Інструменти онлайн-перевірки зовнішніх посилань на сайт - semantica.in

 1. Яндекс.Вебмайстер
 2. Google Webmaster Tools
 3. SeoMoz Open Site Explorer
 4. MajesticSEO
 5. Solomono
 6. CS Yazzle
 7. SEO SpyGlass SEO TOOLS
 8. Ahrefs.com

Тематичний трафік - альтернативний підхід в просуванні бізнесу

Сьогодні розбираємося з зовнішніми посиланнями (беклінк) на сайт: як знайти, де їх подивитися і дізнатися їх кількість. Для початку згадаємо, що це таке.

Зовнішня або зворотнє посилання

Це будь-який URL провідний на сайт А з сайту Б. У просуванні використовується постійно - пошуковики віддають перевагу сторінкам, на які багато і якісно посилаються тематичні ресурси.

Аналізувати «беки» завжди корисно: можна потішити самолюбство видом чертовски гарного посилального профілю або подивитися, як із зовнішніми посиланнями на сайт йдуть справи у конкурента і виходячи з цього оцінити бюджет на просування.

Перевіряти їх кількість можна купою способів - в інтернеті повно сервісів для цих цілей, платних і безкоштовних. Такі інструменти або містять власну довідкову базу, або використовують чужу (зазвичай - пошукових систем). При цьому кожен сервіс майже завжди видає різну картину, тому що бази у всіх теж різні.

Я чесно витратив майже півтори години свого часу на те, щоб зрозуміти, чим в реальності користуються фахівці: читав срач в коментарях, думки топових блогерів і з пристрастю допитував SEO-фахівців SEMANTICA.

Яндекс.Вебмайстер

Почнемо з очевидного. «Веб-майстер» відображає список ресурсів, що посилаються на сторінку або розділ вашого сайту. Можна дивитися, скільки беклінків веде на ваш ресурс з одного конкретного сайту, і скільки з них індексується пошуковою системою. Якщо потрібно копнути глибоко, скачайте інформацію про посилання архівом - в веб-версії сервісу іноді відображаються не весь звіт.

Google Webmaster Tools

Функціонал у інструменту «Гугла» майже такий же. З відмінностей: можна визначити, з яких сайтів і з яких ресурсів найчастіше ведуть зовнішні посилання. Як і у випадку з «Яндексом», звіт скачується одним файлом у форматі .csv. Ще один Google Webmaster Tools - він бачить редірект- і javascript- «беклінки».

І «Гугл» і «Яндекс» хороші тим, що база посилань у них майже завжди актуальна. Нюанс тут один - знайдені раніше посилання відображаються не завжди. На це впливає вкладеність сторінок сайту-донора і частота їх поновлення. Обидва інструменти безкоштовні, але перевірити контрольний профіль конкурента через них не вийде - і це теж мінус.

SeoMoz Open Site Explorer

Допомагає провести детальний аналіз внещніх посилань на сайт: дізнатися їх кількість, «спамность» і всякі інші корисності. Частина функцій (на кшталт соціальних метрик) доступна тільки передплатникам сервісу, але і безкоштовні інструменти добре допомагають.

У SeoMoz є власні сервера. які збирають необхідні дані з усієї мережі. При цьому база оновлюється щомісяця. Головний недолік інструменту - платність. За розширений і самий «смачний» функціонал доведеться віддати кілька доларів.

MajesticSEO

Ще один популярний серед західних спеців інструмент. Як і OSE, працює з власною базою зовнішніх посилань, яка допомагає знайти всю інформацію для аналізу: графіки активності, типи URL, що ведуть на сайт і їх кількість. База у проекту аж дві: друга потрібна для накопичення даних про динаміку посилального профілю сайту.

Solomono

Відмінний інструмент для роботи з російськомовним сегментів мережі. Він шукає посилання в своїй основі, яка оновлюється кожні пару днів. «Соломон» добре підходить для швидкого аналізу посилального профілю. А щоб провести повномасштабне дослідження з його допомогою, доведеться заплатити - повноцінні звіти викачуються за гроші. Ще один недолік - не можна дізнатися кількість зовнішніх посилань на окрему сторінку сайту, тільки для всього домену.

CS Yazzle

Ця програма, яку треба встановлювати на комп'ютер окремо, веб-версії у сервісу немає. Крім аналізу посилального профілю робить ще купу корисних речей і працює відразу з декількома базами, а й коштує таке задоволення близько 60 доларів. З інших недоліків:

 • Чи не працює ні на MacOS, ні на Linux
 • Для аналізу використовує потужності вашої власної машини, тому аналіз триває годинами
 • Не можна перевірити зовнішні посилання на окрему сторінку сайту, тільки для всього домену

SEO SpyGlass SEO TOOLS

Ще одне десктоп додаток з купою функцій: шукає беклінки і ключові слова, складає звіти і тільки гопак же не танцює. Мінуси: платний і дорогою, використовує бази даних Yahoo, Bing та інших пошукових систем, які не використовуються в Росії і СНД.

Ahrefs.com

Популярний в англомовному сегменті сервіс, який робить купу всього, але, як і всі бездуховні західні капіталісти, за гроші. Найдешевший тариф коштує 99 $ на місяць, але якщо дуже хочеться оцінити функціонал, скористайтеся безкоштовний пробний період. Інструмент допомагає знайти зовнішні посилання на сайт, використовуючи 10-петабайтного базу, оцінити позиції в пошукових системах, семантику сторінки і робити інші корисні речі. І сайт у нього приємний.

В принципі, кожен сервіс справляється зі своєю роботою - допомагає визначити кількість і джерела зовнішніх посилань на сайт. Інша справа, що у всіх інструментів різні особливості і функціонал. Тому вибирати якийсь один потрібно з урахуванням ваших цілей і завдань. Якщо потрібно провести швидкий аналіз зовнішніх посилань на сайт або ви хочете оцінити контрольний профіль конкурента, то цілком підійде будь-якої безкоштовний сервіс. А ось за детальною аналітикою і розширеним функціоналом доведеться звертатися до платних інструментів.

Дополнительная информация

rss
Карта