ХТО ПОТРІБЕН НІМЕЧЧИНІ |

Кожна країна має свій характер - це загальновідомий факт Кожна країна має свій характер - це загальновідомий факт. Південні країни зазвичай уособлюють свободу, веселощі, тепло, а північні - економічне благополуччя, надійність і працездатність. І якщо раніше багато хто прагнув переїхати до Британії, тому що вже знають мову, то сьогодні у всіх на слуху Німеччина. Однак, Німеччина, як країна дисципліни, працьовитості і порядку, чекає не всіх. Давайте розберемося - хто ж потрібен Німеччини, кому варто туди переїжджати, а кому ні.

У Німеччині прийнято бути корисним суспільству, бути дисциплінованим, пунктуальним, строго слідувати правилам і не проявляти недоречною ініціативи. «Закон понад усе» - цей принцип поширюється в Німеччині на всіх і на все: будь-яка дія має бути законним, легальним, офіційним.

Мова навіть не йде про нелегальне перебування, - Ви навіть не зможете заробити якусь зайву копійку, офіційно не оформивши цей заробіток. Це дуже жорстко переслідується. Наприклад, були випадки, коли люди взяли свого знайомого підробити на виставці всього на один день без офіційного оформлення, а потім платили за це величезні штрафи.

Ще не можна забувати про те, що Німеччина хоч і є дуже розвиненою країною в плані економіки, культури і технологій, але в той же час, вона є дуже дорогою країною. Особливо це стосується Баварії і півдня країни (Мюнхен, Штутгарт).

Так кому ж буде рада Німеччина?

  1. Висококваліфіковані фахівці. Для них Німеччина давно відкрила програму блакитної карти : Якщо Ви відмінний фахівець у своїй галузі, знаєте кілька мов, маєте досвід роботи, можете знайти собі роботу, то для Вас Німеччина приготувала найкомфортніший варіант переїзду.

У цю ж категорію можна включити тих фахівців, які тільки збираються шукати собі роботу. Тобто, якщо у Вас є висока кваліфікація в затребуваною спеціальності, досвід роботи, знання мов, і Ви впевнені, що без проблем знайдете роботу в Німеччині, то Ви можете отримати спеціальну 6-місячну візу для пошуку роботи, яка згодом конвертується в блакитну карту .

  1. Дівчата без домагань. Для дівчат до 25-ти років, у яких немає коштів на переїзд, але є базове знання німецької мови і велике бажання влаштуватися на будь-яку роботу відкрита програма Аупер або програма соціального року. Аупер - це робота з дітьми, допомога по дому, по господарству, робота в будинках для людей похилого віку, робота з інвалідами. Це програма, яка розрахована тільки на дуже важка праця, але дає можливість приїхати до Німеччини без засобів на рахунку, без мовного сертифікату, витративши на переїзд всього 200-300 євро.

Потім, відпрацювавши на дуже важкій роботі від півроку до двох років, людина може вступити до ВНЗ і таким чином продовжити своє офіційне перебування в країні. Тому що ця програма навіть не конвертується згодом в робочу візу.

Є ще один тонкий момент в цій програмі: поки Ви працюєте по ній, дуже бажано відкладати хоч якісь суми грошей. Це, звичайно, буде дуже важко зробити, адже зарплата в цьому випадку буде мінімальною, але тільки так можна буде легально залишитися в Німеччині після того, як Ви закінчите свою соціальну роботу - показати на рахунку близько 7000 євро.

  1. Харизматичні жваві студенти. Це цілеспрямовані люди, які дуже хочуть вчитися в Німеччині . У них є мовний сертифікат, кілька років ВНЗ на батьківщині (за тією спеціальністю, за якою вони хочуть вчитися в Німеччині), у них є хороші комунікаційні здібності, вони вміють переконувати, можуть написати хорошу мотиваційний лист, легко проходять співбесіди.

Це не просто студенти, які навчаються, щоб отримати «корочку» або яких в Німеччину «випхали» батьки в надії на краще майбутнє.

До речі, якщо батьки хочуть, щоб їх дитина вчилася в Європі і точно вступив до ВНЗ, то Німеччина - не найкращий варіант. В цьому випадку краще буде вступати до ВНЗ Австрії, куди можна вступати одразу після школи без екзаменів і мовного сертифікату. У Німеччині ж до вступників дуже жорсткі вимоги. Вихідці з країн СНД можуть вступати до ВНЗ Німеччини на бакалавра, але для цього потрібно пройти спеціальний «зрівнює рік». На практиці це зробити дуже складно: потрібен мовний сертифікат і відмінна успішність.

Тобто, в Німеччині зможуть пробитися або ті студенти, які вже мають ступінь бакалавра з хорошими оцінками і мовний сертифікат, або дуже жваві і цілеспрямовані студенти.

  1. Лікарі. Медики при переїзді до Німеччини мають особливі привілеї: їм дозволено спочатку не мати підтвердження диплома, як того вимагають інші країни. Вони можуть відразу після переїзду пройти випробувальний термін і почати працювати асистентом, перевівши і запевнивши документи (при цьому потрібно обов'язково мати мовний сертифікат).

Процедуру підтвердження диплома лікарі можуть закінчити вже в ході своєї роботи в Німеччині. Для лікарів є гуртожитки, вони можуть відразу перевезти свою сім'ю. Таких привілеїв не має більше ніхто. Єдина вимога, яка висувається до лікарів - потрібно мати більше 3-х років стажу на батьківщині і або мати мовний сертифікат, або мати можливість оплатити мовні курси після приїзду.

  1. Бізнесмени. Ті, хто відразу готові привезти в країну серйозний капітал і організувати виробництво або надання послуг можуть переїхати до Німеччини за програмою бізнес імміграції . Раніше передбачалися інвестиції в розмірі 250 тисяч євро, а зараз цю планку знизили. Тобто, імовірно, якщо у вас є 30-40 тисяч євро, Ви теж потрапляєте під цю програму. Однак, практика показує, що німецька сторона дозволяє приїхати в країну, якщо у Вас є близько 100 тисяч євро.

Є різні варіанти відкриття бізнесу. Наприклад, якщо у Вас є 20-25 тисяч євро, Ви можете відкрити бізнес по приїзду в Німеччину - або свою компанію, або з німецькими партнерами. Але якщо Ви хочете переїхати по бізнес-програмі, то потрібно мати 100 тисяч євро на рахунку. Потрібно ще врахувати, що в Німеччині досить високі податки, хоч і не набрали найбільше балів згідно Європі.

Для тих, у кого немає серйозних коштів, немає мовного сертифікату, і чий вік перевищує 25 років, то для Вас Німеччина може здатися дуже недружньою країною.

Часто люди припускаються помилки і переїжджають в Німеччину через мовні курси . По-перше, після закінчення цих курсів все одно доведеться повернутися, а по-друге, перебування в країні на підставі відвідування курсів не дає права на роботу. Крім того, важливо розуміти, що для всіх, хто не входить в вищевказану п'ятірку, переїзд до Німеччини обійдеться дуже дорого і набагато розумніше буде переїхати в сусідні країни - Чехію, Австрію, Іспанію, Італію чи Францію .

Explore posts in the same categories: навчання

, підтвердження диплома , Робота

Мітки: Німеччина , робота в Європі , праця за кордоном

You can comment below , or link to this permanent URL from your own site.

Так кому ж буде рада Німеччина?

Дополнительная информация

rss
Карта