Інфія: економимо час, бережемо нерви

  1. Вісім корисних прийомів при роботі з Gmail в середовищі iOS і Android

Here's How. PCWorld, травень-червень 2015.

Редактори PCWorld

Вісім корисних прийомів при роботі з Gmail в середовищі iOS і Android

Бен Паттерсон

У оновлених додатків Gmail змінився не тільки зовнішній вигляд. Тепер ви можете управляти ланцюгами, синхронізувати вкладені папки, отримувати повідомлення і виконувати інші функції. Перерахуємо вісім нових прийомів при роботі з додатками Gmail для Android і iOS, які спростять ваше життя.

Налаштуйте автовідповідач (Android, iOS)

Автовідповідач, що повідомляє про вашу відсутність, можна налаштувати безпосередньо в додатку Gmail. Це дуже зручно, якщо потрібно повідомити друзям, близьким або колегам про те, що ви перебуваєте у відпустці, і найближчим часом відповіді від вас чекати не варто.

Це дуже зручно, якщо потрібно повідомити друзям, близьким або колегам про те, що ви перебуваєте у відпустці, і найближчим часом відповіді від вас чекати не варто

Для Android. Натисніть кнопку меню в лівому верхньому кутку екрану, перейдіть вниз і виберіть пункт «Налаштування». Потім доторкніться до облікового запису, на яку приходять листи. Виберіть пункт «Автовідповідач», введіть початкову та кінцеву дати, тему і сам текст повідомлення. Прапорець «Відправляти тільки адресатам з мого списку контактів» допоможе обмежити коло одержувачів тими людьми, яких ви знаєте. Переведіть перемикач «Автовідповідач» у включений стан і натисніть кнопку «Готово».

Для iOS. Натисніть кнопку меню в лівому верхньому кутку сторінки, а потім кнопку «Налаштування» (вона має значок шестерінки) поряд з вашою адресою електронної пошти. Переведіть перемикач «Автовідповідач» у включений стан, заповніть потрібні поля - початкову і кінцеву дати, рядок теми, текст повідомлення і т.д. Натисніть кнопку «Зберегти».

Додаткова порада. Будь-яке повідомлення про відсутність, введене при роботі з Gmail в середовищі браузера, автоматично синхронізується з параметрами «Автовідповідач» в додатку Gmail, і навпаки.

Блокування дратівливих ланцюжків (Android, iOS)

Gmail спрощує блокування настирливих ланцюжків повідомлень, коли вам знову і знову шлють циркуляри з текстом «мои поздравления!», «Як ви чарівні!», «До зустрічі» і т.д. Після завершення такі ланцюжки вже не будуть відображатися у вашій поштовій скриньці. Повідомлення подібного роду з'явиться лише в тому випадку, якщо в поле адресата залишитеся тільки ви.

Повідомлення подібного роду з'явиться лише в тому випадку, якщо в поле адресата залишитеся тільки ви

Побачили ланцюжок, яку потрібно заблокувати? Відкрийте її, натисніть на три крапки (в середовищі Android) або на стрілку вниз (в iOS) в меню, розташованому у верхній частині екрану, і виберіть пункт «Ігнорувати».

Хочете розблокувати повідомлення? Введіть в пошуковому рядку is: muted, відкрийте повідомлення, яке слід розблокувати і перемістіть його назад в папку «Вхідні». Ознака блокування з ланцюжка буде знято.

Автоматична синхронізація повідомлень поза папки «Вхідні»

За замовчуванням додаток Gmail синхронізує тільки папку «Вхідні» (або кілька таких папок, якщо у вас є кілька облікових записів). Всі інші папки синхронізується лише в тому випадку, якщо вказати це явно. Можна налаштувати додаток Gmail таким чином, щоб автоматично синхронізувати окремі або всі папки, не обмежуючись лише папкою «Вхідні». Це відкриває досить цікаві можливості при отриманні повідомлень.

Натисніть кнопку меню в лівому верхньому кутку екрану, перейдіть вниз і виберіть пункт «Налаштування». Вкажіть обліковий запис Gmail. Прокрутіть екран до розділу «Налаштування синхронізації» та виберіть пункт «Управління ярликами». Вкажіть потрібні папки, натисніть «Синхронізація повідомлень» і виберіть один з варіантів: «Не синхронізувати», «Синхронізувати за 30 днів» або «Синхронізувати всі листи».

Але не забувайте: чим більше папок ви синхронізуєте, тим більше даних буде передаватися по мобільних мереж, тому до синхронізації папок Gmail слід підходити з обережністю.

Отримуйте повідомлення для обраних папок (Android)

А тепер, після того як ваші папки Gmail синхронізовані, як щодо того, щоб отримувати повідомлення про надходження повідомлень в ці папки? Це зручно, якщо у вас налаштований фільтр, відразу поміщає надходять повідомлення в потрібну папку, минаючи папку «Вхідні».

Повернемося до параметрів настройки. Натисніть кнопку меню у верхній частині екрану, перейдіть вниз, виберіть «Налаштування», виберіть обліковий запис, натисніть «Управління ярликами» і виберіть синхронізовану папку.

Натисніть кнопку меню у верхній частині екрану, перейдіть вниз, виберіть «Налаштування», виберіть обліковий запис, натисніть «Управління ярликами» і виберіть синхронізовану папку

Встановіть прапорець «Сповіщення для цього ярлика», виберіть звуковий сигнал, увімкніть чи вимкніть вібрацію і вкажіть, чи потрібно видавати повідомлення для кожного повідомлення, що потрапляє в цю папку.

Обмеження синхронізації повідомлень (Android)

Після того як ви налаштували синхронізацію повідомлення в певних папках Gmail, виникає питання, протягом якого часу буде виконуватися ця синхронізація.

Можна обмежити число днів синхронізації повідомлень - від одного до декількох сотень і більш. (Знову-таки, чим більше старих повідомлень ви вирішите синхронізувати, тим більше буде обсяг пересилаються мобільних даних.)

Натисніть кнопку меню в лівому верхньому кутку екрану Gmail, перейдіть список і виберіть пункт «Налаштування». Вкажіть обліковий запис. Натисніть «Період синхронізації» і введіть потрібну кількість днів.

Змахування ланцюжків повідомлень (Android, iOS)

Це дуже зручна невелика функція Gmail, яку легко втратити. Хочете побачити наступне повідомлення в ланцюжку входять? Натискати кнопку «Назад», для того щоб повернутися до папки «Вхідні» в цьому випадку не потрібно. Просто проведіть пальцем по екрану справа наліво (для переходу до більш старим ланцюжках) або зліва направо (для переходу до більш новим).

Приєднання до повідомлень великих файлів з диска Google (Android, iOS)

За підтримки Диска Google ви можете надсилати електронною поштою файли великого об'єму (скажімо, в кілька гігабайт).

У вас немає облікового запису диска Google? Насправді ж все користувачі Gmail отримують її автоматично (drive.google.com).

Насамперед потрібно завантажити на Диск Google ті файли, які слід відправити. Відкрийте обліковий запис диска Google і перетягніть відповідний файл на веб-сторінку. Завантаження файлу почнеться автоматично.

Відкрийте додаток Gmail, створіть нове повідомлення або ініціюйте відповідь на існуюче, доторкніться до кнопки «Прикріпити файл» (вона має вигляд скріпки) і натисніть «Вставити посилання на Диск».

Знайдіть файл, який слід відправити, доторкніться до нього і натисніть кнопку «Вибрати» (в середовищі Android) або вигнуту стрілку (в iOS).

Перевірка пошти, яка не має стосунку до Gmail (Android)

Тепер область застосування додатків Gmail не обмежена тільки сервісом Gmail. Остання версія програми для Android дозволяє додавати облікові записи альтернативної електронної пошти: Yahoo Mail, Outlook і будь-які інші поштові служби, що підтримують протоколи POP і IMAP.

Натисніть кнопку меню в лівому верхньому кутку екрану, вкажіть свою адресу електронної пошти, натисніть «Додати обліковий запис», виберіть «Особистий» (IMAP / POP) і натисніть OK.

Для популярних поштових сервісів (Yahoo, Outlook та ін.) Gmail самостійно виконає весь процес налаштування. Досить вказати лише обліковий запис своєї електронної пошти та пароль. В іншому випадку вам, можливо, знадобляться і інші відомості, наприклад настройки POP і IMAP вашого провайдера електронної пошти. Для отримання більш докладної інформації ознайомтеся з розділом допомоги свого постачальника послуг.

Кріс Хоффман

Можливості Linux зараз широкі як ніколи. В умовах, коли сервіс Steam пропонує більше тисячі ігор для Linux, а загальна тенденція спрямована на перехід до веб-додатків, потреба в Windows відчувається все менше і менше. У підсумку ви зможете без будь-яких додаткових хитрувань дивитися в середовищі Linux відео з онлайн-кінотеатрів і навіть запускати тут додатки Microsoft Office - по крайней мере, їх інтернет-версії.

Але рано чи пізно настає момент, коли виникає необхідність запустити на ПК, що працює під управлінням Linux, якусь програму для Windows. Виконати таке можна декількома способами. І ось що для цього потрібно знати.

Wine

Wine дозволяє запускати програмне забезпечення Windows в середовищі Linux, не вимагаючи установки самої операційної системи Microsoft. Wine є «сумісний з Windows програмний шар» з відкритим вихідним кодом, призначений для запуску додатків Windows безпосередньо на ПК з Linux. По суті, учасники цього проекту з відкритим кодом зробили спробу відтворити з нуля якесь підмножина середовища Windows, якого було б достатньо для запуску додатків Windows без присутності самої цієї ОС.

Це єдиний метод, який не потребує наявності копії Windows. Недолік його полягає в тому, що при цьому не всі програми працюють правильно. Можливе виникнення помилок або падіння продуктивності, особливо якщо ви використовуєте Wine для запуску відеоігор. Але якщо мова йде про який-небудь популярної гри, випущеної кілька років тому, ніяких ускладнень зазвичай не виникає. Наприклад, багато хто використовує Wine, щоб грати в World of Warcraft під управлінням Linux. Отримати інформацію про роботу певних програм і налаштуваннях, які необхідно зробити для їх нормального функціонування, можна на сайті Wine Application Database (appdb.winehq.org).

Насамперед завантажте Wine з репозитария свого дистрибутива Linux. Потім слід завантажити файли. exe додатків Windows і запустити їх подвійним клацанням в середовищі Wine. Потім можна випробувати дуже зручний інтерфейс PlayOnLinux (playonlinux.com), що встановлюється поверх Wine і допомагає інсталювати популярні програми та ігри для Windows.

Компанія Codeweavers пропонує комерційну версію Wine - CrossOver Linux. За неї доведеться заплатити, зате Codeweavers обіцяє офіційну підтримку поширених додатків (Microsoft Office, Adobe Photoshop і найбільш популярних ігор для ПК) і гарантує їх правильну роботу. Codeweavers вносить свій внесок і в розвиток основного проекту Wine.

Віртуальні машини

Віртуальні машини представляють собою дуже зручний спосіб запускати програмне забезпечення Windows на ПК з Linux. Після того як підвищилася продуктивність ПК, віртуальні машини забирають у них все менше ресурсів.

У цьому випадку копія Windows встановлюється в програмі «віртуальної машини» VirtualBox (virtualbox.org), VMware або спеціально створеної для Linux KVM (Kernel-based Virtual Machine, linux-kvm.org). Копія Windows вважає, що працює на реальному обладнанні, а насправді вона виконується у вікні Робочого столу. Сучасні віртуальні машини дозволяють навіть вивести програми Windows за межі цього вікна, представляючи їх у вигляді звичайних вікон на Робочому столі Linux.

Таке рішення більш надійно, ніж Wine. Запускаючи додатки Windows на реальній копії Windows, ви виключаєте виникнення помилок.

Однак використання віртуальної машини вимагає наявності повноцінної копії Windows і призводить до додаткового навантаження на обладнання, оскільки копія Windows функціонує поряд з основною операційною системою. Особливо страждають від цього вимогливі до ресурсів ігри, яким потрібен прямий доступ до видеоплате, і в цьому випадку краще використовувати Wine. Що ж стосується офісних додатків Microsoft Office і Adobe Photoshop, для них віртуальна машина стане відмінним рішенням.

Системи з подвійним завантаженням

По суті, створення системи з подвійним завантаженням можна вважати способом запуску програмного забезпечення Windows в середовищі Linux, але багато користувачів Linux запускають програми для Windows саме так. Замість того щоб звертатися до них в середовищі Linux, вони перезавантажують комп'ютер, вибирають в меню Windows і завантажують операційну систему Microsoft. Таким чином, програмне забезпечення Windows функціонує в своєму рідному середовищі. Завдяки сучасним твердотілим накопичувачам, процес перезавантаження виконується як ніколи швидко.

Особливо гарний такий варіант для тих любителів ігор, які не можуть повністю відійти від Windows. Аби не допустити відмовлятися від ігор для Windows, вони просто перезавантажують комп'ютер тоді, коли їм хочеться повернутися до своєї улюбленої гри. А оскільки Windows звертається до обладнання безпосередньо, ніяких проблем з продуктивністю або сумісністю не виникає.

Кращий спосіб створення системи з подвійним завантаженням полягає в тому, щоб встановити Windows першої. Якщо ваш комп'ютер поставлявся з уже встановленою на ньому операційною системою Microsoft, цього цілком достатньо. Далі встановлюємо дистрибутив Linux на свій вибір. Потім можна вибирати потрібну операційну систему безпосередньо при початковому завантаженні ПК.

На практиці найкращий вибір залежить від того, що ви хочете зробити. Якщо вам потрібно запускати якусь одну добре взаємодіє з Wine програму або гру, Wine стає ідеальним варіантом. Якщо ж потрібно застосовувати безліч різних додатків (наприклад, останні версії Office або Photoshop), краще віддати перевагу віртуальній машині. А любителям ігор, бажаючим насолодитися новітніми продуктами для Windows, системи з подвійним завантаженням забезпечать продуктивність, якої навряд чи вдасться домогтися за допомогою Wine.

Побачили ланцюжок, яку потрібно заблокувати?
Хочете розблокувати повідомлення?
Хочете побачити наступне повідомлення в ланцюжку входять?
У вас немає облікового запису диска Google?

Дополнительная информация

rss
Карта