщо на одному комп'ютері їх встановлено декілька. Якщо ви юзаєте Linux, Windows 2000 або Windows XP, то після установки другий, більш нової операційної системи, скажімо, Windows 8.1 або 10 вона може перезаписати завантажувач LILO / GRUB в результаті чого Linux або рання версія Windows перестануть завантажуватися, а меню вибору ОС стане недоступним.

Вийти з такої неприємної ситуації вам допоможе маленька портативна утиліта HDHacker, призначена для відновлення вихідного завантажувача LILO / GRUB. Утиліта вміє працювати з фізичними і логічними дисками, зберігаючи і записуючи завантажувальний код в їх перші сектора. Основних функцій в HDHacker чотири, дві з яких відповідають за читання і дві за запис даних.

Ось вони:

Read sector from Disk - зчитує дані з сектора в пам'ять (код відображається у віконці).
Load sector from file - зчитує дані сектора з файлу і передає їх в пам'ять утиліти.
Save sector to File - записує вміст сектора обраного диска в файл DAT, тобто створює резервну копію.
Write sector on Disk - записує дані з бекапу в MBR або завантажувальний сектор диска.

Алгоритм роботи з утилітою при копіюванні наступний. Спочатку вибираємо фізичний диск, зчитуємо сектор в пам'ять HDHacker, після цього зберігаємо дані в файл DAT. При відновленні дії такі. Знову вибираємо фізичний диск, зчитуємо дані з резервної копії в пам'ять утиліти і нарешті, записуємо їх з пам'яті на диск.

Завантажити цей інструмент можна з сайту розробника:

dimio.altervista.org

Поширюється HDHacker на безкоштовній основі, мова інтерфейсу за замовчуванням англійська, на сайті автора також доступний русифікатор, який потрібно закинути в папку з програмою. Запускати утиліту необхідно тільки з правами адміністратора, це необхідно для доступу до MBR або завантажувального сектора. Для запуску HDHacker в Linux потрібно використовувати емулятор WINE.