HTML5 Camp: нові можливості нових стандартів

Завершила свою роботу конференція HTML5 Camp . Це друга із серії міжнародних конференцій Microsoft, присвячених темі сучасних веб-стандартів і майбутнього веб. Захід відвідали близько 600 веб-професіоналів і понад 20000 приєдналися до онлайн-трансляції. За підсумками на сайті заходу традиційно будуть викладені записи виступів.

Програма конференції складена таким чином, щоб максимально повно висвітлити всі аспекти використання HTML5, в тому числі при створенні мобільних додатків. Також детально були висвітлені нові можливості і функції HTML5.

HTML5 і безпеку

Безпека і приватність в інтернеті стали однією з ключових тем форуму. Забезпечення безпеки і захисту особистих даних користувача в контексті HTML5 і нових API для JavaScript є однією з найважливіших завдань у розвитку нових технологій. Доповіді Бена Лівшиця були присвячені питанням безпечного використання JavaScript, крос-доменних запитів і вставки блоків коду від сторонніх постачальників з використанням пісочниці iframe ( "sandbox"), механізмам tracking protection для ухилення від стеження, а також іншим механізмам забезпечення приватності і безпеки в браузері.

CSS3

CSS3 є одним з найбільш активно розвиваються веб-стандартів. Нові модулі CSS3 додають безліч затребуваних можливостей: від просунутої роботи з квітами, шрифтами, фоновими зображеннями, градієнтами, кордонами до нових можливостей по позиціонуванню і анімації елементів, включаючи 2D і 3D-трансформації.

Нові API для JavaScript

Разом з приходом HTML5 в світ веб-розробки прийшло і безліч нових API для JavaScript, що дозволяють здійснювати асинхронну завантаження і виконання скриптів, переводити веб-додатки в офлайновий режим роботи за допомогою Application Cache, управляти історією навігації через History API і підтримувати постійне з'єднання з сервером через Web Sockets, взаємодіяти з локальної файлової системою і підтримувати локальну базу даних на стороні клієнта. З практичної точки зору багато нові технології вже активно впроваджуються в реальних проектах, про що було докладно розказано в доповіді Олексія Андросова з компанії «Яндекс».

HTML5 і мобільні пристрої

Тема використання HTML5 в мобільних сайтах проходила через безліч доповідей, що підкреслює її актуальність і затребуваність. В ході конференції були розглянуті питання створення мобільних сайтів з урахуванням існуючого різноманіття мобільних пристроїв, що володіють різними розмірами екрану, питання розробки ігор і додатків на HTML5 для мобільних платформ. Окрему увагу було приділено розробці мобільних додатків для Windows Phone з використанням функціоналу HTML5 і інтеграції можливостей HTML5 і нативних можливостей платформи Windows Phone.

Другий доповідь була присвячена розробці мобільних додатків для Windows Phone з використанням функціоналу HTML5.