Хостинг для сайту, який допоможе SEO

  1. Пару слів вступу
  2. Про сир і мишоловку
  3. Основні види:
  4. Віртуальний
  5. VPS / VDS
  6. Виділений сервер
  7. Хмарний
  8. Важливий момент при виборі!
  9. Хостинг для SEO
  10. На що звертати увагу при виборі
  11. Саппорт
  12. Бекапірованіе
  13. Можливість розширення в рамках тарифу
  14. Швидкість роботи
  15. пінг сайту
  16. Який же все-таки вибрати?
  17. Пару слів про середні ціни по ринку
  18. Це цікаво

Привіт! Це тестова стаття для Бадена 2! Тема даної статті - вибір хостингу для сайту, який допоможе успішному SEO просування проекту. У минулій статті я розповів про те як вибрати і детально проаналізувати домен для сео ( посилання ). Варто відзначити, що якщо ви вибрали домен у якого є проблеми з пошуковими системами, то ви можете даремно витратити купу часу і грошей, перш ніж зрозумієте, що щось тут не так. Аналогічно справи йдуть і з хостингом. На своїй практиці я не раз бачив ситуації, коли обрано правильний домен, відмінно налаштований проект з технічної точки зору, пишуться грамотні тексти, але просування не йде і виною всьому може бути хостинг, який був обраний як-небудь. Якщо на одному IP з вашим сайтом висять проекти, які злісно порушують регламент пошукових систем, та ще сам сервер знаходиться чортзна-де на віддалі від продукту, що просувається регіону - легкого життя не чекайте.

Сьогодні, як раз, ми і поговоримо про те як підібрати хостинг, щоб просування йшло максимально гладко і почну, мабуть, з самого-самого початку - що таке хостинг і як вибрати хостинг для сайту новачкові:

Пару слів вступу

Базовий питання, що таке хостинг - це сервер в мережі, на якому розміщується ресурс і до якого прив'язаний домен, визначаючи зв'язок між назвою ресурсу і місцем його розміщення. Існує кілька базових видів і докладніше про них ми поговоримо нижче. І головне - хостинг надає найбезпосередніший вплив на ставлення пошукових систем до вашого проекту, це, можна сказати, один з основних цеглинок у фундаменті майбутнього проекту! Нижче ми в деталях розберемо який хостинг вибрати для сайту, щоб його просування йшло максимально гладко!

Про сир і мишоловку

Як і в інших сферах інтернет, наприклад, у створенні сайтів, тут є сир і мишоловка, а саме безкоштовне розміщення. Не варто чекати від такого варіанту будь-якої адекватності - на ньому ваш ресурс може перестати працювати в будь-який момент, так що навіть описувати безкоштовні варіанти в цій статті немає бажання. Головне, усвідомити раз і назавжди - якщо ви зібралися просуватися по SEO - економити на таких речах, як домен і хостинг не має ніякого сенсу, тому що це найперші цеглинки, закладені в фундамент майбутнього проекту і як би ви добре в подальшому не налаштували проект, які б якісні тексти та посилання ні підготували для нього, якщо в фундаменті пролом у вигляді безкоштовного хостингу - все розвалиться рано чи пізно як картковий будиночок і ймовірність подібного результату прагне до абсолютної, тому безкоштовні ресурси обходимо стороною і не варто торкатися до них навіть з двометрової палицею Як і в інших сферах інтернет, наприклад, у створенні сайтів, тут є сир і мишоловка, а саме безкоштовне розміщення

Головне, усвідомити раз і назавжди - якщо ви зібралися просуватися по SEO - економити на таких речах, як домен і хостинг не має ніякого сенсу, тому що  це найперші цеглинки, закладені в фундамент майбутнього проекту і як би ви добре в подальшому не налаштували проект, які б якісні тексти та посилання ні підготували для нього, якщо в фундаменті пролом у вигляді безкоштовного хостингу - все розвалиться рано чи пізно як картковий будиночок і ймовірність подібного результату прагне до абсолютної, тому безкоштовні ресурси обходимо стороною і не варто торкатися до них навіть з двометрової палицею

Основні види:

Нижче ми розглянемо основні види, які ви можете зустріти в мережі, у кожного з них є свої мінуси і переваги і вибирати хостинг необхідно з розумом і в залежності від поставлених цілей. Отже, хостинг для сайтів можна розбити на наступні види:

  • Віртуальний
  • VPS / VDS
  • виділений
  • Хмарний

Віртуальний

Стандартний хостинг в класичному розумінні. Суть в тому, що є комп'ютер в мережі, на якому одночасно розташовано безліч сайтів. Купуючи такий варіант, ви купуєте невелике місце на його диску і певні ліміти процесорного часу і пам'яті при перевищенні яких вас попросять перейти на більш дорогий тариф або взяти виділений сервер.

Таке розміщення відмінно підійде для більшості проектів, але в міру зростання відвідуваності, числа запитів до бази він може стати вам тісним. Як правило, це відбувається у ресурсів з відвідуваністю більше 1000 чоловік в день або у магазинів з великим числом товарів в базі. Молодому сайту майже завжди варто починати саме з такого варіанту, так як він відрізняється невисокою вартістю. Саме віртуальний хостинг якнайкраще підійде для старту проекту і стане відповіддю на питання, який хостинг краще вибрати для сайту.

VPS / VDS

Віртуальний виділений сервер або VDS - такий вид розміщення, в якому на основному сервері виділяється частина ресурсів, в рамках яких встановлюється самостійна операційна система, до налаштувань якої ви маєте повний доступ. Тобто даний вид розміщення дуже близький до повноцінного виділеного сервера, тільки ваш сервер є частиною фізичного комп'ютера і має також тільки частиною його ресурсів, частиною процесорного часу і оперативної пам'яті. У загальному вигляді - такий вид є бюджетною і спрощеною версією виділеного хостингу, але володіє практично всіма його перевагами.

Виділений сервер

Таке розміщення має на увазі повне виділення фізичного комп'ютера під ваші потреби. Оплачуючи таке розміщення, ви платите за оренду комп'ютера, розміщеного в дата-центрі і він повністю у вашому розпорядженні - більше ніхто не буде ділити з вами аккаунт і вся потужність належить виключно вам!

Хмарний

Хмарні технології мають на увазі розподіл ресурсів між безліччю пристроїв, підключених до мережі. Також і в разі сервера для сайту - безліч комп'ютерів розподіляють між собою навантаження вашого облікового запису. Даний вид - наймолодший з усіх і відрізняється невисокою вартістю. Продуктивність такого варіанту часто може випереджати стандартний віртуальний.

Важливий момент при виборі!

Тут, до речі, спливає дуже цікава особливість роботи хостингу, на якій проколюється величезне число людей і навіть не новачків. Вони вважають, що їхній проект, розміщений на віртуальному сервері, вартість якого помітно вище звичайного віртуального хостингу буде працювати набагато швидше, але в ряді випадків це непросто не так, а навпаки, і відноситься це до невеликих проектів без складного обчислювального функціоналу. А хитрість полягає в тому, що потужність заліза віртуального хостингу, на якому можуть бути розміщені сотні сайтів в рази вище середньої потужності віртуального сервера, що надається на VPS. В результаті відбувається цікава особливість, пов'язана з послідовністю виконання інструкцій сервером. Візьмемо приклад простого Лендінзі, який можна легко і швидко обробити. Як буде відбуватися обробка такого сайту класичним віртуальним хостингом? Процесор отримає команду на виконання інструкцій по ініціалізації вашої простий сторінки, яка навіть не має зв'язку з базою і станеться це миттєво, в той час, як на VPS такий же простий сайт може бути оброблений в кілька разів повільніше. Але зовсім інша ситуація виникає, коли у вас, наприклад, великий інтернет магазин, у якого при ініціалізації однієї картки товари виробляються сотні звернень до бази. Як в цьому випадку буде оброблений сайт на віртуальному сервері? Процесор отримає команду на обробку групи запитів, але на цю обробку у нього є строго лімітований час по закінченню якого він призупинить виконання процесу і перейде до наступного клієнта в черзі, яких в даний момент часу може бути кілька десятків і тільки після повного обходу всіх він знову повернеться до вашого сайту і доробить розпочату, або недороблені, якщо ліміт часу буде вичерпано. Кожна така ітерація може займати всього кілька мілісекунд, але час бездіяльності виходить солідним. Поряд з цим слабший віртуальний виділений сервер закінчить подібну процедуру багаторазово швидше, тому що його миттєва обчислювальна потужність хоч і менше, але немає простоїв на виконання чужих завдань.

Хостинг для SEO

Особливу увагу варто звернути на IP, на якому буде розміщений ваш ресурс, а точніше, регіон. Якщо ресурс планує просувати по Росії, то дуже бажано, щоб хостинг мав російський IP адреса, а якщо ви просуваєте, наприклад, комерційний сайт по Москві, то серйозним бонусом для вас стане розміщення ресурсу на московському IP і це досить вагомий фактор. Ще один важливий момент сусідство. Нерідко буває таке, що на одній адресі з вашим сайтом знаходяться проекти, які порушили доктрину пошукових систем і в такому випадку карма вашого сайту буде значно зіпсована. Цей фактор може надавати дуже негативний вплив на сео просування, тому якщо ви будуєте серйозний проект з великим майбутнім - обов'язково необхідно придбати виділений IP, тому що відстежити і як вплинути на погане сусідство дуже важко, тому краще повністю убезпечити себе, позбувшись від сусідів і не важливо які вони хороші чи погані - на виділеному IP фактор сусідства просто перестає грати роль.

Ще один цікавий момент - від варіанту розміщення багато в чому залежить швидкість сайту

На що звертати увагу при виборі

У мережі ви знайдете безліч рекомендацій, на що звертати увагу виду Аптайм, відгуки на отзовіках, статті виду - як вибрати хостинг для сайту новачкові, але це все вода. Кожен хостер надає інформацію про своє Аптайм, те ж саме ви можете зустріти і на отзовіках, але найчастіше це брехня, якщо вже бути відвертим. Та й самі відгуки на отзовіках нерідко брехня. Всі параметри, які ви зустрінете в статтях по вибору хостингу не мають майже ніякого відношення до якісної хостингу.

Є всього 4 важливі параметри, що визначають який вибрати хостинг для сайту, а саме:

  1. Служба підтримки
  2. Бекапірованіе
  3. Розширення можливостей в рамках тарифу
  4. Швидкість роботи саме вашого ресурсу

Нижче ми розглянемо кожен з них детальніше.

Саппорт

Основа основ, насправді. У будь-якого варіанту розміщення є свої проблеми, але то як вирішує їх служба підтримки - ось що дійсно важливо. Якщо ваш проект ліг і ви не знаєте що з цим робити, то кожну годину на рахунку і чекати вирішення проблеми кілька днів, не маючи можливості ніяк на це вплинути - ось що дійсно страшно, тому техпідтримка це фактор номер один. І ви повинні мати кілька варіантів зв'язку з нею, а не просто створити тіккет і чекати. Ідеально, коли у підтримки є скайп для оперативного зв'язку. Якісна підтримка це ваш кращий друг - вона не тільки допоможе вирішити критично важливі проблеми, а й перенесе ресурс при необхідності, змінить настройки сервера, пропише MX записи для прив'язки пошти Яндекс або Гугл і багато іншого.

Бекапірованіе

Буває таке, що ви внесли зміни, але тільки через кілька тижнів виявили, що частина функціоналу не працює і не працює вже давно - що робити в даному випадку? Відповідь одна - піднімати сайт з бекапу і як же буде неприємно, якщо виявиться, що бекапи від необхідної дати вже не існують, тому бекапірованіе і термін зберігання архівних даних - другий найважливіший фактор вибору. Чим повніші архіви створює хостер і чим більше зберігає їх в резерві в повному обсязі - тим краще.

Можливість розширення в рамках тарифу

З цією проблемою стикаються далеко не всі, але ті хто зіткнувся однозначно поставлять її на перше місце при виборі місця для сайту. Буває таке, що ваш сайт зростає і розвивається і все начебто добре до того моменту, як вам не напише хостер із заявою про те, що ваш ресурс став споживати дуже багато ресурсів і ви повинні в обов'язковому порядку перейти на інший тариф, який буде в кілька разів дорожче і у вас є на це всього кілька днів. Тобто вас ставлять перед фактом, що через пару днів ви станете платити в 3, 5, а то і в 10 разів більше, інакше ваш проект просто відключать. е найкраща перспектива. І у вас залишається всього 2 шляхи, або оперативно переводити проект на інший хостинг, або погоджуватися на умови. Тому можливість розширення в рамках одного і того ж тарифу - ще один дуже важливий фактор, на який слід звертати пильну увагу.

Швидкість роботи

Тут звертати увагу коштує не на заяви хостера або відгуки в мережі, а саме на швидкість роботи саме вашого проекту на даному сервері. Примітний той факт, що один і той же сайт може показувати разюче різні результати швидкості на різних хостингах при однаковій вартості тарифів:

Примітний той факт, що один і той же сайт може показувати разюче різні результати швидкості на різних хостингах при однаковій вартості тарифів:

пінг сайту

Один з найбільш важливих факторів - час відповіді сервера з цільового регіону. Не важливо як швидко відкривається сайт у вас або яку оцінку йому ставлять різні сервіси з аналізу швидкості - все це не має жодного значення, а важливо лише те який пінг у сайту при запитах з цільового регіону просування. Наприклад, якщо ви просуваєте сайт для користувачів з Москви - час відгуку має бути мінімальним саме для запитів, ініційованих з цього регіону, тому при виборі розміщення - обов'язково слід протестувати цей параметр. В одній з наступних статей я докладно розберу питання оцінки швидкості роботи ресурсу!

Який же все-таки вибрати?

У даній статті я не буду публікувати огляд того чи іншого хостингу, тому що не бачу в ньому жодного сенсу. Якщо мене запитають - на якому хостингу краще створити сайт?

Особисто я б порадив Бегета. Це дійсно дуже хороший варіант з більш ніж адекватними цінами і якісною підтримкою, так що якщо вам цікава моя думка - ось пряме посилання .

Пару слів про середні ціни по ринку

Дуже актуальний момент, адже завжди хочеться розуміти переплачуєте ви чи ні. З усіх варіантів, якими довелось користуватися мені можу сказати, що середня вартість тарифу, достатнього для розміщення простого проекту з відвідуваністю до 1000 чоловік в день становить 3000 рублів на рік. Якщо вартість є для вас пріоритетом в питанні який вибрати хостинг для сайту - можу сказати, що мінімально адекватна річна вартість ніяк не може бути менше 1000 р. Все що нижче повинно викликати підозру!

Це цікаво

На закінчення

Одна з найбільш важливих думок, які пронизують цю статтю - дорожчий зовсім не означає - більше хороший і вибирати сервер необхідно чітко виходячи саме з потреб вашого проекту. Причому широко відомі поради щодо вибору сервера часто не так важливі. Якщо стиснути всю статтю в кілька пунктів про те, який вибрати хостинг для сайту, то я б виділив наступні:

  1. не варто сліпо довіряти відгуками в мережі при виборі місця для проекту, тільки якщо це не відгук знайомого вам людини
  2. не варто загострювати увагу на таких попсових параметрах, як Аптайм
  3. найважливіше служба підтримки, бекапірованіе, можливість розширення і швидкість конкретно вашого ресурсу
  4. дорожчий вид розміщення, наприклад віртуальний сервер зовсім не означає те що конкретно ваш проект буде на ньому працювати краще або швидше - все може бути зовсім навпаки
  5. дуже важливо відсікти ймовірно погане сусідство покупкою виділеного IP
  6. дуже важлива швидкість відгуку з цільового регіону, так що краще всього, якщо сервер буде розташований саме в ньому

Як буде відбуватися обробка такого сайту класичним віртуальним хостингом?
Як в цьому випадку буде оброблений сайт на віртуальному сервері?
Який же все-таки вибрати?
Якщо мене запитають - на якому хостингу краще створити сайт?

Дополнительная информация

rss
Карта