Інструменти сисадміна

  1. Radmin 3.0
  2. GoToMyPC Personal 5.0
  3. BeAnywhere
  4. Radmin 3.0
  5. GoToMyPC Personal 5.0
  6. BeAnywhere Personal
  7. Характеристики інструментів для віддаленого доступу

У загальних словах суть розглянутих в даній статті інструментів, а також подібних їм PCAnywhere, LogMeIn, eBLVD, Netviewer і інших - надання легкого доступу до потрібного комп'ютера (офісного або домашнього) з будь-якої точки світу. Запустивши одне з таких додатків або один з веб-сервісів, ви зможете бачити екран свого віддаленого ПК, а також керувати його клавіатурою і мишкою, як ніби ви сидите прямо перед ним.

Кілька років тому я вже розповідав про вітчизняну розробці Remoute Administrator 2.1 ( http://old.osp.ru/pcworld/2002/03/044.htm ). За швидкістю роботи з віддаленим ПК програма не поступається аналогічним інструментам (а в більшості випадків навіть перевершує їх), займає мало місця і відрізняється простотою установки і настройки. Але останнім часом все більш популярними стають програми віддаленого управління комп'ютером, що працюють через центральний сервер. Щоб мати такий доступ до свого комп'ютера з іншого місця, користувачеві необхідно зареєструватися на сайті компанії, що надає дану послугу, отримати особисте ім'я і пароль. Тепер, навіть будучи далеко від свого ПК, потрібно звернутися до цього сайту, щоб отримати можливість управляти своїм комп'ютером. Якщо ж комп'ютери дистанційно управляються в межах однієї мережі, наприклад корпоративної, то доцільність роботи через сервер викликає сумнів. Щоб прояснити дане питання, розглянемо переваги і недоліки GoToMyPC компанії Citrix і набирає обертів BeAnywhere Personal.

Radmin 3.0

Найсвіжіша версія програми Radmin 3.0 компанії «Фаматек» поки пропонується для тестування в якості бета-версії. За заявою виробника, в новинці застосована унікальна технологія захоплення даних з екрану віддаленого комп'ютера - DirectScreenTransfer, що демонструє виключно високу швидкість передачі відеоданих в процесі дистанційного адміністрування. Базовим технологічною перевагою DirectScreenTransfer (загальна назва - Video Hook Driver) є отримання інформації про зміни екрану не з відеопам'яті комп'ютера, а безпосередньо від драйвера ОС Windows. Процес захоплення відео організований таким чином, що дані зчитуються ще до того, як потрапляють в пам'ять відеокарти. Стверджується, що дана технологія дозволяє не тільки збільшити кількість оновлень екрану в секунду, а й істотно знизити мережевий трафік, а також вимоги до каналу передачі даних.

Традиційні методи зчитування інформації припускають велику процессорную навантаження і значні витрати трафіку, створюють проблеми сумісності з програмним забезпеченням віддаленого доступу, що використовують нестандартні способи відтворення графічного інтерфейсу. Внаслідок істотного витрати процесорних ресурсів значно сповільнюється швидкість зчитування даних. На сучасному етапі розвитку засобів віддаленого адміністрування подібні рішення не можна вважати ефективними. На сайті компанії «Фаматек» наводяться приголомшливі значення швидкості роботи Radmin в порівнянні з аналогами. Залишимо це на совісті виробника, оскільки об'єктивно і повноцінно перевірити дану інформацію досить складно (для тестування всіх допустимих режимів мені, наприклад, знадобилося б близько року напружених вимірювань).

Які ж основні можливості цієї версії програми і чим вона відрізняється від попередніх? Її інтерфейс був повністю перероблений, і в ній з'явилися цікаві дизайнерські знахідки.

Режим обміну файлами нового виду дуже зручний і аналогічний інтерфейсу Провідника Windows, що істотно спрощує освоєння програми. Реалізована «дозакачки» файлів: в разі збою мережі можна продовжити передачу файлу з моменту обриву, а не з самого початку.

Програмісти «Фаматек», прагнучи йти в ногу з часом, додали в продукт можливості текстового чату з віддаленим комп'ютером, а також голосового чату, що, на мій погляд, дуже цікаво. Розглянемо ці функції більш докладно. Текстовий чат дозволяє обмінюватися повідомленнями в режимі реального часу. Кількість учасників, які можуть одночасно листуватися, обмежується ліцензійною угодою. Крім загальних дискусій ви можете вести приватні розмови або запрошувати співробітників приєднатися до вашої бесіди. Для досвідчених користувачів текстовий чат надає інтерфейс текстових команд. Канали можуть бути або відкриті для всіх бажаючих, або захищені паролем. Таким чином легко організувати спільне обговорення під контролем менеджера або кого-небудь іншого.

Оснастивши комп'ютер мікрофоном і навушниками або гарнітурою (причому особливо порадувала можливість користуватися вже став для мене звичним USB-телефоном), ви легко здзвонитеся з колегами або виконайте конференц-дзвінки в режимі голосового чату. При цьому якість мовлення виходить, на мій погляд, цілком прийнятним і на каналах з великою швидкістю можна порівняти з якістю, забезпечуваним Skype. Користувач може почати говорити відразу після підключення - його почують всі колеги, що знаходяться на каналі General.

При створенні нового каналу допустимо поставити його тип (відкритий або конференція) і паролі (призначений для користувача і операторський) для його захисту. На відкритих (public) каналах все користувачі можуть говорити одночасно, а на конференц-каналах (conference), службовців для організації віртуальних нарад, обговорень, брифінгів та інших схожих завдань, тільки по черзі.

Іноді буває потрібно всього лише проінформувати віддаленого користувача пропозицією з декількох слів, і тоді надмірно встановлювати з'єднання по текстовому чату. Спеціально для таких випадків і був розроблений режим з'єднання Send Message в Radmin 3.0. Він дозволяє відправляти на інший комп'ютер одиничне текстове повідомлення, моментально спливаюче на екрані віддаленого користувача. За допомогою з'єднання такого типу легко відсилати різнокольорові відформатовані (Rich Text) повідомлення. Ця функція завжди доступна, вона легко послужить швидкої і простий альтернативою таким командам, як WinPopup і NET SEND.

При розробці Radmin величезну увагу було приділено системі безпеки, що цілком зрозуміло, адже для продукту такого класу дуже важлива захищеність. Програма Radmin починаючи з версії 2.2 підтримує систему безпеки Windows NT / 2000 / XP / 2003. При цьому дозволено надавати права віддаленого доступу конкретного користувача або навіть групі. Radmin Server має власну таблицю IP-фільтрації, за допомогою якої вдасться обмежити доступ до нього поруч спеціально заданих в ньому хостів або підмереж.

Варто звернути увагу і на інші нові функції програми:

  • підтримка декількох моніторів;
  • використання сполучень клавіш (+, кнопка і т.д.);
  • можливість відсилати на віддалений комп'ютер команду натискання спеціальних клавіш (і т.д.);
  • запуск з'єднання іншого типу (передача файлів, telnet, чат) з існуючого без повторного введення пароля;
  • можливість відключити екран віддаленого комп'ютера, заблокувати його клавіатуру і мишу;
  • підтримка друку з віддаленого комп'ютера на локальний принтер.

Коли я встановлював Radmin 3.0 на свій комп'ютер, то у мене виникли невеликі проблеми з програмою захисту ПК від несанкціонованого доступу eTrust PestPatrol. Вона повідомила, що в машині завівся новий хробак, і попросила негайно провести перевірку і навіть посадити Radmin в карантин. Якщо у вас стоїть брандмауер, не забудьте дозволити Radmin Server виходити в Інтернет в будь-який час.

Найбільш зручно звертатися до віддаленого ПК в повноекранному режимі. При цьому у вас виникає відчуття, ніби ви сидите за своїм комп'ютером і вам не потрібна прокрутка, щоб побачити всю площу Робочого столу. А в більш ранніх версіях цієї програми до входу в повноекранний режим доводилося застосовувати комбінації «гарячих» клавіш, щоб зуміти благополучно вийти з нього і повернутися до Робочого столу «близького» ПК. Одного разу я майже 10 хв переходив від управління віддаленим комп'ютером до управління своїм. У новій версії таких труднощів не виникає, оскільки додана вельми інформативна і зручна спливаюча панель. Також порадувала мене функція передачі реєстраційного ключа на сервер Radmin віддаленого комп'ютера, яка виконується декількома клацаннями миші.

Ще є досить цікава можливість перезавантажувати віддалений комп'ютер, проте використовувати її потрібно з обережністю. Якщо на віддаленому комп'ютері стоїть пароль на вхід в Windows, ви втратите зв'язок з ним, так як набрати пароль вже не вдасться.

Часом при перетягуванні вікон програм по екрану віддаленого ПК виникають артефакти, що пов'язано швидше за все зі швидкістю інтернет-каналу, але з цим можна миритися.

GoToMyPC Personal 5.0

У компанії Citrix, мабуть, найбільший стаж розробки подібного ПО.

Вона стверджує, що сервіс GoToMyPC, створений нею більше п'яти років тому, допоможе найбільш просто організувати віддалений доступ до робочого місця з відряджень і далеких поїздок. Оскільки це веб-сервіс, тобто кроссплатформний, то він дозволяє отримувати доступ до свого віддаленого комп'ютера практично з будь-якої ОС (Windows, Linux, Mac OS). Сервіс GoToMyPC, підтримуваний п'ятьма центрами даних по всьому світу, пов'язаний з сімома основними інтернет-провайдерами, що забезпечують оптимальну якість функціонування.

Щоб підключитися до свого комп'ютера з віддаленого місця, потрібно зайти на сайт компанії www.gotomypc.com і вказати індивідуальну пароль для доступу. Так як це керований сервіс, не виникає необхідності в зміні або відкритті портів, налаштування IP-адрес або розгортанні додаткового апаратного або програмного забезпечення. Дійсно, установка віддаленого доступу до вашого комп'ютера з будь-якої точки планети (де, звичайно, є вихід в Інтернет) займає не більше 5 хв. Користувачі проходять авторизацію на сайті програми, вводячи реєстраційне ім'я та пароль. Хоча на той комп'ютер, з якого йде перегляд, і доведеться встановити додаткове додаток, це відбувається автоматично з сервера і не вимагає яких-небудь складних дій. Потім вам надається список всіх активних ПК, доступних для підключення. У вашому переліку відображаються лише ті комп'ютери, що були вами попередньо зареєстровані. Як тільки буде зроблений вибір, пройдена авторизація і введений другий пароль, унікальний для конкретного ПК, користувач отримує доступ до системи. Він зможе контролювати і використовувати робочу станцію так, як робив би це, якби сидів за нею.

Не так давно вийшла п'ята версія сервісу GoToMyPC. Розробники оголосили, що вони прагнули підвищити її продуктивність.

Давайте розглянемо, що ж у ній з'явилося нового.

  • Досягнуто чотириразове зростання продуктивності. Програма допомагає за більш короткий час з'єднуватися з віддаленим ПК і отримувати до нього більш швидкий доступ.
  • Додано реалістичне цветовоспроизведение (True Color). Тепер ви можете побачити Робочий стіл віддаленого ПК точно таким же, немов безпосередньо працюєте на ньому.
  • З'явилася можливість переносити файли і папки з одного комп'ютера на інший простим "перетягуванням" (drag-and-drop) між екранами.
  • Забезпечено миттєвий і безпечний доступ до додатків електронної пошти, незважаючи на різницю в платформах, - справжній прорив в технології.
  • Додана підтримка декількох моніторів (Multi-Monitor Support). Допускається використовувати GoToMyPC з декількома моніторами, приєднаними до одного ПК для збільшення продуктивності.
  • Запроваджено моніторинг продуктивності (Performance Monitoring). Є самодиагностика швидкостей з'єднання, індикація рівня продуктивності і підказки для її подальшого зростання.

Установка програми на «серверний» комп'ютер пройшла гладко і не зайняла у мене багато часу. Слід визнати, що з брандмауером взагалі ніяких проблем не виникло. Після хвилинної паузи мій комп'ютер, якому я підготував роль «віддаленого», з'єднався з сервером Citrix і пройшов необхідну реєстрацію. Після цього з будь-якого комп'ютера, що має браузер, я міг отримувати доступ до свого ПК. Коли я спробував зменшити розміри вікна віддаленого комп'ютера на робочому столі «клієнтської» машини, то виявив, що навіть удвічі менша зображення віддаленого ПК всередині вікна відразу стає абсолютно нерозбірливим. Доходить до того, що просто робиться незрозуміло, що ж діється на віддаленій машині. Виходить, що спостерігати відразу за чотирма віддаленими машинами за допомогою GoToMyPC Personal, м'яко кажучи, незручно: якщо на робочому столі клієнтського ПК одночасно розташовані вікна декількох віддалених машин, то в тому, що відбувається не розібратися.

А ось функція моніторингу продуктивності і порівняльної ефективності віддаленого керування мені сподобалася. Увійшовши в меню Help і вибравши пункт Session Performance, легко побачити виникають при роботі затримки і отримати поради, як підвищувати швидкість.

Я з однаковим успіхом керував моїм віддаленим комп'ютером і в середовищі Windows XP, і в Linux (c Live-CD Knoppix і Novell Linux Desktop). Причому в Linux я користувався браузером Firefox, і ніяких проблем ні з доступом до мого віддаленого PC, ні з управлінням у мене не було.

Програма GoToMyPC залишає дуже хороше враження своїм продуманим інтерфейсом. Природно, вона має безпрецедентну якість підтримки, і завжди легко знайти самі докладні інструкції по встановленню та налагодженню сервісу. Але все-таки у мене залишилося відчуття деякої сповільненості через невеликі затримок у відгуку віддаленої системи.

BeAnywhere

Новий засіб віддаленого доступу BeAnywhere Personal, що грунтується на платформі ПК, пропонує гарну альтернативу для тих, кому часто потрібно віддалено звертатися до свого домашнього комп'ютера. Головна перевага BeAnywhere перед іншими - економічність. Мабуть, це додаток скоро буде серйозно конкурувати з GoToMyPC, домінуючим зараз на ринку засобів віддаленого доступу до ПК.

Коли з'явився продукт GoToMyPC, то він був в своєму роді піонером в області віддаленого доступу до ПК, популяризувати її за допомогою свого успішного і широко розповсюдженого браузерного веб-сервісу. Однак з точки зору конкуренції BeAnywhere - «міцний горішок», особливо коли мова заходить про доступ до некорпоративних комп'ютерів.

Ключова відмінність продукту BeAnywhere від GoToMyPC полягає в тому, що він дозволяє запрошувати на сесію доступу будь-яку кількість гостей і розділяти з ними певні файли, папки або картинку екрану. Це робить його відмінним інструментом для проведення онлайнових презентацій або онлайнового співпраці.

BeAnywhere Viewer володіє ще одним прекрасним властивістю: встановивши ключовий компонент ПО на машині, до якої ви віддалено звертаєтеся, ви можете його конфігурувати на USB-накопичувач. Завдяки цьому BeAnywhere є стерпним в даний час рішенням віддаленого доступу. Таким чином, для дистанційного підключення до свого ПК вам потрібно лише вставити USB-диск в котрусь із приєднаних до Інтернету машин в будь-якому місці світу, двічі клацнути мишею на значку BeAnywhere Viewer на своєму флеш-диску, і екран вашого далекого комп'ютера з'явиться перед вами протягом 5 с. Ще більш цікавим є те, що не потрібно встановлювати ніякої програми на тому комп'ютері, з якого ви звертаєтеся до свого віддаленого офісного або домашнього ПК, так і на «позичав» комп'ютері запис даних про вашу сесії віддаленого доступу не ведеться. Значить, ви можете безпечно підключатися до покинутого ПК з кожного громадського комп'ютера, навіть з інтернет-кафе. У той момент, коли ви витягуєте накопичувач з USB-виходу, локальний комп'ютер втрачає всю інформацію, що стосується сесії BeAnywhere Viewer.

Якщо ви користуєтеся GoToMyPC, то вам зазвичай доводиться встановлювати певний модуль в браузер комп'ютера, призначеного для віддаленого доступу, а це іноді буває неможливо через набору обмежень на багатьох громадських комп'ютерах або навіть на машинах у великих організаціях з жорсткими установками ІТ-безпеки.

Слід також зауважити, що в подібних ситуаціях лог-файл сесії доступу, навіть будучи зашифрованим, все одно зберігається всередині файлу інтернет-історії того публічного комп'ютера, з якого здійснюється сесія. Отже, дану ситуацію не можна назвати ідеальною у випадках роботи з конфіденційними даними на вашому віддаленому ПК. У BeAnywhere є також що запропонувати в області безпеки. Він застосовує 256-бітову RC4-сумісну шифровку даних, в той час як GoToMyPC і Radmin використовують 128-бітову.

Щоб запобігти атакам типу «людина посередині» ( «вклинюються посередники»), в програмі BeAnywhere всі комунікації мають цифровим підписом, що забезпечує незмінність даних при подорожі від сервера до програми перегляду.

Перш ніж переслати файл з GoToMyPC, потрібно відкрити сесію віддаленого доступу до Робочого столу і тільки потім відправляти файл. Це споживає ресурси смуги підключення, обмежуючи швидкість пересилання. За допомогою BeAnywhere, так само як і в Radmin, можна відкрити спеціальну сесію, призначену лише для пересилки файлів, і всі ресурси підключення будуть виділені виключно «для перекачування».

При єдиною підписці одному користувачеві дозволено відкрити доступ до неї будь-якої кількості інших гостей і призначати індивідуальні установки для кожного з них.

Звичайно ж, вам не доведеться сидіти перед ПК, щоб надати до нього доступ друзям і колегам. Коли ваш комп'ютер підключено до мережі і приєднаний до Інтернету, то відвідувачі завжди зможуть «нанести йому візит», навіть якщо ви при цьому перебуваєте в іншій півкулі.

Що стосується установки доступу, то можна дозволити гостям або тільки пересилати файли або тільки переглядати екран, або виконувати обидва цих дії. Дозволяється також допустити або заборонити використання команд з клавіатури і / або миші або зазначити, які саме папки ви хочете розділити з певним користувачем і т.д. Все це дозволено робити для кожної з гостьових облікових записів окремо. Якщо ви вирішуєте, що хтось повинен на час (або назавжди) покинути ваш комп'ютер, то можете відключити (або стерти взагалі) його запис, негайно зупинивши будь-яка небажана вторгнення.

Справедливості заради зазначу, що, хоча установка програми на мій комп'ютер пройшла без проблем, мені довгий час не вдавалося з'єднатися з центральним сервером для реєстрації. Винні були і брандмауер, і закриті в нашій мережі порти. Творці програми обіцяють, що BeAnywhere 2.0 буде включати в себе браузерні інтерфейс і підтримувати нову технологію взаємопідключення, що дозволить користувачам, які перебувають за корпоративними брандмауерами, також без проблем застосовувати BeAnywhere.

* * *

Безсумнівна перевага GoToMyPC - браузерні веб-сервіс, що забезпечує загальне функціонування зі звичним інтерфейсом і простотою застосування. Це допомагає легко його освоїти і користуватися ним з будь-якої машини, на яку встановлена ​​будь-яка з ОС. Однак це сильно уповільнює частоту оновлення екрану і загальну роботу сервісу.

Radmin 3.0, так само як і BeAnywhere, включає сервер і програму перегляду, що покращує загальне функціонування і підвищує швидкість роботи, хоча, можливо, при цьому втрачається гранична легкість використання GoToMyPC.

На відміну від GoToMyPC, без проблем працює з багатьма корпоративними брандмауерами, BeAnywhere застосовує інший підхід (технологію P2P), що призводить до зниження рівня свободи проходження через корпоративні брандмауери. Однак P2P-підхід забезпечує набагато більш високу швидкість пересилки файлів, точніше кажучи, швидкість пересилки файлів обмежується більш повільним підключенням до Інтернету на двох ваших робочих комп'ютерах. Використовуючи BeAnywhere, так само як і Radmin, ви поєднуєте два комп'ютера безпосередньо, без участі серверів-посередників, які працюють з непостійною швидкістю, яка залежить від рівня мережевого трафіку в даний момент. Це безперечно велика перевага, оскільки тоді ви не залежите від інших мереж і часу завантаження сервера, як в GoToMyPC, що максимально збільшує швидкість пересилання. Технологія Radmin також з'єднує між собою два комп'ютери безпосередньо, але творцям програми вдалося досягти хорошого взаємодії з більшістю брандмауерів. У всякому разі, один раз дозволивши доступ сервера і програми перегляду до Інтернету, я не відчував надалі ніяких проблем.

За швидкістю роботи на широкосмугових лініях всі продукти візуально показують близькі результати. Помітна лише невелика затримка в управлінні віддаленою машиною за допомогою GoToMyPC. Якщо ви застосовуєте модем, то стає очевидним перевага програми Radmin. Вона дійсно забезпечує комфортну роботу, навіть якщо ваше з'єднання має невисоку швидкість.

Що стосується вартості представлених програм, то за користування GoToMyPC вам потрібно віддати майже 20 дол. На місяць або 180 дол. На рік. У BeAnywhere місячна підписка коштує 7,95 дол., А якщо ви вирішите придбати повний річний пакет, то це можна зробити лише за 79,50 дол. Для разової покупки Radmin (користувачеві не доведеться платити за програму щомісяця, адже сервіс здійснюється по каналу комп'ютер - комп'ютер і участь центрального сервера, як в попередніх випадках, не потрібно) вам потрібно буде віддати за стандартну ліцензію на два комп'ютери 885 руб. І знадобиться ще 5900 руб. в рік, якщо захочеться стати володарем пакету привілейованої техпідтримки (в нього входять доступ до розширеного керівництву користувача, повідомлення про оновлення продуктів і т.д.). Загалом, вибір непоганий, а помітне поліпшення продуктів від версії до версії не може не радувати.

PS Коли матеріал вже був зверстаний, стало відомо, що програми BeAnywhere в тому вигляді, в якому вона розглянута в статті, відтепер не існує. У перероблену версію доданий веб-інтерфейс, і віддалений доступ буде здійснюватися через сервер розробника - так, як це реалізовано в GoToMyPC. Статтю про те, чи стала програма краще в результаті всіх переробок, чекайте найближчим часом.

Radmin 3.0

Оцінка: 5 з 5
Системні вимоги: Pentium II і вище.
Підтримувані ОС: Windows NT або вище.
Розмір дистрибутива: сервер - 2,74 Мбайт, клієнт - 1,92 Мбайт.
Особливості: сервіс здійснюється по каналу комп'ютер-комп'ютер.
Мова інтерфейсу: російська (англійська).
Ціна: 885 руб. (Стандартна ліцензія на два ПК); 5900 руб. в рік за пакет техпідтримки.
Розробник: Famatech, http://www.radmin.ru

GoToMyPC Personal 5.0

Оцінка: 4,5 з 5
Системні вимоги: широкосмугове підключення до Інтернету. Рекомендується встановити Java на клієнтський комп'ютер.
Підтримувані ОС: Windows 95 і вище; Linux, Mac OS.
Браузер: Internet Explorer 5.0 і вище; Firefox 1.0 і вище; Netscape 7.0 і вище.
Розмір дистрибутива: 3,02 Мбайт.
Особливості: з'єднання через сервер розробника.
Мова інтерфейсу: англійська.
Ціна: 20 дол. На місяць або 180 дол. На рік.
Розробник: Citrix, http://www.citrix.com

BeAnywhere Personal

Оцінка: 4 з 5
Системні вимоги: Pentium 4 і вище, 128-Мбайт ОЗУ; широкосмугове підключення до Інтернету (для серверного ПК); Pentium III, 64-Мбайт ОЗУ, звичайне підключення до Інтернету (для клієнта).
Підтримувані ОС: Windows XP, 2000 або Server 2003.
Розмір дистрибутива: 3,89 Мбайт.
Особливості: сервіс здійснюється по каналу комп'ютер-комп'ютер, потрібна реєстрація на сервері.
Мова інтерфейсу: англійська.
Ціна: 7,95 дол. За місяць; 79,50 дол. За рік.
Сайт програми: www.beanywhere.com

Характеристики інструментів для віддаленого доступу
Додаток ОС підков-Лючі-ня Про-цес-сор Па-м'яти, Мбайт Шиф-рова-ня, біт Кіль-кість видалити-нних ПК Брау-зер№ BeAny-where Сер-вер Windows XP, 2000 або Server 2003 широко- полосное до Інте-рнету Pentium 4 і вище 128 256 неогр-ніченний Будь Клі-ент Windows XP, 2000 або Server 2003 Будь-яке Pentium III і вище 64 256 неогр-ніченний Будь GoToMyPC Personal 5.0 Сер-вер Windows 95 і вище Широко-смуговий до інте-рнету н / д н / д 128 1 Internet Explorer 5.0 і вище; Firefox 1.0 і вище; Netscape 7.0 і вище Клі-ент Windows 95 і вище Широко-смуговий до Інте-рнету н / д н / д 128 Не більше 4 Internet Explorer 5.0 і вище; Firefox 1.0 і вище; Netscape 7.0 і вище Radmin 3.0 Сер-вер Windows NT або вище Будь-яке Pentium II і вище н / д 128 неогр-ніченний Будь Клі-ент Windows NT або вище Будь-яке Pentium II і вище н / д 128 неогр-ніченний Будь

н / д - немає даних.
№Браузер Opera в випробуваннях не брав участі.

Які ж основні можливості цієї версії програми і чим вона відрізняється від попередніх?

Дополнительная информация

rss
Карта