IT на службі медицини - кейс українських розробників з Intersog

  1. - Для початку розкажіть про роботу над проектами eHealth: з чого почалися ваші розробки в цій галузі,...
  2. - Хто найчастіше замовляє подібні продукти: державні органи, приватні медичні заклади, розробники гаджетів...
  3. - З технічної точки зору: які особливості у розробок цього напряму?
  4. - Не розкриваючи комерційних секретів, розкажіть про засоби захисту від злому ваших продуктів. Адже...
  5. - Яка ситуація з проектами eHealth в Україні: чи виконували замовлення для вітчизняних клієнтів, може,...
  6. - Що порадите розробникам продуктів eHealth? Яким повинен бути проект, щоб в нього захотіли вкласти...
  7. - Що робите для пошуку натхнення і створення ідеальної робочої атмосфери?
  8. - Дякую за цікаву розповідь. І наостанок - ваші побажання нашим читачам (серед яких чимало розробників)

Фахівці з України сьогодні дуже цінуються закордонними компаніями; а « інтернет речей »І рішення в області Big Data , Додатків для переносної електроніки і проектів eHealth створюються і розвиваються українськими розробниками в тому числі. Ми поспілкувалися з представниками київського та одеського центрів розробки компанії Intersog (США) про створення продуктів для зарубіжного ринку силами українських фахівців.

Американська аутсорсингова і аутстафінговая компанія Intersog з головним офісом в Чикаго (США) має центри розробки в Одесі і Києві і поставляє IT-послуги від ідеї і розробки архітектури програмного продукту до його запуску на ринок. Про розробку мобільних додатків для медицини в Норвегії і США нам розповіли Валерія Верведа, Project Manager, і Вік Богданов, Head of Marketing в Intersog.

- Для початку розкажіть про роботу над проектами eHealth: з чого почалися ваші розробки в цій галузі, хто був першим замовником? Де в світі зараз активно розвивається ця галузь?

Вік Богданов: Intersog увійшов в сферу eHealth ще в 2009 році з власним мобільним додатком для iPhone під назвою iDentist (dental practice management). Кастомную розробку рішень в eHealth ми почали в 2010 році з додатки для Медичного Центру Чиказького університету.

Кастомную розробку рішень в eHealth ми почали в 2010 році з   додатки   для Медичного Центру Чиказького університету

Вік Богданов, Head of Marketing Intersog

У зв'язку з глобальною діджіталізаціей медичної сфери запити на розробку подібних рішень приходять абсолютно з усіх куточків світу, особливо з країн Скандинавії, Північної Америки і Близького / Середнього Сходу.

Валерія Верведа: Клієнти в цій сфері до нас приходили з-за детального підходу, аналізу, знання проблематики і особливостей сфери, також завдяки тому, що ми розуміємо її складність і готові заглиблюватися в деталі.

- Хто найчастіше замовляє подібні продукти: державні органи, приватні медичні заклади, розробники гаджетів для здорового способу життя та ін.?

В. Б .: Всі перераховані організації, включаючи організації охорони трасти.

В. В .: Серед наших клієнтів є і державні органи, і медичні заклади, і організації з приватними інвестиціями. Найчастіше все починається з приватних вкладень, так як клієнт вірить в успішність ідеї. Незабаром з'являються інвестиції з інших джерел, таких як держава і лікарні, які проявляють інтерес до продукту і готові вкладати в його розвиток. Саме це і підтверджує успішність ідеї.

Саме це і підтверджує успішність ідеї

- З технічної точки зору: які особливості у розробок цього напряму?

В. В .: Головна особливість - це безпека, відповідність міжнародним стандартам HIPAA. Ще дуже важливий облік особливостей пацієнтів, їх профілю. Функціональність може відрізнятися в залежності від того, здоровий чи хворий чоловік буде користуватися продуктом. Особливість також полягає в гнучкості - вимоги можуть часто змінюватися через розвиток ринку і нових вимог (медичні правила, закони держави). Під це треба адаптуватися.

В. Б .: Вони повинні повністю відповідати як міжнародним (наприклад, HIPAA) так і місцевим (національним) стандартам захисту даних, тобто локалізація і захист даних є найважливішими факторами, які слід враховувати при плануванні проекту розробки.

- Не розкриваючи комерційних секретів, розкажіть про засоби захисту від злому ваших продуктів. Адже в сфері охорони здоров'я діяльність хакерів може загрожувати життю користувачів

В. В .: Використання найбільш безпечних технологій, серверів, практик з безпеки. В одному з проектів, наприклад, буде 3-факторна авторизація для користувачів.

В одному з проектів, наприклад, буде 3-факторна авторизація для користувачів

Валерія Верведа, Project Manager Intersog

- Яка ситуація з проектами eHealth в Україні: чи виконували замовлення для вітчизняних клієнтів, може, знаєте про такі прикладах?

В. В .: В Україні тільки розвивається електронний документообіг в медичній сфері , Я б сказала тільки зароджується. Ми це вже робимо для інших країн.

- Що порадите розробникам продуктів eHealth? Яким повинен бути проект, щоб в нього захотіли вкласти гроші інвестори?

В. Б .: Потрібно шукати незаповнені ніші. Наприклад, як показує дослідження Research2Guidance, в 2014 році 31% всіх розробників продуктів eHealth були націлені на пацієнтів з хронічними хворобами, 28% - на спортсменів і людей, які ведуть здоровий спосіб життя і лише 14% - безпосередньо на докторів і медперсонал. Перш ніж починати такий проект, необхідні дуже ретельні дослідження ринку і технологій. Ну а інвестори завжди раді вкладати в проекти, що пропонують нетривіальні і інноваційні підходи до звичних речей, чудовий UX і здатність оптимізувати витрати і процеси в медичних організаціях.

В. В .: Потрібно бути впевненим, що ви розумієте продукт і його цілі, що ви розбираєтеся в ньому досконально, і розумієте пріоритети, як наприклад та ж безпеку. Це дуже цікавий ринок, адже ви своїми розробками фактично, а не гіпотетично, рятуєте життя людей і робите світ кращим. Це дуже мотивує наші команди.

Це дуже мотивує наші команди

- Що робите для пошуку натхнення і створення ідеальної робочої атмосфери?

В. В .: У нас є свої професійні медичні жарти =) Ми самі користуємося софтом, який пишемо, ми відпочиваємо разом, святкуємо успіхи команди або проекту. У нас гнучкий графік, ми завжди разом приймаємо рішення всередині команди (про розробку і про нові функції, активно беремо участь з клієнтами в прийнятті рішень і впливаємо на них). Ми справді пишаємося робити такі корисні речі. Це ох як надихає!

- Дякую за цікаву розповідь. І наостанок - ваші побажання нашим читачам (серед яких чимало розробників)

В. В .: Я бажаю, щоб у кожного розробника була можливість внести свій внесок в розвиток eHealth! Це зробить життя більш повноцінним.

З технічної точки зору: які особливості у розробок цього напряму?
Що порадите розробникам продуктів eHealth?
Що робите для пошуку натхнення і створення ідеальної робочої атмосфери?
Для початку розкажіть про роботу над проектами eHealth: з чого почалися ваші розробки в цій галузі, хто був першим замовником?
Де в світі зараз активно розвивається ця галузь?
З технічної точки зору: які особливості у розробок цього напряму?
Що порадите розробникам продуктів eHealth?
Яким повинен бути проект, щоб в нього захотіли вкласти гроші інвестори?
Що робите для пошуку натхнення і створення ідеальної робочої атмосфери?